-

-Mühendislik Isı Sist.Ltd.Şti.

-

KONERJI ELEKTRİKLİ - KABLOLU YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Isıtma kablolari
 

ısıtma kablosu T10 ISITMA KABLOSU 18 t


DEVI ısıtma kabloları, iç mekanlar için konforlu döşemeden ısıtma ve dış zeminler için buz ve kar eritme, çatılar için donmadan koruma, boru izleme, spor sahası ısıtması, soğutma deposu koruması ve diğer uygulamalar için geliştirilmiştir.

DEVI, küçük evlerin yanı sıra ticari binalar ve özel yapılar için de geniş bir ısıtma kablosu yelpazesi sunar. Isıtma kabloları, daha çok yeni yapıların bağlantısında veya büyük yenileme projelerinde kullanılır.

Özgün tasarım her durum için maksimum performansı sağlar ve esnek kablo yapısı, kurulumu hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale getirir. Bununla beraber, ürünün ve kurulumun yanı sıra yeni zemin maliyetlerini de kapsayan benzersiz 20 yıllık garanti ile emin ellerdesiniz.
•Kurulumu kolay, esnek kablo
•Hızlı tepki süresi
•Güvenli ve sağlam
•20 yıla varan tam garanti ile uzun kullanım ömrü
 

İç mekan termostatlar ve kontrol sistemleri

touch termostat pano tipi termostat duvar tipi termostat kar buz engelleme termostatıDEVI tarafından sunulan termostat ürün yelpazesinde şık tasarımların yanı sıra elektrikli ısıtma sistemini cep telefonunuz ile kablosuz olarak uzaktan kontrol etmenizi sağlayan çözümlere de ulaşabilirsiniz.

The DEVIreg™ zemin sensörlü elektronik termostatlar, döşemeden ısıtma sisteminizin hassas kontrolünü sağlar. Zemin her zaman sıcacık tutulacaktır. Aynı zamanda zemin yapısına zarar verme riski oluşturabilecek yüksek sıcaklıklara ulaşılması engellenecektir. Böylece sıcaklık her zaman zemin üreticisi tarafından belirlenen maksimum sıcaklık seviyesi doğrultusunda olacaktır.

İşletme maliyetleri açısından DEVIreg™ iyi bir seçenek oluşturur. Zemin altındaki ısıtma elemanı ve çok hassas termostatik kontrol bir araya geldiğinde, son derece yüksek bir enerjiden faydalanma oranı temin edilir. Sonuç olarak DEVIreg™ termostat, oda sıcaklığını çok hassas olarak kontrol edebilmesiyle hem konforunuzdan ödün vermez hem de cebinizi yakmaz.

DEVI akıllı termostatlar ile elektrikli ısıtmada enerji ve para tasarrufu sağlamanın en kolay yolunu seçmiş olursunuz. Kullanıcı dostu menü navigasyonu, ısıtma sisteminizin programlanmasını rahat ve kolay hale getirir. En yeni DEVIreg™ termostat ürün yelpazesindeki akıllı fonksiyonları kullanarak faturanızda %30'a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. DEVIlink™ ile kullanılan yeni Danfoss uygulamasının veya DEVIreg™ ile kullanılan DEVIsmart™ uygulamasının en yeni versiyonlarını kullanarak elektrikli döşemeden ısıtma sisteminizi, internet bağlantısına ulaşabildiğiniz herhangi bir yerden sanal olarak kontrol edebilirsiniz.

Zemindeki ideal termal yerleşim ve Devireg™ termostat ile hassas sıcaklık kontrolü sayesinde, geleneksel su bazlı ısıtmaya göre ortalama oda sıcaklığı 1 - 2°C kadar düşürülebilmektedir. Bu düşüş, ısıl konfor seviyesini etkilemeden sağlanmaktadır.

Bu da enerji kaybının %10 - 20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır. Ek bir avantaj olarak DEVI döşemeden ısıtmanın kurulumu, aynı kabiliyetlere sahip diğer ısıtma sistemlerine göre daha düşüktür.

Dış mekan termostatları ve regülatörleri

DEVI kış sezonlarını daha güvenilir ve daha kolay hale getirir.

Kar yağışı başlasa da bitse de kontrolör bu ritmi takip eder ve dış koşullar ile eş zamanlı açılıp kapanır.

Dış mekan zeminleri, çatı ve çatı olukları için kusursuz çalışacak kontrolör, düşen ilk kar tanesinin tespit edilebilmesi için nem ve sıcaklık sensörleri ile donatılmalıdır. Sıcaklık belirli bir seviyeye düştüğünde, 0℃ gibi, kar sensörleri termostata bilgi verir ve ısıtma sistemi AÇILIR.

Sensörler, örneğin +4℃ (başlangıç ayarı) gibi bir sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık algılarsa ısıtılan yüzey kuru olarak saptanır ve sistem yeniden kapanır. Sistemi daima manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

DEVI; kaldırımların, yolların ve rampaların yanı sıra çatı, çatı oluğu ve yağmur boruları gibi zeminlerde kar ve buzun erimesi durumlarında sıcaklık ve nem sensörlü tam otomatik DEVIreg™ 850'yi önerir.

Dış mekan ısıtması için tasarlanmış DEVI kontrol sistemlerinin geniş ürün gamında, size özel ve tam olarak amacınıza yönelik olan ürünü daima bulabilirsiniz.


 

devi elektrikli yerden ısıtma

DEVI Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemi, DEVI Isıtma Kablo veya Şilteleri, Devireg Termostatlar ve kurulum aksesuarlarından oluşur. Ayrıca; tüm sistem Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi (Devilink) ile donatılarak "tek noktadan kontrol" edilebilme özelliğine de sahip.

Elektrik Kablolu Zeminden ısıtma sistemleri :

DEVI kablolu ısıtıcı ve kompenentleri ile ev , ofis ısıtması yanında yolların , kaldırımların kar buz oluşumunun engellenmesinde , hamamların ısıtılmasında , oluklardaki buz önleme sistemlerinde , tank ve boru ısı korumada , buzhane beton korumasında da güvenle kullanmaktayız.

 

DEVI Elektrikli Zemin Isıtma Sistemi Kullanan Bazı Tesisler

 

protokol yolu alttan ısıtması

Ankara Protokol Yolu Asfalt Kar Buz Önleme ısıtması

Ankara protokol yolu kar buz engelleme sistemi DEVI ısıtıcı kablolar ve DEVIREG termostat ve sensörler ile tamamlanmıştır.

