-

-


Havuz Çevresi Isıtma

-

 

Havuz Çevresi Isıtması , Havuz çevresi Elektrikli Isıtma , Havuz çevresi borulu ısıtma

Isı yükselir . Bütün ısıtma sistemlerinin temel prensibi budur. Ayak bölgesini iyi şekilde ısıtmak çoğu zaman gerekli konforu sağlar. Açık ve yarı açık alanlarda en iyi ısıtmayı güneş gerçekleştirir. Bizim yaptığmız ısıtma güneş kadar etkili olmasa da insanların üşümeden mekanda kalmasını sağlamaktır. Hiçbir ısıtma sistemi kapalı bir ortamdaki kadar yarı açık alanları ısıtamaz. Muhtelif yöntemlerle açık alanlar ısıtılmaya çalışılmasına rağmen % 100 doğru ve herkesi memnun edecek bir ısıtma sistemi henüz bulunamamıştır. Her yöntemin avantaj ve dezavantajları vardır.  Her sistem uygulanmadan önce iyi bir analiz yapılmalıdır yoksa yatırımız boşa gidebilir yada çok fazla işletme giderleri oluşur buda işletmenin karlılığını düşürür. Bizim amacımız iyi analizle size düşük işletme giderleri olan karlılığınıza katkıda bulunacak sistemleri kurmaktır. Bu sistem daha iyidir diyemiyoruz ama tecrübemizle size kısa zamanda teklifimiz sunuyoruz. Uygun gördüğünüzde de bu fikirlerimizi uyguluyoruz.

HAVUZ ÇEVRESİ ZEMİNDEN ISITMASI

havuz ve havuz çevresi ııstılması

Hiçbir ısıtma sistemi havuz çevrelerini  yerden ısıtma kadar konforlu , hijyenik ve ekonomik olarak ısıtmaz.. Zeminden ısıtmanın mantığı çok basittir. ISINAN HAVA YÜKSELİR....Özellikle tavanı yüksek havuzlarda ortamı  istenen konfor şartlarına kadar ısıtmak nerdeyse imkansızdır çünkü ısıtılan ortamda hızlı hava sirkülasyonu vardır.

KONERJİ Mühendislik Havuz Çevresi Isıtmasında  :

Borulu sistem , elektrik kablolu sistem veya karbonik filmleri kullanır.Zemin ısıtma sistemi enerji kaynağının ekonomikliğine ve ısıtılacak alanın özelliklerine göre seçilir.

Borulu sistemin tercih edilmesi durumunda ana ısıtıcı enerji kaynağının doğalgaz yada ısı pompası olması durumunda çok ekonomik işletme şartları sağlanır.

   

açık alan ısıtma , yarı açık alan ısıtma , cafe ısıtılması

İŞLETMENİN BULUNDUĞU YERDEKİ ENERJİ KAYNAĞINA GÖRE SİSTEM SEÇİMİNİ YAPIYORUZ.

 

KONERJİ Mühendislik Ltd.Şti. tarafından uygulanan zemin ısıtma sistemleri 24 yıllık tecrübe ile önerilir. Sizin için ilk defa yapılacak olan zemin ısıtma sistemleri bizim tarafımızdan hergün yapılan işlemlerdir.

Öncelikle sistemlerimizde çok iyi ısı yalıtımı uygularız. Bunun için MODPAN ısı yalıtımı panellerini tercih etmekteyiz.

Ana amacımız işletmenize en uygun çözümü en ekonomik olarak uygulamaktır. 

   

havuz çevresi ısıtması , havuz çevresi seramik altı ısıtması

Borulu Sistem Havuz Çevresi Isıtması

 

Sistem önce MODPAN ısı yalıtımlı modülasyon panelinin uygulaması ile başlar ve hesap edilen değere göre boru döşeme işlemi ile sona erer. Boru aralıkları 5 cm ile 25 cm arasında değişir. Bu havuzun bulunduğu yerle ve kullanım şekli ile ilgilidir ve hesaplama gerektirir.

 

 

Havuz Çevresi Isıtılmasında  Sıcaklık Kontrolü:

   
kompakt karışım devresi

Sulu borulu havuz çevresi ısıtma sistemlerinde merkezi sistem beslemelerinde kompakt karışım devresi kullanılır.

   
zemin ısıtma için termostat  

Zemin sensörlü termostat

   

pano tipi zemin ısıtma termostatı

ZEMİN ISITMA TERMOSTATI

PANO TİPİ

pano tipi zemin ısıtma termostatı

 
yer ve zemin sensörlü termostat DOKUNMATİK EKRANLI

Program yapılabilir.

