-
-


yerden ısıtma , sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu zemin ısıtma , karbonik filmle parek altı ısıtma , ısı pompası

 

Yerden Isıtma Sistemleri

 

DEVI ısıtma kabloları ve Uygulamalar

 

Isıtıcı kabloların birçok uygulama alanı vardır.

*Hamam ısıtması

*Konut ısıtması

*Banyo ısıtma

*Kış bahçesi ısıtma

*Cami halı altı ısıtma

*Kar buz engelleme

*Buzhane beton ısı koruma

*Oluk buz eritme

*Tohum, tarh ısıtma

*Hayvan barınakları ısıtma

*Boru hatları don önleme

*Anten buz önleme

*Prosos hatları ısı koruma

*Tank ısı koruma (Zeytinyağı tankı )

*Çim ısıtma

*Gemi ve yatlarda zemin ısıtma , don önleme

 

devi ısıtma kablosu

 

Profesyoneller için

DEVI markası, Danimarka'nın en büyük endüstri şirketi olan Danfoss Grup'un bir parçasıdır. DEVI, döşemeden ısıtmada küresel pazar lideridir ve elektrikli ısıtma sistemlerinin en büyük Avrupalı üreticisidir. İlan ettiğimiz amacımız, kurulumu gerçekleştiren kişilerin yanı sıra son kullanıcıların da tercihi olmaktır.

DEVI'nin sunduğu olanaklar, pazardaki mevcut diğer seçenekler arasında ön plana çıkan modern elektrikli ısıtma sistemlerinin tasarımı, üretimi ve satışını kapsar.

DEVI çözümleri güvenilirdir ve yüksek kalite, 20 yıla varan tam garanti ile piyasadaki en iyi garanti teklifi ile birlikte sunulmaktadır.

DEVI, ürünlerinin modern, kullanıcı dostu ve şık bir tasarıma sahip olmasına önem verir.

DEVI'yi seçerek enerji ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

İş ortaklığımız süresince en yüksek standartları sağlamaktayız. En kaliteli Avrupa'da üretilen ürünleri satın almış olmanızın yanı sıra, elektrikli ısıtmada DEVI'nin sahip olduğu 70 yılı aşkın bir tecrübe ve bilgi birikimini de satın almış olursunuz.

 

banyolarda elektrikli zeminden ısıtma

 

Avrupa'da Pazar Lideri

1942'de Kopenhag'daki kuruluşundan bu yana, işler ivme kazandı. Bugünse DEVI, endüstrideki hatırı sayılır pazar payı ile Avrupa'nın lider elektrikli ısıtma markasıdır.

 

hamam ısıtma , ayna ısıtma , ayna buğu önleme

 

Isıtıcı Kablo ile Hamam Isıtma

Konut , Villa ve otel  tipi hamamlarda mermer altından ısıtıcı kablolarla ısıtma işlemi gerçekleştirilerek yapılan ve termostat-sensörler ile kontrol edilen oluşan bir sistemdir. Sırt dayama bölgesi, oturma , baldır , zemin ve göbek taşı alanlarında ısıtma gerçekleştirilir. Hamamda ılılık var ise aynı sistem burada da uygulanır.

Yenileme projelerinde yada inşaat aşamasında uygulanan hamam ısıtma sistemi alternatif sistemlere nazaran daha düşük kot farkı yaratması, bağımsız olarak çalışabilmesi, çok kontrollü olarak  termostatlar ile kontrol edilebilmesi ve farklı zeminlerde farklı sıcaklıklar ile ısıtılarak oldukça ekonomik tüketim değerleri sunması açısından hamam ısıtma maliyeti oldukça ekonomiktir.


DEVI hamam ısıtma kabloları 20 yıl , termostat ve sensörler ise modeline göre 2 ile 5 yıl garantiye sahiptir.

 

DEVI ısıtıcı kablo ile evlerde de hamam konforu yaşabilirsiniz. İsterseniz bir banyonuzu yada banyonuzun bir bölümünü hamama çevirebilirsiniz. Isıtma kabloları esnek yapıları ile her yeri rahatlıkla ısıtabilir. Döşeme işlemi son derece kolaydır ve sistemin bakım ihtiyacı yoktur.

 

Isıtıcı kablolarımız fabrikasyon olarak sonlandırması yapılmış ekleme ve kesme işlemi yapılamayan son derece güvenli ürünlerdir.

 

Hamamlarda Isıtıcı kablo Gücü hesabı

Hamam ısıtma sistemlerinde öncelikle hamamın ısı kaybı hesaplanır. Hesaplamalar hamamın bulunduğu iklim bölgesine göre yapılır. Isıtıcı kablo gücü tüm hamamı ısıtacak şekilde emniyet payı verilerek bulunur. Her bölge için yarı kablo seçilebileceği gibi istenirse zon zon ısıtıcı kablo seçilerek konfor ve kontrol hassasiyeti artırabilir.

 

22 yılı aşkın bir süredir yurt içi ve yurt dışında yüzlerce uygulamaya sahip olan firmamızdan her türlü teknik desteği alabilirsiniz.

 

Hamam ısıtma ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilere www.hamamisitma.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

 

Evler için elektrikli ısıtma

Yeni bir ev almayı yada eskisini yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? Sağladığı sıcaklık ve güven için DEVI'yi seçin.

DEVI'de, her oda için enerji tasarruflu ve uygun fiyatlı elektrikli ısıtma çözümlerinin yanı sıra çatınızı ve garaj yolunuzu kış mevsiminde kuru ve güvenli tutacak sistemleri bulabilirsiniz.