   

Atatürk Olimpiyat Stadı Çim Saha Isıtması

 

İstanbul Atatürk Olimpiyat stadı çim saha ısıtması DEVI elektrik kablolu zeminden ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır.

   
çim futfol sahası ısıtması Torku Çim Saha Isıtması

 

8970 m2 çim alanın alttan ısıtması DEVI ısıtma kablosu ve termostatları ile tamamlanmıştır.

 

 

futbol sahası ısıtması

Torku Çim Saha Isıtması

 

Çim sıcaklığının 10 C / 15 C arasında tutulması amaçlanmaktadır.

Elektrik Kablolu Döşemeden Isıtma ;

Banyo Isıtması

Mutfak Isıtması

Kış Bahçesi Isıtması

Hamam Isıtması

Bitki kök ısıtması

Ofis , apartman dairesi ısıtması

Rampa Isıtma ve Dondan koruma ( ısı koruma ) amaçlı olarak güvenle kullanılmaktadır.

kablolu zeminden ııstma , banyo zemin ısıtma , mutfak ııstma , hamam ısıtma , yol ısıtma

Kablolu - Elektrikli yerden ısıtma :

3 türlü uygulanabilen yerden ısıtma sistemlerinden birisidir.

Kablolu yerden ısıtma termostat kontrolü ile hem çok konforlu hem de diğer ısıtma sistemleri ile rekabet edebilecek kadar ekonomiktir.

Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılması için idealdir. Mekanlarda ısıtma sistemi olsa bile zemin soğukluğu her zaman hissedilir bunu önlemenin tek yolu yerden ısıtmadır. Kablolu yerden ısıtma toplam ısıtma yada ılık zemin amaçlı olarak kullanılır.

Kablolu yerden ısıtma binaların ısıtılması yanında , kar-buz önleme , hayvan barınakları ısıtılması , tank ısıtılması , boru ısı korumada ve yol ısıtılmasında da güvenle kullanılır.

   

yerden ısıtma sistemleri borulu-sulu olabileceği gibi elektrik kablolu olarakda yapılabilir.

KABLOLU-ELEKTRİKLİ DÖŞEMEDEN ISITMA

Kablolu - elektrikli döşemeden ısıtma alternatif enerjilerin olmadığı yerlerde , hamamlarda , banyo ısıtmalarında , küçük evlerde , hafta sonu evlerinde birçok avantajı ile öne çıkmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri borulu yapılabileceği gibi kablolu olarak da yapılabilir.

 

kablolu yerden ısıtma , elektrikli yerden ısıtma

ISLAK HACİMLER İÇİN İDEAL ÇÖZÜM

Bir mekanda ısıtma istemi olsa bile ( yerden ısıtma yoksa ) zeminler hep soğuk kalır.Bu soğukluk ancak yerden ısıtma ile giderilir. Kablolu yerden ısıtma özellikle mutfak , banyo , hamamlarda eşsiz bir konfor sunar.

Elektrikli - Kablolu yerden ısıtma

 

DEVİ ısıtma kabloları standart oda termostatı yanında DEVILINK ile uzaktan kablosuz olarakta kontrol edilebilir.

KABLOLU ELEKTRİKLİ ZEMİNDEN ISITMA ;

1. Konut Zeminden ısıtılmasında

2. Konut Ilık Zemin Eldesinde

3. Banyo Zemin Isıtılmasında

4. Hamam Isıtılmasında

5. Kar-Buz Önleme Amaçlı

6. Küçük Seraların Isıtılmasında

7. Kök Isıtmada

8. Hayvan barınakları ısıtmasında

9. Kapalı Teras Isıtmada

10. Endüstriyel Tesislerde ( Tank ısıtma , boru ısı korumada ) Güvenle Kullanılır.

 

DEVI ISITICI KABLOLAR

devi ısıtma kabloları belirli güçlerde sonlandırılmış olarak satılır.

Farklı tipteki termostatlar, hem zemin (entegre algılayıcı ile) hem de mekanın sıcaklığını kontrol altında tutar. Bir alternatif olarak; "zaman ayarlı" Devireg Touch termostat kullanıldığı takdirde, 7 gün için 30'ar dakikalık aralıklarla 24 saat programlama yapılabiliyor ve istenen saat aralığında arzulanan konfor düzeyi otomatik olarak sağlanıyor. Daha ileri bir uygulama olarak; "Devilink Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi" kullanarak; evin tüm sıcaklığın tek noktadan kontrol edilebiliyor.
Avantajları
- Konforlu,
- Ekonomik,
- Estetik,
- Uzun Ömürlü,
- Kolay Uygulanır.

   

devi ısıtma kabloları ofislerden , evlere ve kar buz eritmeye kadar birçok uygulamada kullanılır.

Isıtma kablosu veya şiltesi, bina ömrüne eşdeğer bir ömre sahip ve bakım gerektirmez.
Sistem, yeni yapılan veya yenilenen her türlü döşeme tipine uygun, (seramik, ahşap, halı vs.). Mekanın tamamının ısıtılmasını sağlayabileceği gibi, bölgesel olarak da konfor ısıtması amacı ile uygulanabiliyor, (banyo, mutfak ve koridor gibi mekanlarda). Termostatlar sayesinde, her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol etmek mümkün.
Farklı tipteki termostatlar, hem zemin (entegre algılayıcı ile) hem de mekanın sıcaklığını kontrol altında tutar. Bir alternatif olarak; "zaman ayarlı" Devireg 550 termostat kullanıldığı takdirde, 7 gün için 30'ar dakikalık aralıklarla 24 saat programlama yapılabiliyor ve istenen saat aralığında arzulanan konfor düzeyi otomatik olarak sağlanıyor. Daha ileri bir uygulama olarak; "Devilink Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi" kullanarak; evin tüm sıcaklığın tek noktadan kontrol edilebiliyor.

ısıtma kablosu

 

ısıtıcı kablo garantisi 20 yıldır.

Müşterilerimiz sadece ısıtma kablosu yada termostat satın almazlar. DEVI müşterileri sıcak bir döşeme gibi bütün bir sistem satın alırlar.
Bu nedenle döşemeden ısıtma sistemlerinin garantisi 10 yıldır. Kurulum yetkili bir kişi tarafından yapılmış ve garanti belgesi imza ve kaşeliyse, DEVI elektrikli döşemeden ısıtma sistemlerini 20 yıl boyunca garanti altına alır.
Eğer Deviflex™ veya Devimat™ ürünlerinde üretimde kaynaklanan bir sorun çıkarsa, DEVI kablo ve döşeme masraflarınızı karşılayacaktır.