Yer ve ortam sensörlü zemin ısıtma termostatı

yer ve ortam sensörlü zemin ısıtma termostatı

 

 Kablolu Sistemli Havuz Çevresi Isıtmada Sıcaklık Kontrolü:

 KONERJİ Mühendislik tarafından projelendirilip uygulaması yapılan zemin ısıtma sistemlerinde ya cihaz yada cihazdan bağımsız olarak çalışan DEVI termostatlar ile kontrol sağlanır.

 Açık alanda sadece cihaz termostatı yada ortam termostatı fazla yakıt giderine neden olur , bu nedenle yer sıcaklığıda kontrol altında tutulmalıdır.

 DEVI termostatlar ister ortam ister yer isterseniz hem yer hem ortam sıcaklığına göre sistemi kontrol altında tutar.

 DEVI termostatlar zemin ısıtma sistemleri için geliştirilmiş birçok özelliği bir arada toplayan termostatlardır. DEVI termostatlar iki ayrı noktadan sinyal alarak çalışma şekline karar verirler . Örneğin termostatın bulunduğu yer haricinde ikinci bir nokta daha seçilerek o bölgeninde sıcaklığı baz alınabilir , bu sayede ısıtıcı cihazın daha az çalışması ve boşa enerji harcanmaması sağlanmış olunur.

 DEVI  termostatlarda oda sensörü ile 35 C , uzak sensör ile 50 C.ye kadar sıcaklık kontrolü sağlanır. Çalışma fark aralığı da termostat üzerinden seçilebilir. 

 

Havuz Çevresi ısıtmasını iki şekilde yapabiliyoruz.

 

1. Borulu Havuz Çevresi ısıtma :

Havuzun grebetonunun üstüne öncelikle MODPAN  ısı yalıtım paneli ve  üzerine bulunduğunuz bölgeye göre boru hesabı yapıyoruz ve bu boruları uygun şekilde döşüyoruz. Sistem doğalgaz , kömürlü kalorifer kazanı , mazotlu kalorifer kazanı , elektrikli kombi yada ısı pompası ile beraber çalışabilir. Uzun vadeli çözüm olarak ve borulu yerden ısıtmamızla alternatif enerji kaynaklarını kullanabildiğimiz için daha mutlu oluyoruz. Özellikle ısı pompası çözümümüzle Dünya'nın en ucuz işletme şartlarına sahip ısıtma sistemine sahip oluyorsunuz.

Borulu sıcak sulu zemin ısıtma sistemini büyük mekanlarda ve ucuz ısıtma kaynakları ile uygularız. Çok kontrollü bir ısıtma sistemi değildir. Sistem kısa süreli açıp kapamaya uygun değildir.

 

yarın açık cafe ve restorantlar için ideal ısıtma sistemi zeminden ısıtmadır. Isınan hava yükseleceği için en ekonomik ve konforlu ısıtma şekli zeminden yapılan ısıtma şekli olacaktır.

cafe restoran gibi açık yada yarı açık alanlarda borulu yerden ısıtma yada kablolu elektrikli yerden ısıtma uygulanır. Borulu yada elektrikli olması konfor şartını değiştirmez . Binanın bulunduğu yerdeki enerji kaynaklarına gör eısıtıcı tipi seçilir.

2. Elektrik kablolu döşeme havuz çevresi ısıtması :

Kablolu yerden ısıtmayı tercih ettiğimiz zaman belirli nedenlerimiz vardır. Sizin mekanınızın ekonomik olarak ısıtılmasını garanti altına almışızdır.  Çok kontrollu bir ısıtma yaparız , enerjinizi hiç boşa harcamayız .  İşletmenizi açtınız ve zeminleriniz 15-30 dakikada ısındı hem de istediğiniz bölgeler .  Hem ucuz hem çok kontrollu açık alan ısıtması  . Daha ayrıntılı bilgileri uzman mühendislerimizden alabilirsiniz .

 

 

Eğer sizinde bir havuz inşaatınız var ise :

AUTOCAD ortamında yada PDF formatında mimari projenizi bize mail yolu ile iletiniz.

Projenizin büyüklüğü ve özelliklerine göre borulu yada elektrik kablolu yerden ısıtma sistemini size öneririz.

KONERJİ Müh. Ltd.şti. size anahtar teslimi ısıtma sistemleri  de kurmaktadır. Bunlar ısı pompası , güneş enerjisi sistemlerini de kapsamaktadır.

 

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.

 1348  Sok. No: 3 / A         Teknik Mlz.İş Mrkz.    IZMIR-TR

Tel: + 90 (232) 458 32 52 ( PBX )                 Fax: +90 (232) 458 32 54

 

-

-