DEVI elektrikli ısıtma sistemlerinin kurulumu, bina yapım veya yenileme aşamasındayken oldukça kolaydır.

Görünmez döşemeden ısıtma sistemleri, radyatör ve borular için özel bir yer planlamadan, evinizdeki alanı istediğiniz gibi kullanabilmenizi sağlar. Üstelik elektrikli döşemeden ısıtma ile, sürekli hatırlamanızı gerektirecek ve ortalama harcamanızı artıracak periyodik kazan kontrollerini yapma zorunluluğunuz yoktur.

Akıllı telefonunuz için geliştirilmiş mobil uygulamalı DEVI termostatlar, evinizdeki sıcaklığı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Evinizden ne kadar uzakta olursanız olun, internet bağlantınız olduğu zaman, ısıtmayı basitçe açıp kapayabilir veya telefonunuzla her odayı istediğiniz bir sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli döşemeden ısıtma, m
odern enerji tasarruflu evler için bir çözüm seçeneği haline gelmiştir.

 

DEVI boru ısıtma

Su boruları ve sıhhi borular her yapının en önemli parçalarıdır; herhangi bir hata çok külfetli ve onarımı pahalı olabilir. DEVI boru izleme çözümleri sayesinde, kış mevsiminde ani ve beklenmeyen donmadan kaynaklanan hasarlardan kolayca kaçınabilirsiniz.

Donmadan koruma sistemleri, donma ve buz hasarından korunması gereken su boruları ve sıhhi boruların mevut olduğu yerlerde kullanılır. Sıcaklığın korunması sistemleri sıcak suyun veya sıvı borularının istenilen sıcaklıkta kalmalarını sağlar.

Fakat temel amacının yanı sıra, boru izleme kullanımının aşağıdaki gibi pek çok avantajı vardır:

Buzlanmayan borular
Borularda sabit akış
Yer altı boruları için derinliğin azalması
Sert bir kış sonrası tamir masrafı olmaması
Yağlı ürünlerin boru sistemleri içerisinde sertleşmemesi
Verimli sıcak su kaynağı

 

Enerji tasarruflu yapılar
Modern enerji tasarruflu evler, yok denecek kadar az bir ısıtma gerektirmektedirler. Fakat sıcaklığın ayarlanması, zamansal sıcaklık hassasiyeti ve enerji kullanımının en düşük seviyede tutulması bağlamında akıllı ve esnek olmak zorundadır. Sürekli hareket halinde olduğumuz modern yaşam, yeni ısıtma sisteminin tam kontrolünü Smart App ile dünyanın herhangi bir yerinden elinize almanızı gerektirmektedir. DEVI bunu ve daha fazlasını sunmaktadır. Isıl konfor ve optimum enerji sarfiyatı DEVI elektrikli döşemeden ısıtma sistemi ile daima garanti altındadır.

Görünmez döşemeden ısıtma sistemleri, radyatör ve borular için özel bir yer planlamadan, evinizdeki alanı istediğiniz gibi kullanabilmenizi sağlar.

Mobil uygulamalı DEVI termostatlar, evinizdeki sıcaklığı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Evinizden ne kadar uzakta olursanız olun, internet bağlantınız olduğu zaman, ısıtmayı basitçe açıp kapayabilir veya her odayı istediğiniz bir sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli döşemeden ısıtma, modern enerji tasarruflu evler için bir çözüm seçeneği haline gelmiştir.

banyolarda elektrikli zeminden ısıtma

 

 Daireler ve apartmanlar
Ev sakinlerinin konforu ve güvenliği, çevresel etkilerin ve aynı zamanda nihai işletme maliyetlerinin azalması açısından; konutlar için konforlu elektrikli döşemeden ısıtma, aynaların ve havluların nemden korunması yanı sıra boru izleme ve buz ve kar eritme çözümleri gibi iç mekan ısıtması konularında DEVI ideal partnerinizdir.

En yeni bina yönetmelikleri (ASHRAE 188-2015, IEC 62395-2 ve CIBSE TM13) sıcak su sistemlerinin en iyi konforu ve verimi aynı zamanda lejyonella bakterisi kontrol ölçümlerini sağlamasını talep etmektedir. Bu da binanın merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerektiği anlamına gelmektedir. Evsel sıcak su için DEVI ısıtma sistemleri, bu gibi boru izleme işlemi için gerekli tüm sertifikalardaki talepleri karşılamaktadır.

Buna ek olarak DEVI; banyolarda zeminlerin ısıtılmasının yanı sıra banyolar, mutfaklar ve çamaşır odaları için ideal olan havlu kurutucuları ve ayna buğulanması için de çözümler sağlamaktadır.

Modern teknoloji, mülk sahiplerine ve yöneticilerine yapılardaki enerji verimini ve güvenliği artıracak pek çok yöntem sunmaktadır.


daireler için döşemeden ısıtma
Daireler ve evler için döşemeden ısıtma

Konforlu bir döşemeden ısıtma tecrübesi yaşamayı hiç düşündünüz mü? DEVI akıllı çözümlerini inceleyin.

Elektrikli döşemeden ısıtma, evlerde ve dairelerde veya daha büyük yapılarda ek bir ısıtma kaynağı olarak uygulanabilir. Yenileme sırasında kolayca ince bir DEVImat veya DEVIdry kullanarak, ısınma sezonu dışındaki sıcaklık düşüşlerinde ısınmış bir iç mekan ve zeminin tadını çıkarabilirsiniz.


evlerde elektrikli yerden ısıtma
Binanızdaki radyatörler çalışmaya başladığı zaman, kolayca döşemeden ısıtmayı kapatabilir ve sıcak bir zeminin tadını çıkarmak istediğiniz zamanlarda tekrar açabilirsiniz.