20 yıl ısıtma kablosu garantisi

 

DEVİ ISITMA KABLOLARI DANFOSS GÜVENCESİ İLE SATILIR.

Piyasadaki en iyi garanti süresi
Devi'nin her ülkede uyguladığı garanti süresi aynıdır.
Garanti sürelerimiz:
AnalogTermostatlar, kontrol sistemleri ve yazılım çözümlerinde 2 yıl
Touch serisi termostatlarda 5 yıl , Self-limiting kablolarda 5 yıl
Deviflex ısıtma kablolarında ve Devimat ısıtma şiltelerinde 20 yıldır.

.

Dünya çapında servis ve destek
Dünyadaki en büyük elektrikli döşemeden ısıtma sistemi üreticisi olan DEVI, Norveç'ten Yeni Zelanda'ya, Çin'den Kanada'ya kadar gelişmiş global bir satış şirketi ve satış ofisi ağına sahiptir.
Her DEVI ofisinde, sistem kurulumunuza veya kullanımınıza yardım edebilecek yeterlilikte uzman eleman bulunmaktadır

   

DEVİ ELEKTRİKLİ DÖŞEMEDEN ISITMA

KONERJİ Müh. Elektrik Kablolu Zeminden ısıtma sistemleri

Kablolu Elektrikli Zeminden / Döşemeden Isıtma Sistemleri tadilat yada yeni inşaat anında uygulanır.

Yerden ısıtma sistemleri elektrikli yada sulu borulu olsun ; doğru şekilde projelendirilip uygulandığında canlılar için en uygun , en sağlıklı ısıtma sistemidir.

Zeminden ısıtma sistemleri düşük çalışma sıcaklıklarına göre dizayn edilip uygulandığında toz kaldırması ve toz yakması mümkün değildir. Bütün ısıtma sistemlerinde ısıtılan ortamlarda hava sirkülasyonu mevcuttur fakat bu sirkülasyon yerden ısıtmada en azdır.

Yerden ısıtma sistemlerinde zemin sıcaklığı 27-28 C.ye göre dizayn edildiğinde ortamla aralarındaki potansiyel sıcaklık farkı çok az olacağından çok küçük bir hava sirkülasyonu oluşur ve bu değer bütün ısıtma sistemlerinden çok düşüktür. Hava sirkülasyonu oluşmaması için hiçbir ısıtma sistemi bulunmamalıdır. Güneş ışınları bile bina içerisine temas ettiğinde ısınan bölge ile soğuk bölge arasında hava sirkülasyonu oluşur. Bu ısınan havanın doğal halidir.

KONERJİ Müh. elektrikli zeminden ısıtma sistem dizaynları uluslararası konfor standartlarına göre yapılır.

Kablolu zeminden ısıtma uygulamalarımızda kalitesi Dünyaca onay göre DEVI ısıtma kabloları ile DEVI Uzak sensörlü termostatlar kullanılır.

YERDEN ISITMA İLE ILIK ZEMİNLER

 

ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMA ODA İÇİ UYGULAMA DETAYI

 

oda içi uygulama detayı

 

   
ELEKTRİKLİ ZEMİN ISITMA DETAYI

 

 

İzolasyon koruma şapı proje alanının büyüklüğüne göre değişik çözümlerle de mümkündür. Çok büyük hacimli alanlarda ısı izalosyonu üzerine ince şap tabakası atılması gereklidir. Küçük alanlarda kablo ile izolasyon arasında başka malzemeler uygulayarak çözümleme yapılabilmektedir. Bu konuda uygulama firmamız yada mimari firmanızdan yardım alabilirsiniz.

 

Elektrikli Kablolu yerden ısıtma sistemlerinin kullanım yerleri ve kurulum şekilleri:

Kablolu yerden ısıtma ürünlerimiz ısıtma ihtiyacının olduğu her yerde gerekli şartların sağlanması halinde uygulanabilir. Küçük dairelerde , yarı açık alanlarda , hamam ısıtılmasında , buhar banyosu zemin ve oturma alanı ısıtılmasında , merdiven ısıtılmasında , havuz çevresi ısıtılmasında , SPA ısıtılmasında , işyeri ve fabrika ısıtılmasında güvenle kullanılır.

Kablolu ısıtma sistemleri direkt elektrikle çalışmasına rağmen çok kontrollü çalıştıklarından ekonomik bir ısıtma sistemidir. Makina dairesi ve boru tesisatı gerektirmez bu nedenle tesisat kayıpları oluşmaz . Harcanan bütün enerji mahal ısıtılmasında kullanılır.

 

ZEMİN ISITMA KABLOSU

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

   

DEVIflex DTIP - DSIG SERİSİ ISITICI KABLOLAR

DEVIflex DTIP - DSIG SERİSİ ISITICI KABLOLAR
Çift iletkenli ,ekranlı , 3 mt. uzunluğunda soğuk uca sahip
Isıtıcı kablolar :
DTIP 10 - 10 watt/metre serisi - minumum 91 watt - Maksimum 1910 Watt-230 V
DTIP 18 - 18 watt/metre serisi - minumum 99 watt - Maksimum 2540 Watt-230 V
DSIG 20 - 20 watt/metre serisi - minumum 155 watt - Maksimum 4180 Watt-230 V
DSIG 20 - 20 watt/metre serisi - minumum 993 watt - Maksimum 4130 Watt-380 V

 

 

DEVIflex DTCE - DTIK SERİSİ ISITICI KABLOLAR

DEVIflex DTCE - DTIK SERİSİ ISITICI KABLOLAR
Çift iletkenli , ekranlı ,230 V - 3 mt. uzunluğunda soğuk uca sahip , 380 V - 10 MT uzunluğunda soğuk uca sahip ısıtma kablosu
DTCE 30 - 30 watt/metre serisi - minumum 137 watt - Maksimum 3760 Watt-230 V
DTCE 30 - 30 watt/metre serisi - minumum 240 watt - Maksimum 5840 Watt-400 V
DTIK 30 - 30 watt/metre serisi - minumum 240 watt - Maksimum 5840 Watt-380 V

   
DEVIREG TERMOSTATLAR
devireg smart uzaktan erişimli termostat
   
devireg akıllı telefon kumandalı termostat

1. DEVIREG UZAKTAN ERİŞİMLİ TERMOSTAT

Model Adı : DEVIREG Smart

Özellikleri : DEVIREG Touch özelliklerine ek olarak kablosuz wi - fi ve akıllı telefon app. ile elektrikli yerden ısıtma kontrolü

Güç : 16 A

Besleme : 220 V , 50 Hz.