Gizli ve görünmez olan döşemeden ısıtma, evinizin içini istekleriniz doğrultusunda daha iyi ve daha özgürce tasarlayabilme imkanı tanır. Ama öncelikle evinizde, sizin ve ailenizin toplam ısıl konforunuzu artırır. Buna ek olarak; elektrikli döşemeden ısıtma, hidronik döşemeden ısıtmaya göre daha hassas ayarlama ve tepki sürelerine sahiptir.

DEVI ürün gamı içerisinde, her tür döşeme kaplamasına özel olarak tasarlanmış çözümler, istenilen sıcaklığın korunması ve enerji tüketiminin denetimi için kullanabileceğiniz akıllı termostatlar bulabilirsiniz.

 

havaalanı ve helikopter pistlerinde ısıtma

Havaalanları ve helikopter pistleri

Kalabalık havaalanları, genellikle yolcularının kış mevsimindeki güvenlik ve konforu için özel çözümler talep etmektedir. Havaalanları, sadece uzun yolculuklarda yolcularının konforunu sağlamanın dışında hava koşullarından bağımsız olarak uçakların güvenliğini de sağlamalıdır. Apron asla kaygan olmamalıdır ve uçuş pistindeki tüm çizgiler görünür olmalıdır. Apronlarda ve uçuş pistleri, DEVI elektrikli dış ortam ısıtma kullanılarak buz ve kara karşı korunabilir ve günlük işleyiş daha güvenli ve daha zahmetsiz hale getirilebilir.

Aynı şekilde hastaneler için acil durum helikopter pistlerinin, hastalar için özel, güvenlik ve sağlık hizmetleri gereklilikleri mevcuttur. Bu gibi acil durum helikopterleri insanların hayatını kurtarmaktadır. Bu nedenle helikopterler için temiz ve kuru iniş alanları çok önemlidir. DEVI ısıtma kabloları, hava şartlarından bağımsız olarak mümkün olan en iyi koşullarda hızlı ve güvenli bir kalkış ve iniş sağlamaktadır.


havalanlarında ısıtma kablosu
İstanbul Havalimanında 65.000 metre Deviflex ısıtma kablosu kullanılmıştır.

 

Pek çok uluslararası havaalanı ve yerel helikopter pisti DEVI güvenilir ısıtma çözümleri ile donatılmıştır. Bu sayede uçuşların güvenliği garanti altına alınmıştır ve pistler her zaman kullanılabilir hale gelmiştir.

 

buyuk binalarda devi ısıtma

 

Oteller & ticari binalar
Büyük ölçekli halka açık binalar için DEVI elektrikli ısıtma çözümlerini tercih etme sebepleri

DEVI; kurulduğu tarihten itibaren alışveriş merkezleri, oteller, ofis binaları ve havaalanları gibi büyük ölçekli halka açık binaların tüm dünyada elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.

15 m yüksekliğindeki bir lobide, ziyaretçilerin (zeminden 2 m yükseklikteki) optimal ısıl konforunu sağlamak için tüm hava hacmini ısıtmanıza gerek yoktur. Döşemeden ısıtma, buz ve kar eritme, boru izleme ve diğer uygulamalar, DEVI tarafından sunulan elektrikli ısıtma çözümlerinin temelini oluşturur.

1. Büyük inşaatlar üzerine tecrübe

DEVI, tanınmış alışveriş merkezleri, oteller, ofisler ve diğer halka açık binalar ile işbirliğini ispat etmiştir. DEVI, 66'dan fazla ülkede temsil edilmektedir ve tüm dünyada DEVI güvenilir çözümleri ile donatılmış halka açık yapılara rastlayabilirsiniz. Yerel DEVI satış şirketleri, işbirliğimizin kolay ve verimli hale gelmesi için büyük ölçekli inşaatlara profesyonel destek ve teknik yardım sağlamaktadır.

2. DEVI güvenliği sağlar

Çözümlerimiz; ağırlıklı olarak otoyollar, yürüme yolları, çatılar, çatı olukları ve boru izleme için güvenlik sağlaması açısından tercih edilmektedir. DEVI'nin buz ve kar eritme sistemi, güvenli yürüme ve sürüş, kış mevsiminde yapılar daha az hasar görmesi aracılığıyla insanlar, taşıtlar ve yapılar için güvenlik sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.

Hastaneler, oteller ve çok haneli evler gibi halka açık binalarda merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerekir. Evsel sıcak su için DEVI ısıtma sistemleri, bu gibi boru izleme işlemi için gerekli tüm sertifikalardaki talepleri karşılamaktadır.

3. Ekonomik avantajlar

İleri teknoloji nem sensörlü DEVIreg™ termostatları (dış mekan sistemleri için) veya açık pencere detektörleri (iç mekan ısıtma sistemleri için) mümkün olan en az enerjiyle en ideal sonuçların alınmasını sağlar.

DEVI dış mekan sistemlerinin koruyucu avantajları göz önüne alındığında, bu sistemlerin kurulum ve işletme maliyetleri bahse değerdir. Yıllık kar küreme ve tuzlama yatırımlarınızı kolayca önleyebilirsiniz. Dahası, buz, kar ve tuz hasarlarının meydana getirdiği tamir masraflarından kaçınabilirsiniz.

DEVI; çoğunlukla bütçeye uygun olması sebebiyle alışveriş merkezleri, oteller, huzurevleri için tüm dünyada elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.

4. DEVI rahatlığı sağlar

Döşemeden ısıtma, otelinizdeki ve dairenizdeki ziyaretçiler için en konforlu tecrübeyi sunar. Isıyı tüm zemine eşit olarak dağıtır ve ayaklarınız, vücudunuz ve başınız için uygun hoş bir sıcaklık sağlar. Ayaklarınızı çevreleyen bu sağlıklı sıcaklık yavaş yavaş artar ve vücudunuzu güzel bir şekilde ısıtır. Döşemeden ısıtma, ortalama oda sıcaklığını konfor seviyesini etkilemeden 2 ºC azaltmanızı mümkün kılar. Bu da sıcaklığın %20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır

5. DEVI kabloları ve şilteleri için 20 yıla varan tam garanti

Tüm DEVI ürünleri, en yüksek kalite kontrolleri altında Avrupa Birliği (EU) içerisinde üretilmiştir. Bu yüzden DEVI'ye güvenebilirsiniz. Sağlanan kalite ile, DEVI ısıtma elemanları için piyasadaki en iyi 20 yıllık tam garantiyi sunuyoruz; bu garantiye kurulum ve tuğla örgüsü ve seramikler gibi zemin malzemelerin hasara uğraması da dahildir.

 

ısıtıcı kablo çözümleri endüstride birçok noktada kullanılır

Endüstriyel

Büyük tanklarda yüksek miktarlarda hassas maddelerin depolandığını göz önünde bulundurursak, bu tip depolarda istenilen sıcaklığın, tüm sene boyunca hava koşullarından bağımsız olarak sağlanması elzemdir. Tanklar için en esnek ve verimli çözüm, DEVI elektrikli ısıtma kablolarıdır.

Uzun süredir endüstrinin ve boruların güvenliği için ısıtma sistemleri sunmaktayız. Donmadan koruma sistemleri; benzin, petrol veya yangın suyu tankları gibi tarım ve endüstriyel sektörlerde kullanılan çeşitli borular, tanklar ve depolar için kullanılabilir.

Maddelerin içerideki kolay geçişini sağlamak için, sıcaklığın gereken seviyenin altına düşmesini engellemek amacıyla boruların ve tankların donmaya karşı korunması gerekebilir. Tanktaki katı atıklar, pıhtılaşma veya donma hasarı ile ilgili problemlerin engellenmesi amacıyla sıcaklığın belirli bir minimum seviyesinin altına inmesinin engellenmesi de önemlidir.

Sıcaklığın sabit tutulması gerekiyorsa, tank yalıtımlı olsa bile düşük sıcaklıkların veya buzun yarattığı riskin önüne geçilmesi için yalıtımdan kaynaklanan ısı kayıpları kompanse edilmelidir. Bu işlem DEVI ısıtma kablolarının borulara ve tanklara eklenmesi ile gerçekleştirilebilir.

 

Ayna arkası buğu giderici

Buğulanan aynalar rahatsız edici olabilmektedir. Aynalar, özellikle küçük banyolarda, hızlıca buhar ile kaplanmaktadır. Bununla birlikte bu problem için basit ve görünmez bir çözüm mevcuttur: ayna arkasına ısıtma şiltesi montajı.

Isıtma şilteleri aynayı ısıtarak sıcaklık farklarının ve soğuk ayna yüzeyinde oluşan nemin yarattığı etkiyi ortadan kaldırır. Ayna arkası buğu gidericiyi banyo ışığı ile birlikte açılacak şekilde ayarlayabilisiniz. Bu şekilde, çok uzun ve sıcak bir banyo sonrasında bile "buharsız" bir konfor sağlayabilirsiniz.

Isıtma şiltesinin ayna arkasına yerleştirilmesi, kurulum talimatlarımızı izleyen herhangi bir tecrübeli DIY (kendi başına yap) meraklısı için çok kolaydır. Ancak, ana güç kaynağı ile olan bağlantıların yetkili bir elektrikçi tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Ayna arkası buğu giderme için DEVIfoil™ Mirror veya DEVImat™ ürünlerini tavsiye ederiz.

Ayna arkası buğu giderici buharlı aynalardan kaçınmak için basit ve görünmez bir çözümdür. Ayna arkasına yerleştirilen ısıtma şilteleri aynayı ısıtarak sıcaklık farklarının ve soğuk ayna yüzeyinde oluşan nem muhteviyatını ortadan kaldırır. Ayna arkası buğu gidericiyi banyo ışığı ile birlikte açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

 

Tarımsal kullanım

Modern tarımda hayvanları önemsemekteyiz Günümüzde hayvanlara en ideal koşulları sunmamız çok önemlidir.

Yavrulama ağıllarında, yavru hayvanlar doğumlarının ilk iki günü 30˚C'ye varan bir sıcaklığa ihtiyaç duyarlar. Daha sonraki 4 haftalık periyotta, sıcaklık kademeli olarak yaklaşık 18˚C'ye kadar düşürülmelidir. Bu işlem elektronik DEVI termostatlarının sıcaklık ayarını kontrol etmesiyle kolayca yapılabilir. DEVI ısıtma kabloları ile, istenilen sıcaklığı sadece hayvanların tutulduğu yerde dengede tutabileceğinizi lütfen unutmayın.


tavuk kümeslerinde zeminden ısıtma
Tavuk kümeslerinde de elektrikli ısıtma kablolarının kurulumu oldukça avantajlıdır. Artırılmış zemin sıcaklığı, tüm yapıyı ısıtmadan enerji tüketimini oldukça düşürecektir.