Sensör : Zemin ve ortam

App.Adı : DEVI Smart

Akıllı telefonunuzdan aplikasyonu indirerek Demo bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

DEVIREG smart termostat ile her mahal ayrı ayrı akıllı telefondan kumanda edilebilmektedir. Kurulum yapılan alanda kablosuz wi-fi hattı bulunmalıdır. App. desteği ile dünyanın her yerinden internet erişimi sistemi kontrol edebilirsiniz.

2. DEVI LINK UZAKTAN ERİŞİMLİ SİSTEM

DEVI Link uzaktan erişimli ( wi fi ) sistemde ise sensör , ana kontrolör ,sinyal aktarıcı kullanılır. Evin tamamındaki termostatlar bir ana kontrolör vasıtası ile kontrol edilir. Kablosuz wi-fi ile akıllı telefonlarla internet olan her yerden uzaktan erişimle sistem kontrolü sağlanır.

DEVI Link uzaktan erişimli sistem proje bazlı olarak fiyatlandırılır.

   

DEVIREG TOUCH zeminden ısıtma termostatı

3. DEVIREG TOUCH

DEVIREG TOUCH Dokunmatik Ekranlı Zemin Isıtma Termostatı

 

Teknik Özellikler :

Duvara Gömme Tip

Dokunmatik Ekran

Haftalık Programlanabilir

15 A

220 Volt

Yer ve Ortam Sensörlü

 

   

DEVIREG 130 Döşemeden Isıtma Termostatı

4. DEVIREG 130 Döşemeden Isıtma Termostatı

Duvara monte edilebilir , 5-45 C , Zemin Sensörlü , 220 V , 16 A
 

Her mahale güç dikkate alınarak bir yada birden fazla monte edilebilir.
 

   

DEVIREG 131 Döşemeden Isıtma Termostatı

5. DEVIREG 131 Döşemeden Isıtma Termostatı

Duvara monte edilebilir , 5-35 C , Zemin Sensörlü , 220 V , 16 A

Her mahale güç dikkate alınarak bir yada birden fazla monte edilebilir.

 

   

DEVIREG 132 Döşemeden Isıtma Termostatı

6. DEVIREG 132 Döşemeden Isıtma Termostatı

Duvara monte edilebilir , 5-45 C , Zemin ve Oda Sensörlü , 220 V , 16 A

Her mahale güç dikkate alınarak bir yada birden fazla monte edilebilir.

   

DEVIREG 531 Döşemeden Isıtma Termostatı

7 .DEVIREG 531 ve DEVIREG 532  Döşemeden Isıtma Termostatı

DEVIREG 531  Duvara monte edilebilir , 5-35 C , Oda Sensörlü , 220 V , 16 A

DEVIREG 532  Duvara monte edilebilir , 5-35 C , yer ve Oda Sensörlü , 220 V , 16 A

Her mahale güç dikkate alınarak bir yada birden fazla monte edilebilir.

 

   

DEVIREG 535 Döşemeden Isıtma Termostatı

8.DEVIREG 535 Döşemeden Isıtma Termostatı

Duvara monte edilebilir ,Zaman Saatli 5-45 C , Zemin ve Oda Sensörlü , 220 V , 15 A

Her mahale güç dikkate alınarak bir yada birden fazla monte edilebilir.
 

   

DIN tipi raya takılabilen iç ve dış mekan kullanımına uygun bir termostattır.

10. DEVIREG 330 RAY TERMOSTAT

 DIN tipi raya takılabilen iç ve dış mekan kullanımına uygun bir termostattır.

Donmadan koruma, ısıtma, soğutma amacıyla kullanılabilir. 2,5m’lik kabloyla birlikte NTC duyar elemana sahiptir.

Duyar eleman en fazla 50m’lik mesafeye konulabilir.

Devireg 330 beş farklı modele sahiptir ve bu modellerin çalışma sıcaklık aralıkları sabittir.

•devireg 330 (-10+10) donmadan koruma amacıyla kullanılır.
•devireg 330 (+5+45) zemin ısıtması amacıyla kullanılır.
•devireg 330 (+15+45) oda ısıtması amacıyla kullanılır
•devireg 330 (+30+90) boruların ısıtılması amacıyla kullanılır.
•devireg 330 (+60+160) yüksek sıcaklığın olduğu yerlerde kullanılır.

 

DEVILINK KABLOLU DÖŞEMEDEN ISITMA İÇİN KABLOSUZ KUMANDA

Devilink™
Devilink™ elektrikli döşemeden ısıtma sisteminin kontrol ve kumandası için geliştirilmiş en yeni ve modern sistemdir. Sistem kullanılan sensörleri ve termostatları kontrol etmek için kullanılan bir merkezi ünite içerir. Bu sayede evinizin sıcaklık kontrolünü tek bir merkezden yapabilirsiniz.

Yer kaplayan butonlara gerek kalmadan sistem kullanıcı dostu bir şekilde dizayn edilmiştir.

Sistem basit merkezi ısıtma kontrolü sayesinde geceleri ve tatile gidildiği vakitlerde sıcaklık kontrolünü sağlar.
 

   

AYNA ARKASI BUĞU GİDERİCİ ISITMA ŞİLTESİ, ayna ısıtıcı , ayna arkası buğu önleme

 

DEVIMAT DSVF-140 / 150 AYNA ARKASI BUĞU GİDERİCİ ISITMA ŞİLTESİ

Tek iletkenli , 4 mt uzunluğunda soğuk uca sahip , 230 V.ta 140 / 150 W/m2 gücünde

 ÖLÇÜLER

0.60 mt*0.60 mt 44 watt
0.50 mt*0.70 mt 46 Watt
0.80 mt*0.60 mt 69 Watt

Ayna buğu önleme şiltelerinde termostat bulunmaz.
 

   

ayna arkası buğu önleme filmi , devi ayna buğu önleme filmi

 

DEVIMAT DSVF-140 / 150 AYNA ARKASI BUĞU GİDERİCİ ISITMA ŞİLTESİ

Tek iletkenli , 4 mt uzunluğunda soğuk uca sahip , 230 V.ta 140 / 150 W/m2 gücünde

 ÖLÇÜLER

0.60 mt*0.60 mt 44 watt
0.50 mt*0.70 mt 46 Watt
0.80 mt*0.60 mt 69 Watt

Ayna buğu önleme şiltelerinde termostat bulunmaz.
 

 

   

DEVİ ELEKTRİKLİ HAVLU KURUTUCU , havlu kurutma , elektrikli havlupan

 

DEVI ELEKTRİKLİ HAVLU KURUTUCU

DEVI HAVLU KURUTUCULAR 20-40 ve 60 Watt.dır.