Diğer bir avantajsa tavuklar için daha temiz ve daha kuru bir ortam sağlanmasıdır. Bulundukları ortamın tavukların refahını etkilediği kanıtlanmıştır ayrıca tavukların bulundukları ortamdan memnun olmadıklarında birbirlerini gagalamaları gibi bir alışkanlıkları vardır. Döşemeden ısıtma, hayvanlar için sıcak koşulların sağlanmasının yanı sıra bakteri ve mikropların da sınırlandırılması anlamına gelir.

Bütün bunlar hastalık ve salgın riskinin azaltacak faktörlerdir. Ayrıca, kümesteki civcivlerin değiştirilmesi işlemi sırasında hayvan gübrelerinin çabuk kuruması zeminin temizlenmesini daha kolay ve daha hızlı hale getirir. DEVI ısıtma sistemleri kuluçka kümeslerinde, tavuk kümeslerinde, domuz çiftliklerinde ve pek çok tip ahırda kullanılabilir.
 

tohum ısıtma , kök ısıtma
Tohum tarhları

Toprak, vejetasyon ve seralardaki üremenin hızlanması için ilkbahar başından itibaren ısıtılabilir. Böylece vejetasyon daha erken başlar ve hasat daha uzun sürer. Normalde sadece alt tropikal/tropikal enlemlerde yetişen ve büyümeleri için soğuk bölgelerde yetişenlere göre daha fazla ısı gerektiren bitkilerin yetiştirilmesini de kolaylaştırır.
kök ısıtma
Gereken sıcaklıklara erişilebilmesi için Deviflex™ ısıtma kabloları idealdir. Ek olarak, tarlalar elektronik DEVIreg™ termostatlar ve sensörler ile donatılmışsa bu üstün etkinin yaratılması için gereken enerji tüketimi minimum olacaktır.

Tohum tarhı ısıtması; seralarda, budama tarhlarında, tohum tarhlarında ve üreme kutularında kullanılabilir.

 

Denizcilik ve ulaşım

DEVI akıllı elektrikli ısıtma sistemleri, özel feribotlarda, yatlarda ve modern şehir otobüslerinde yolculara yüksek bir konfor sunar.

Ulaşım için elektrikli ısıtma çözümleri, yolcular için yüksek konfor seviyesi ve taşıtlar için minimum enerji tüketimini sağlar. DEVI sistemleri, yolcuların gemi kabinlerindeki ve tuvaletlerindeki yüksek konforunu garanti eder. Bu gibi çözümler ayrıca modern otobüslerin, trenlerin ve hava taşıtlarının üretimi esnasında da kullanılmaktadır.

Elektrikli ısıtma sistemleri mümkün olan en az enerji tüketimini garanti eder.

 

Sık Sorulan Sorular

1. Isıtıcı kablolar güvenli midir?

Bayisi olduğumuz DEVI ısıtıcı kablolar Danfoss Danimarka grup kuruluşudur. Endüstriden konutlara kadar yüzlerce alanda uygulama yapılmaktadır. Şirket, 1942 yılında Kopenhag, Danimarka'da kurulmuştur ve "DEVI" ismi Dansk El-Varme Industri'nin kısaltmasından gelmektedir.

DEVI, elektrikli iç ve dış mekan ısıtma çözümlerinin küresel sağlayıcısıdır. Kullanıcı konforunu ve enerji tasarrufunu en iyi seviyelere taşıyan ileri, sıcaklık kontrolü teknolojisine sahiptir.

 

2. Isıtıcı kablolar için garanti süresi ne kadardır ?

DEVIwarranty™ 4 farklı garanti süresinden oluşan bir seridir. Elektrikli ısıtma sistemleri için DEVI ürünlerini, piyasadaki en iyi garanti ile gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tüm DEVI ürünleri için aşağıdaki garantileri sunuyoruz:


Isıtıcı kablolar 20 yıl tam garantili
20 yıl tam garanti DEVI elektrikli ısıtma kabloları ve şilteleri için geçerlidir.
DEVI kalitesine güvenebilirsiniz; DEVI kabloları ve şilteleri, DEVI ürünündeki bir üretim hatası nedeniyle bile oluşabilen bir arıza durumunda ücretsiz olarak onarılacak veya değiştirilecektir.
Bu garanti tamir ve değişim masraflarını karşıladığı gibi hasara uğraması durumunda tuğla örgüsü ve seramikler gibi zemin malzemelerini ve kurulumunu da karşılar. Bu garantiye müracaat edebilmek için montajın yetkili bir kurulumu gerçekleştiren kişi tarafından gerçekleştirilmiş olması, garanti sertifikasınınsa kaşeli, imzalı ve mevcut olması gerekmektedir. Daha fazla ayrıntı için garanti şartları ve koşullarımızı okuyunuz.
20 yıl garantili DEVI ürünleri:
ısıtma kabloları DEVIflex™ / DEVIsafe™/ DEVIsnow™ /DEVIasphalt™ / DEVIaqua™/DEVIbasic™ dahil
ısıtma şilteleri DEVImat™ / DEVIcomfort™ / DEVIsnow™ / DEVIasphalt™ dahil .İlgili tüm aksesuarlar 2 yıl garanti ile gelmektedir.

 

2 yıl ürün garantisi DEVI termostatları, kontrol sistemleri, yazılık çözümleri ve aksesuarlar için geçerlidir.
2 yıl garantili DEVI ürünleri:

DEVIreg™ 130-132 / 316 /330 / 527 / 530-535 / 610 / 850 termostatları;
DEVIlink™ kablosuz kontrol sistemi;
DEVIfoil™ ayna arkası buğu giderici folyolar;
DEVIrail™ havlu ısıtıcıları;
DEVItemp™ endüstriyel ısıtıcılar;
Tüm bağlantılı aksesuarlar, ısıtma kabloları ve ısı şiltesi aksesuarları da dahil olmak üzere.
 

3.Elektrikli ısıtma şiltem veya kablom zarar gördü/bozuldu. Tamir edebilir miyim?
Evet, tüm şilteler ve kablolar tamir edilebilir. DEVI kapsamlı ve tutarlı arıza (konumu) bulma hizmeti sunmaktadır. Daha fazla detay için bizimle iletişime geçin.

 

4.Soğuk kuyruk/sensör kablolarını uzatabilir miyim?
Soğuk kuyruklar ve sensör kablolarının her ikisi de 50 metreye kadar uzatılabilir.
 

5.DEVImat/DEVIlex ısıtma kablolarıyla elde edebileceğim maksimum döşeme bitimi kalınlığı nedir?

Bu döşeme kaplaması türüne göre değişir. Ahşap yüzeyler için: yumuşak ahşap için 20 mm; sert ahşap için 30 mm; çoğu ahşap laminatlar uygundur fakat gerektiği gibi kullanılması gerekebilir. Zemin kaplaması sağlayıcınız ile görüşün. Vinil zemin kaplamalarının çoğu, üreticinin sıcaklık sınırları dahilinde yapıştırdığınız sürece ve ısıtma elemanlarının, zemin içinde veya bir yüzey şapı/FLC içinde örtülmüş olduğu sürece uygundur. Çoğu halı ve döşeme altlığı uygundur.

 

6.Ne tip bir güç kaynağına ihtiyacım var?
Bu, ısıtılan alana göre ve kurulu olan elektrikli ısıtma kablosu/şiltesi yoğunluğuna göre değişir. Sıklıkla, ısıtılmış zemin alanı kurulumunu yaklaşık olarak 100, 150 W/m² yoğunluğunda gerçekleşmekteyiz.

 

7. Döşeme altından ısıtma sistemim halı kullanımı için uygun mudur?
Evet, şiltelerin/kabloların öncelikle kauçuk zemin düzleştirici bileşim ile kaplanmış ve döşemeden ısıtma sistemi ile kullanılan halının yetkin, onaylı ve üreticisi tarafından doğrulanmışsa kullanıma uygundur.

 

8.DEVImat şiltelerini, banyo veya duş teknesi veya mutfak ünitelerinin altına yerleştirebilir miyim?
DEVI, DEVImat ürününün bu tarz sabit eşyaların altına kurulmasını bir kaç sebepten ötürü tavsiye etmez. Örneğin, sistem tarafından üretilen ısıyı engelleyebilir; ve bir arıza meydana gelmesi durumda, tamir edilmesi son derece zor olabilir.

 

9.Isınma süresi ne kadardır ?

Bu, şu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:
Hangi sistem nereye kuruldu (fayans altına mı döşemenin içine mi)?
Dökülen şap türü?
Zemin şapı derinliği?
Isınma süresi, seramik altına yerleştirilmiş DEVImat için 30 dakikadan depo sistemlerindeki zemin döşemeleri için 5 – 7 saate kadar sürebilir.

 

10.Çift & tek iletken şilteler arasında ne fark vardır?
İki şilte arasındaki fark soğuk kuyruk/kablodur (termostat ile bağlantısı).
Çift iletken şilteler, termostata dönen ikinci bir kuyruk/kablo bağlantısına sahip değildir. Tek iletken şilte, her ucunda tek bir "soğuk kuyruk" bulundurur ve bağlantı noktasında bir araya getirilmeleri gerekir.

 

11. 'Zemin sensörü' nedir?
Zemin sensörü, termostata bağlı ve zemin sıcaklığını tam olarak kontrol eden bir cihazdır.

 

12.Zemin sensörü nereye bağlanır?
Zemin sensörü kablosu termostata uzanmaktadır ve "NTC" terminaline bağlıdır. Kablolarda kutupsallık yoktur.

 

13.Zemin sensörü gerekli mi?
DEVI, her zaman bir zemin sensörü kullanılmasını önerir. The DEVIreg Touch / Opti / 532 / Smart termostatları aşağıdaki 3 seçenekten 1'i seçilerek çalışmaya programlanabilir:
Hava algılama.
Sadece zemin algılama.
Hava & zemin algılama.
Zemin veya zemin/hava algılama seçeneklerini tercih edebilmek için zemin sensörü kurulu olmalıdır.
Zemin sensörü olmadan maksimum zemin sıcaklığı kontrol edilemez. Ahşap, vinil veya halı zemin kaplamaları için zemin sensörü çok önemlidir.

 

14.DEVIreg Touch - Emniyet kilidini yeniden nasıl açabilirsiniz?
Yan taraftaki hızlı erişim butonuna basılarak kilidi geçici olarak devreye sokabilirsiniz. Emniyet kilidini kalıcı olarak devreden çıkarmak için, ana menüden Ayarlar > Seçenekler > Emniyet kilidi sekmelerinden devam edin ve OFF'u seçin.

 

15.DEVIreg Touch cihazını diğer üreticilerin zemin sensörleri ile birlikte kullanabilir miyim?
Evet kullanabilirsiniz. DEVIreg Touch, DEVI, Warmup, Aube, OJ, Eberle, Ensto, Fenix, Raychem, Teplolux ve pek çok diğer marka zemin sensörleri ile birlikte çalışır.