 

U - 20 WATT

S - 40 WATT

M - 60 WATT

Bu model havlu kurutucularda termostat bulunmaz.

   

DEVI ZEMİNDEN ISITMA ÜRÜNLERİ BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

KABLOLU ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMANIN AVANTAJLARI

1. Makina dairesi gereksinimi yoktur.

2. Tesisat gereksinimi yoktur.

3. Borulu zeminden ısıtmaya göre çok daha hızlı rejime girer.

4. Çok kontrollü bir ısıtma sağlar.

5. Her oda farklı sıcaklık değerlerinde çalıştırılabilir.

6. İstenen bölge kapatılabilir.

7. Termostat harici görünen herhangi bir ısıtıcı eleman yoktur.

8. Arıza ve bakım gideri yoktur ( Yetkili teknisyenler tarafından kurulan Isıtıcı kablolar 20 yıl Termostatlar 2 yıl garantilidir.)

KABLOLU ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMANIN DEZAVANTAJLARI

1. Sadece elektrik enerjisi ile çalışırlar.

2. Manyetik alan koruması yoksa ayak ağrısı oluştururlar.( Firmamız tarafından kullanılan bütün ısıtma kablolarında manyetik alan koruması mevcutdur.)

3. Uzak yer sensörlü termostat ile kontrol edilmezse zeminde bozulmalar oluşur.

 

ZEMİN ISITMA SİSTEMLERİNİN KISA KARŞILAŞTIRMA TABLOSUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 KONERJİ Mühendislik Zemin ısıtma sistemleri ısıtıcı kablo , termostatları ve sensörleri ile bir bütün olarak sunulur.

  Elekrikli kablolu zemin ısıtma sistemlerinin birçok kullanım yeri mevcutdur. Kullanım amacına göre kablo ve güç seçimi uzman mühendislerimizce yapılmaktadır.

 Hamam ısıtma için ayrı kablo çeşidi , kış bahçesi için ayrı kablo , merdiven ısıtma için ayrı , buz önleme ve çözme için ayrı kablo , ev ısıtma için ayrı kablo çeşidi seçimi yapılır. Hatta ev içerisindeki mahallerde bile kablo seçimleri ayrı olabilir.

 Termostat seçimindede ısıtılan yerin özellikleri dikkate alınır.

 

 

  Kablolu zemin ısıtma sistemlerimiz ile önce ayakların ısınmasını sağlıyor , daha sonra yukarı doğru ısının yükselmesini sağlıyoruz. Isınan ayaklar    nedeniyle üşüme hissi ortadan kalkmakta ve az enerji tüketimi ile istenen sonuç alınmaktadır. Diğer ısıtma yöntemlerine göre yerden ısıtma bu tür alanlar için en uygun çözümdür.

   Kablolu ısıtma sistemlerimiz % 100 güvenli ve ayak ağrısı yapmayacak şekilde ekranlı korumaya sahiptir.

 

Elektrik kablolu zemin ısıtma sistemi ısıtma ihtiyacının olduğu her yerde uygun çözüm ve malzemelerle kullanılabilir.

     Başlıca kullanım yerleri

 • Ev , konut ısıtma ( Tam ısıtma yada ılık zemin )

 • Ilık zemin için banyo ısıtma

 • Ilık zemin için mutfak ısıtma

 • Türk Hamamı ısıtma

 • Buhar banyosu yüzey ısıtma

 • Yüzme havuzu çevresi ısıtma

 • SPA ısıtma

 • Anaokulu ısıtma

 • Bekçi külübesi ısıtma

 • Kış bahçesi ısıtma

 • Kök ısıtma ( Bitki kökleri ısınınca daha hızlı büyüme sağlanır )

 • Yarı açık alan ısıtma ( Cafe , bar , restaurant ısıtma ) : Yarı açık alan ısıtmada diğer ısıtıcılara göre sistem çok daha az enerji harcar . Bunun nedeni insanların ayağının ısıtılması nedeniyle daha fazla konfor hissinin yaratılmasıdır. Cafe , restaurant türü yarı açık alanlarda genellikle insanların üst bölgesi ısıtılmaya çalışılmakta fakat yeterli sonuç alınamamaktadır. Özellikle infrared türü ısıtıcılarla çözüm yapılamaya çalışılmakta fakat sadece insanların üst bölgesi ısıtılmaktadır.

 

% 100 Güvenli , Sağlıklı , Uzun Ömürlü Elektrik Kablolu Döşemeden ısıtma

 

Hergeçen gün daha fazla insan evinde ve işyerinde ılık bir zeminin konforunu keşfetmektedir.Elektrikli ısıtma kablolarımız ve uygulamalarımız ile gerek evlerde gerekse ofislerde , konforlu döşeme ılıklığı hertürlü yüzey kaplama malzemesi altında sağlanabilir. Sistem döşeme altında gizlendiğinden görünmez ve oda içinde yer kaplamaz. Tüm zemine eşit olarak dağılan ısı , yaşanması gereken bir konfor ortamı sağlar. Toz toplanmasına nden olacak parçası yoktur ve oda hacminin tamamına eşyanızı yerleştirebilirsiniz.Oda termostatlarının kontrolü sayesinde istenilen ortam sıcaklığının sürekliliği ve enerji tüketiminin en aza düşürülmesi sağlanır. Tüm ürünler IEC ve CENELEC gibi uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmakta , test edilmekte ve Avrupa düşük voltaj kurallarına uygun olarak üretilmektedir.Üretimin ISO 9001 kalite , ISO 14001 çevre politikası ve EMAS belgeleri vardır.

 

 

Konutlarda Kablolu Zeminden Isıtma                                Endustride Kablolu Isıtma Kullanımı İçin Tıklayınız

 

Kablolu Elektrikli Yerden ( Döşeme Altı ) Isıtma

 

Elektrik kablolu Yerden ısıtma nerelerde uygulanır ?

 İnşaat halindeki yada tadilat halindeki binalarda uygulanır. Bitmiş oturalan yada kullanılan binalarda uygulanması çok zordur. Sistem şap içerisinde kaldığından buna gereksinim vardır. Hamamlarda mermerden önce uygulama yapılır . Seralarda toprak altı kök ısıtma yada toprak üstü bitki toprağını ve bitkiyi ısıtmak şeklinde uygulanır.

 Elektrik kablolu döşemeden ısıtma şap içerisinde kalmak zorundadır. Kablolu yerden ısıtmada kablolar açıkta kalamaz. Böyle bir uygulama yapılmaz. Bu nedenle kablolu döşeme ısıtması düşünülüyorsa evinizin tadilat halinde yada kaba inşaatda olması gereklidir.

 Eğer kullandığınız bir bina ise parke yada halı altına uygulanabilen KARBONİK FİLM İLE DÖŞEME Isıtma sayfasını ziyaret ediniz. Karbonik elektrikli ısıtma filmi seramik altına uygulanmaz.

  Kablolu yerden ısıtmada taban döşemesi yaklaşık 5-7 cm arasında yükselir. Kablolu yerden ısıtma sisteminin altınada iyi bir ısı yalıtımı uygulanmalıdır.Şap kalınlığını azaltmak istiyorsanız ek önlemler almalısınız.

  Kablolu yerden ısıtmada da taban sıcaklığı ve şap içi sıcaklığı sınırlandırılmalıdır. Taban sıcaklığı 27- 28 C yi aşmamalıdır.Eğer döşeme sıcaklığı bu değerleri aşarsa beton kavrulacak ve üst malzemeler yerinden çıkmaya başlayacaktır . ayrıca 27-28 C üzerindeki sıcaklıklar insan sağlığı açısından uygun değildir.

 

 

KABLOLU ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMA HESABI VE UYGULAMASI

 Elektrik kablolu döşeme ısıtması ( ılık zemin ) yada tam mekan ısıtması olmak üzere iki uygulamamız vardır.Ilık zeminde mekanlarda daha az güç , tam ısıtmada ise tam ısıtma gucü uygulamaktayız. Sadece banyo yada mutfakta da ayrı bir uygulama yapılabilir. Mevcutda bir ısıtma sistemi olsa dahi bu tür mekanların zemini herzaman soğuk kalır. Bunu önlemenin tek yolu kablolu ısıtma sistemimizdir.Sistem döşenirken önce tabana ısı yalıtımı yapılır. Yalıtım üzerine küçük hacimlerde sıva filesi yada hasır çelik serilir. Bunların üzerine hesaplanan orandaki kablolar serilir. Her odanın termostatları farklı ayarlanabilmelidir. Bütün ısıtma hesaplamalarında olduğu gibi kablolu elektrikli yerden ısıtma sistem hesaplamalarında da değişkenlere göre kablo miktarı bulunur. Kablo miktarını etkileyen faktörler ise : ısıtılacak binanın ili ( iklim yapısından dolayı iç-dış sıcaklık değişkendir) , binanın ayrık yada bitişik olması , rüzgar durumu , doğramaların yapısı , taban döşeme malzemesi , binanın duvarlarının yalıtım durumu , bina tavanının yalıtım durumu ve en önemli seçim değerlerinden olan mahallerin kullanım amacı . Bütün bu değerlere göre hesaplamalar yapılır. Bu hesaplamalar firmamız tarafından yapılan yazılımla birkaç dakikada yapılmaktadır.

 

 Isıtıcı Kablo ile Döşemeden Isıtma Uygulaması

elektrik kablolu zemin ısıtma kesit

elektrik kablolu ısıtma uygulaması

 Yanda kesit resmi ve uygulama fotoğrafı görülen kablolu zemin ısıtma kaba inşaat yada tadilatta uygulanır .  Kullanılan ev , ofis vb. gibi yerlerda kablolu ısıtma uygulaması yapılamaz.

 Kablolu zemin ısıtma kablolarımızın ömrü bir kere doğru kurulduktan sonra bina ömrü kadardır.

 Kablo ısıtıcılarımız çok kontrollu ısıtma sağlarlar. Her mahalde ayrı termostat bulunmaktadır. İstenen her oda farklı sıcaklık değerlerine ayarlanır. İstenen oda kapatılabilir. Çok kontrollu bir ısıtma şekli olduğundan çok tasarrufludur. Kablolu zemin ısıtma sisteminde makina dairesi ve boru esisat gereksinimi olmadığından binalarda alanda kazanılır.

 Kontrollu bir ısıtma şekli olduğundan doğlagazla rekabet edebilir işletme şartları oluşur.

     

 Kablolu Yerden ısıtma ŞAP içerisine döşenir , parke yada halı altına direkt olarak uygulanmaz. Uygulamadan sonra kablolar şapla kapatılır. Bu işlemden sonra halı , parke döşenir.  

 Kablolu yerden ısıtmada her mahalin ısı ihtiyacına göre kablo boyu seçilir.Kablolar fabrikasyon olarak sonlandırılmış olup ekleme yada kısaltma yapılamaz.

 Elektrikli yerden ısıtma iki amaç için kullanılır.

1. Ilık Zemin elde etmek için : Bu durumda mahalde bir ısıtma vardır ve yapılan yerden ısıtma sadece zemindeki soğuğu engellemek ve soğuk zemin yerine ılık zeminde dolaşmayı sağlamaktır.

2. Tam ısıtma : Bu durumda mahalin özelliğine göre tam ısı kaybını karşılayacak oranda kablo döşenir.

 Her iki durumdada taban sıcaklığı 27-28 C civarında olmalıdır. Bütün termostatlarda beton iç sıcaklığı ölçülmelidir.

 Hamamlarda taban sıcaklığı 40- 60 C arasında ayarlanabilir.

 

Kablolar sabit uzunluklarda hazırlanmış olup kesmek ya da ek yapmak garanti koşulları nedeniyle önerilmemektedir. Dolayısıyla uygulama alanının ısı kaybı dikkate alınarak belirlenecek m² güç ihtiyacı doğrultusunda uygun metrajda kablo seçimi yapılır.

Tüm ürünlerinde %100 su geçirmez metal zırh kılıfı olan tek üründür. Patentli ‘Gizli Soğuk Uç’ Teknolojisi ile üretilmektedir. Kategorisinde resistans telinin 3 seviye kın ile korunduğu tek kablodur. Sabit metrajlarda satılan ev içi ısıtma veya kar ve buz eritme amaçlı tüm Nexans kablolarında ‘Gizli Soğuk Uç’ vardır. Patenti alınmış bu yöntem fabrika çıkışında soğuk ucun, kablonun gizli bir uzantısı olarak ısıtma kablosunun ucuna makaronsuz olarak metalik zırh ve orJinal kın içinde eklenmesi şeklinde tanımlanır. Ev içi kabloların son  2,5 ve kar/buz eritme ürünlerinin son 10 metrelik kısımları soğuk uçlardır ve başlangıçları ***** ======> SPLICE <====== ******* yazısı ile işaretlidir.  Soğuk ucun el yapımı bir bağlantı olmaması ve kablonun kendi ceketi ile korunması özellikle uzun vade yıpranmayı önlemek açısından önemlidir

EV / OFİS ISITMA KABLOLARI

 220 - 230V altında 18 W/m çizgisel güçte bir mamuldur.
Ürünün öncelikli kullanım alanı ev içi uygulamalardır. Ürün kar ve buz eritme amaçlı beton altında veya çatı uygulamalarında kullanılabilmektedir. Kabloların döngü gerektirmemeleri nedeniyle kurulumu kolaydır.