 

16.DEVIreg Touch cihazımdaki el sembolü ne anlama geliyor?
Sol üst köşedeki el sembolü zamanlayıcı fonksiyonun kapalı olduğunu ve termostatın manuel modda çalıştığını belirtir.

 

17.Isıtıcı kablo elektro manyetik alan üretir mi ?
DEVI elektrikli döşemeden ısıtma güvenilir bir çözümdür. Evlerde, dairelerde ve diğer tesislerde kullanımı onaylanmıştır.
Güvenlik; yüksek kalite, güvenilir kablo konstrüksiyonu ve yapı standartlarına uygun olarak kurulum ile sağlanır. Isıtma iletkeni, yalıtımın ilk katmanı ile yalıtılmıştır ve daha sonra topraklı bir kafesle çevrelenmiştir. Son olaraksa bir dış yalıtım katmanı ile korunmuştur.
DEVImat™ ısıtma şiltesi suya dayanıklıdır ve dış kılıfın altında şebekeye toprak bağlantısına bağlanmış bir güvenlik ekranı sunar. DEVI döşemeden ısıtma, müşterinin otorite standartları ile korunmasının temini için uluslararası IEC standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

 

18.Elektrikli döşemeden ısıtmayı kullanmak ne kadara mal olacak?
Maliyet, oda büyüklüğüne, mevcut zemin alanına ve sistemin tek ısıtma kaynağı olarak mı ya da sadece sıcak zemin için mi kullanıldığına bağlı olarak değişir.
Duşu olan 5 m²'lik bir banyo, normalde 4 m² DEVImat™ ve DEVIreg™ termostata ihtiyaç duyar.
Elektrikli döşemeden ısıtma, normalde diğer geleneksel ısıtma sistemlerinin satın alımı ve kurulumundan daha düşük maliyetlidir. Genel kural şöyledir: kurulum alanı ne kadar genişse metrekareye düşen sistem fiyatı da o kadar düşüktür.

 

19.Banyoma DEVI döşemeden ısıtma kurulumu yapmak istediğimde zemin kaplamasını değiştirmem gerekir mi?
DEVImat™ gibi kolay ve temiz bir çözüm, eski zemini, gereksiz dağınıklık yaratmayarak sökmeden bırakma imkanını size tanır. Kırılmış döşemeler ve evde koşuşturan ustalar düşüncesi, pek çok insan için ayaklarının ve zeminlerinin ısıtılması fikrinden vazgeçmeleri için yeterliydi.
Bugün, döşemeden ısıtmayı düşünürken içinizin ürpermesini gerektirecek bir durum yok. Eski zemininin kırılma masrafını, kirini ve telaşını düşünmeden sıcak bir zemine kavuşabilirsiniz.
DEVImat™ yalnızca 2.3 mm ve 4 mm tipe göre değişen kalınlıklardadır. Mevcut zemininize, beton, ahşap ve hatta eski karolu veya mozaik yüzeyli olsa bile, mevcut zemin yapısını koruyarak doğrudan yerleştirebilirsiniz.
DEVImat™, karo yapıştırıcısı kalınlığı içerisinde kurulur ve bu yüzden zemin seviyesinde önemli bir yükselmeye sebep olmaz. Sonuç olarak, kapı yüksekliklerinin düşürülmesi, süpürgeliklerin yükseltilmesi, vb. işlemlere gerek kalmaz.

 

20.Sistem ısınmıyor. Ne yapmalıyım?
Bu durumun oluşmasının bir kaç sebebi olabilir:
Termostata güç gidip gitmediğini kontrol edin.
Termostatı çalıştığından emin olmak için kontrol edin.
Termostattaki ayarları kontrol edin.
Şiltenin sürekliliğini ve direncini kontrol edin.
Bu kontroller kalifiye bir elektrikçi tarafından uygulanmalıdır.

 

21.Döşeme altından ısıtma sistemi üzerine hangi eşyaları yerleştirebilirim? Bu konuda bir sınırlama var mıdır?
Döşeme altından ısıtma, üretilen ısının sınırlanmamış olmasına güvenir. Sınırlanmış olsaydı, "sıcak noktalara" yol açabilir, daha kötüsü zeminin solmasına sebep olabilirdi. Minder koltuklar, somyalar gibi eşyaların doğrudan zemine serilmesi problemlere yol açabilir. Altından hava geçişine izin veren tüm eşyalar kullanıma uygundur.

 

22.Toplam ısıtma nedir?
Birincil ısıtma da denilen toplam ısıtma, elektrikli döşemeden ısıtmanın evdeki tek ısı kaynağı olduğu anlamına gelir. DEVI döşemeden ısıtma, tek ısıtma kaynağı olarak evinizi kolayca ısıtabilen etkili bir ısıtma sistemidir. DEVI toplam ısıtma sistemi, toplam ısı kaybını karşılayarak tam bir ısıtma sağlamak için tasarlanmıştır.
Genellikle, DEVIflex™ ısıtma kabloları maksimum 5 cm kalınlığında olan güçlendirilmiş beton katmanlarının en alt kısmına yerleştirilir.

 

Isıtıcı Kablo Zemin Isıtma Uygulama Videosu

 

 

DEVIREG Smart Termostat Videosu

 

 

DEVI kar buz önleme sistem videosu

 

 

Isıtıcı kablolar ile ilgili soruları olabildiğince yanıtlamaya çalıştık. Herhangi bir sorunuz var ise lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 Yerden ısıtmada Türkiye.nin her yerine hizmet vermekteyiz.