 

Kablolar sabit uzunluklarda hazırlanmış olup kesmek ya da ek yapmak garanti koşulları nedeniyle önerilmemektedir. Dolayısıyla uygulama alanının ısı kaybı dikkate alınarak belirlenecek m² güç ihtiyacı doğrultusunda uygun metrajda kablo seçimi yapılır.

 

 Isıtma Kabloları Nasıl Uygulanır ?

 Isı ihtiyacı belirlenmiş , proje hesapları yapılmış bir projede uygulama şekilleri de değişiklik göstermektedir. Seramik , granit döşemede direkt döşeme yapılacaksa yalıtım üzerine sıva filesi yada çelik hasır serilir bunun üzerine ısı kayıpları göz önüne alınarak hesaplanan ısıtma kablosu döşenir.

Uygulama alanı Türk Hamamı yada buhar banyosu ise oturma yerleri , sırt ve ayak bölgesindeki sıcaklık değerleri dikkate alınarak döşeme yapılır. Burada da ısıtma kablosu altına ısı yaılıtımı işveren tarafından yapılmalıdır.

 

ELEKTRİKLİ ISITMA KABLOLARIMIZIN BAZI  KULLANIM YERLERİ

Ev içi Isıtma

Banyo , havuz çevresi

Merdiven Isıtma

Hamam Isıtması

Kış Bahçesi Isıtması

ev içi elektrik kablolu ısıtma

havuz çevresi ( etrafı ) ılık zemin ve ısıtması

merdiven basamak ısıtması

hamam elektrik kablolu ısıtma sistemi

kış bahçesi ısıtması

Ev yada işyerinin tamamına yada bir kısmına uygulanabilir. Her mahal ayrı termostatlar vasıtası ile kontrol edilir.Ahşap yüzeylerde yer sensörü ile taban sıcaklığına sınırlama getiriyoruz. Zeminden ısıtma termostatları ile hem zemin hemde oda sıcaklığını aynı anda kontrol edebilirsiniz.

Banyolarda ılık zemin , nem kurutma amaçlı uygulanabileceği gibi havuz çevrelerinde ılık zemin amaçlı olarak kullanılır.

Herhangi bir mahalde bir ısıtma sistemi olsa bile zeminler her zaman soğuk kalır ve ayaklar üşür, bunu önlemenin en kolay yolu zeminden ısıtmadır.

Merdivenlerde ılık zemin elde etmek için  kullanılır. Uzak sensörlü termaostat vasıtası ile zemin sıcaklığı +5-35 C arasında istenen sıcaklığa kadar ısıtılır. Merdiven ısıtmada ana amaç ısıtma değildir, zeminin ılık olmasının sağlanmasıdır.

Türk hamamı ısıtmasında mükemmel bir çözüm sunuyoruz. Çok kısa zamanda hamam kullanıma hazır hale geliyor. Her bölgeyi ayrı sıcaklıklarda ayarlıyoruz. 40-50 C arasında ayar olanağı sunuyoruz. Göbektaşı farklı sıcaklıklarda oturma farklı sıcaklıklarda ayarlanabilir.

Kış bahçesi ısıtması için çok ideal bir çözümdür. İhtiyaç olduğunda açılıp kapatılır yada tamamen termostat kumandalı olarak kullanılır.Elektrik kablolu zemin ısıtma sistemimiz tadilatda yada kaba inşaatda uygulanır. Zemin yanında istenirse duvarlarada uygulanabilir.

18 T ELEKTRİKLİ ISITMA KABLOLARI ( SONLANDIRILMIŞ ) MONTAJA HAZIR PAKET ÖZELLİKLERİ

Kablo Gücü Watt

1115

1225

1360

1485

1720

1950

2210

2550

2700

Kablo Boyu mt

68

74

82

90

105

118

131

155

170

 

T18 serisi kablolarımız ev içi beton altı imalatlarda hızlı ılık zemin temini için son derece uygundur.Her üründe fabrikasyon olarak yapılan ve kablo yüzeyinde  işaretlenen gizli soğuk uç eki vardır.

 

ELEKTRİKLİ ISITMA KABLOLARIMIZIN DİĞER KULLANIM YERLERİ

Sera Isıtılması

Yavru Balık Üretimi

Hayvan Barınakları

Bekçi Kulubeleri

Spor Salonları

elektrik kablolu sera ısıtması

Yavru balık üretim havuzu ısıtması

hayvan barınağı ve k9 çiftliği ılık zemin

bekçi kulubesi ısıtması

spor salonu zeminden ısıtması

Sera ısıtılmasında toprak içine ısıtma kabloları döşenir, toprak içi termostatlar vasıtası ile sıcaklık kontrolü sağlanır.

Yavru balık üretim tesislerinde , havuz tabanına ve çevresine ısıtma kablosu döşenir, beton içi sensörler vasıtası ile sıcaklık kontrolü sağlanır.

Köpek ve diğer hayvanların ayak basma yerleri ılık zemin haline getirilir.Yer sensörleri vasıtası ile sıcaklık kontrolü sağlanır.

Bekçi kulubelerini ısıtmanın en pratik yollarından biriside elektrik kablolu yerden ısıtmadır. Alandan büyük kazanç sağlar ve çok kontrollü bir ısıtma sağlar.

Spor salonu zemini ve oturma yerlerinin ısıtılması elektrik kablolu sistemimizle çok rahatlıkla yapılmaktadır.

   

elektrik kablolu yerden ısıtma

kablolu zeminden ısıtma

     

 DEVI sistemleri bina inşaa edilirken yada döşeme yenilenirken ahşap,kalebodur, yada beton gibi her türlü döşemeye uygulanabilir.

HMutfaklar ve  banyolar için ideal bir ısıtma çözümüdür. Sistemin kazana veya ilave bir ısıtıcıya ihtiyacı yoktur. Özellikle ılık bahar ve yaz aylarında sıcak sulu kalorifer kazanlarının çalıştırılması büyük enerji ve tesisat kayıplarına neden olmaktadır. DEVI uygulamasında bütün enerji mahal içerisinde kalmaktadır. Kazan dairesi , tesisat ve bunların bakım masrafları olmayacağından ilave tasarruf sağlanmaktadır.