H.İçi 08.30-17.30
Cumartesi : 09.00-13.00

Konerji ; kurucu ortaklarının 25 yıllık mühendislik ve yerden ısıtma uygulama tecrübesi ile Türkiye yanında yurt dışı projelerinde de çözüm ortağınızdır.

Konerji ; sulu borulu yerden ısıtma yanında elektrik kablolu zeminden ısıtma ve karbonik ısıtma konusunda hzimet vermektedir.
mesai saatlerinde ürün fiyatı alabilirsiniz.

WhatsApp İletişim Hattımız  : 0 533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )

Bayiler
-

Borulu Yerden Isıtma

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nedir ?

>Sistem Seçim ve Yorumları ( makaleler)

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır ?

>Sera Kök Isıtması

>Yerden Isıtma Borusu Nasıl Tamir Edilir?

>Tavuk Çiftliği Tabandan Isıtma

>Montaj Planlama ve Süreler

>Havuz Çevresi Isıtma

>Türk Hamamı Isıtması

>Isıtma - Serinletme Borusu

>MODPAN Modülasyon Paneli

>Kenar Yalıtım Bantı MODPAN B

>Yerden Isıtma Dağıtım Kutusu

>Termik Sıvı MODPAN T

>Yerden Isıtma ve Isı Pompası

>Yerden Isıtma Uygulama Videoları

>PE-RT Esnek Isıtma Boruları

>Yerden Isıtma Temizliği

>Radyatör-Yerden Isıtma Ortak Çalışır mı ?

Kablolu Yerden Isıtma

>Kablolu Zeminden Isıtma Nedir ?

>Merdiven Isıtma

>Yerden Isıtma Termostatları

>Kablolu Hamam Isıtma

>Sera Kök Isıtma

>Kablolu Banyo Isıtma

>Kablolu Mutfak Isıtma

>Kapalı Balkon Isıtma

>Kış Bahçesi Isıtma

>Kablolu Ev Isıtma

>Havuz Çevresi Isıtma

>Bazı Referanslarımız

>Hizmet Kalitesi Belgemiz(ISO9001

>Hizmetlerimiz

>Beton Katkı Maddesi MODPAN M

>Manyetik Alan Önleme Filmi

>NEXANS Zemin Isıtma Kablosu

>Beton Koruma Isıtması

Karbon Film Zemin Isıtma

>Karbon Isıtma Filmi Nedir ?

>Karbon Isıtma Nasıl Yapılır?

>RODELA Termostatlar

>Cami Halı Altı Isıtma

>Parke Altı Zeminden Isıtma

>Halı Altı Döşemeden Isıtma

>Ayna Buğu Önleme

>Ayna Isıtma

>Ayak Sobası

>Halı Ped ( Isıtmalı Ped )

-----Güneş Enerjisi------

>Termik Güneş Enerjisi

>Güneşle Isıtma

>Paket Güneş Enerjisi

>FOTOVOLTAİK ELEKTRİK

 

Yerden Isıtma Temizliği

Yerden Isıtma Bakımı

 

Diğer Konu ve Malzemeler

>Kullanıcı Yorumları

>Desenli Alüminyum Radyatör

>Alüminyum Radyatör

>MODPAN TERMSOL SIVI

>Elektrikli Banyopan

>Kaçak Önleme Sıvısı

>Duvardan Isıtma / Serinletme

>Neden KONERJİ Mühendislik

>Yeni Ürünler

>FUAR ETKİNLİKLERİ

>Bayilik /Program Satışı

>Online Proje Nedir ?

>Teknik Geziler

>Hizmet Standartlarımız

>Zeytin Yağı Tankı Isıtma

>Boru Isıtma - Isı Koruma

>Yerden Isıtma Boru Çapları

>Kompakt Karışım Devresi

Kendi Yerden Isıtmanı Kendin Yapabilirsin .Self Servis Yerden Isıtma Sistemleri İçin Aşağıdaki Seçenekleri TIKLAYINIZ.

Hangi Durumda Hangi Yerden Isıtma Sistemi Tercih Edilir.?

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

>Kablolu Zeminden Isıtma Nasıl Yapılır ?

>Karbon Döşemeden Isıtma Nasıl Yapılır?

Projelerinizi ; ayrıntılı bilgileriniz ve ayrıntılı inşaat bilgileri ile mail yolu ile bize ulaştırdığınızda uygun olan ısıtma çözümü size yazılı olarak sunulur. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan malzemeler , ısıtma otomasyonu , binaların ısı kaybı ve döşeme cinsi direkt olarak fiyatları değiştirmektedir. Bu nedenle sözlü teklif veremiyoruz.

MODPAN YERDEN ISITMA YARDIMCI MONTAJ ÜRÜNLERİ

wavin yerden ısıtma borusu

 

Biz projelerimizde sadece bir marka ile değil, teknik ve  finans olarak en uygun markayı seçerek ve bunu da müşterilerimizle paylaşarak çalışırız.

  Burada yazılı bilgi ve görseller ön bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Projenize uygun çözümler uzman mühendislerce hazırlanmalı ve onların kontrolünde uygulanmalıdır.

Firmamız Türkiye'nin bütün il ve ilçeleri ile birçok ülkede aynı kalite ve hizmet bütünlüğü ile çözümler üretmektedir.r.-
Firmamıza ait olan fotoğraflar ve bilgiler kopyalanamaz. 1996-2018