 Ev Isıtması - İş yeri Isıtması,Kar ,buz eritme, boru ve tank ısıtması için ekonomik çözümler ...
Türk Hamamı,Spor Salonu,Cami ısıtmasında düşük işletme maliyetleri ...
20 yıldır sizlere sıcak ortamlar sunuyoruz...

Elektrikli Yerden ısıtmanın en önemli özelliği konforudur. Ilık zeminli ortamda bulunmadan bu konforun keyfini anlamak zordur. Elektrikli yerden ısıtma sessizdir ve odanın hava kalitesini yükseltir. Almanya’da gerçekleştirilen bir araştırma bu sistemin toz maytlarını 50 ila 80 % kadar azalttığını göstermiştir.

  Elektrikli Yerden ısıtmanın en önemli özelliği konforudur. Ilık zeminli ortamda bulunmadan bu konforun keyfini anlamak zordur. Elektrikli yerden ısıtma sessizdir ve odanın hava kalitesini yükseltir. Almanya’da gerçekleştirilen bir araştırma bu sistemin toz maytlarını 50 ila 80 % kadar azalttığını göstermiştir.

  Kısmi Olarak Uygulanabilir. Elektrikli yerden ısıtmayı meskenin ana ısıtma sistemi olarak düşünebileceğiniz gibi, konfor amaçlı ılık zemin temini amacıyla da kullanabilirsiniz. Örneğin sadece antre, koridor ve banyoyu ya da çocuk odasını veya bahçenizdeki bir odayı ısıtmak mümkündür.

 

Kablolu ısıtma ürünlerimiz dikkate değer bir  manyetik alan oluşturmaz. Kablo kesitinden görüleceği gibi üzerinde manyetik alan koryucu bir kaplama mevcutdur. Manyetik alan canlıların sağlığını önemli oranda etkilemektedir.3300 Watt gücündeki kablomuzun ürettiği manyetik alan 6.90 uT olmaktadır. MEVCUT KULLANDIĞINIZ EVLERDEKİ KABLOLARDAN OLUŞAN MANYETİK ALANLA KIYASLANAMAYACAK DERECEDE DÜŞÜKTÜR.

 

Yerden ısıtmanın ilk kuralı : Isı yükselir!

 Temel fizik kurallarına gore ısı yukarıya doğru hareket eder. Bu temele dayanarak en uygun ısıtma sisteminin yerden ısıtma olduğunu söyleyebiliriz. Geleneksel ısıtma sistemlerinde ısı radyatörün üzerinden yükselecek tavandan dolaşıp yere doğru soğuk olarak dönecektir.Radyan ısı en rahat ve efektif ısı sistemidir. Daha iyi anlamak için soğuk bir havada “gölge”den “güneş”e çıktığınızı düşünün. Hava sıcaklığı değişmemesine rağmen ısındığınızı hissedersiniz. Hissettiğiniz ısı güneşin radyan ısısıdır.
 Radyan enerji boşlukta ısısını yansıtmadan hareket eder ve sadece daha soğuk bir objeyle temas ettiğinde ısıya dönüşür. Elektrikli Yerden Isıtma, kullanmadan farkını hissedemeyeceğiniz son derece konforlu bir ısınma sağlar.
 Radyan yerden ısıtma, doğal ısıtma prosesine en çok benzeyen yöntemdir.

   

 Diğer ısıtma sistemlerinde ısınan hava önce tavana yükselir ve yukardan aşağı doğru bir ısıma başlar ve tavan en sıcak bölgedir.

 Oysa elektrik kablolu zemin ısıtma  sistemlerimizde  ısı ayaklardan başlayacak ve tüm odanın zemininden yukarıya doğru homojen bir şekilde yükselecektir. Dolayısıyla odada soğuk bölgeler oluşmayacaktır. Hava hareketlerinin yavaş olması da toz hareketini engelleyecektir.DEVI yerden ısıtma sistemi ayak seviyesinden baş seviyesine doğru azalan ideal ve homojen bir ısı dağılımı sağlar. Elektronik termostatların kullanımı ile beraber oda sıcaklığı radyatörlü sisteme göre daha düşük tutularak, aynı ısıtma konforu sağlanır.
 Yerden ısıtma ve oda derecesinin termostat ile kontrolü, termal rahatlık seviyesini düşürmeden, oda ısınının geleneksel radyatör ısınmasından 3-4 derece düşük ayarlanmasına olanak verir. Bu da enerji kaybının %10-20 azalmasını sağlar.
 Evlerimizde kullanmaya çok alışık olduğumuz radyatör ile ısınma sisteminin, ısınan havanın tavana doğru yükselme eğiliminden dolayı dezavantajları vardır. Radyatör sistemi ısıyı baş hizasına üfler ve ısı tavana doğru yükselir. Sonuçta zemin soğuk kalır ve serin hava zemine yakın sirküle ederek istenmeyen bir ısı dağılımı oluşturur.  

 

 
 
 

Türk Hamamı

Isıtma Sistemleri İçin TIKLAYINIZ

OCAK 2011 BASKISI TÜRK HAMAMI ISITMA BROŞÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ

Isıtma kablolarımızda kullandığımız termostatlarımız 220 - 230 Voltda  3000 - 3400 Watt gücü kaldıracak şekilde dizayn edilmişlerdir.

Eğer tek mahalde daha fazla güç ihtiyacı varsa ya birden fazla termostat kullanılmalı yada pano yöntemine geçilmelidir.

Kullanım amacına uygun olarak termostat seçimi yapmaktayız.

kablolu ve karbon film için duvar ve pano tipi termostatlar , yerden ısıtma termostat

Elektrikli zemin ısıtma termostatları üzerinden geçen gücü karşılayacak kapasitede olmalıdır.Piyasada sık olarak kullanılan termostatlar genellikle 2 A ( 400 w ) gücü üzerlerinden geçirirler , bu tip termostatlardan daha fazla güç geçerse ya termostatların elektronik kartı yanar yada arızalanırlar.

 

İNŞAAT HALİNDE YADA TADİLATDA BİR PROJENİZ VAR İSE BİZE GEREKLİ AÇIKLAMALRLA BİR MAİL ATINIZ.

İster bir banyo ister binanın tamamı olsun her projeniz için bir iklimlendirme çözümümüz vardır. Mimari projenizi bize mail olarak ulaştırdığınızda komple sistem teklifini çok kısa zamanda size mail olarak iletiriz.

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.

 

Elektrikli kablolu yerden ısıtma küçük evler , banyolar , mutfaklar ve ıslak zeminler için uygyun bir ısıtma sistemidir.

-

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.-