-

-
-

 

Kablolu Yerden Isıtma / Ilık zemin ısıtması için

Termostatlar

devi elektrikli zemin ısıtma termostatları kablolu ve karbpnik ısıtma filmlerinde kullanılır.

devi zemin ısıtma termostatları oda , zemin yada oda ve zemin sensörlüdür.

 

Isıtıcı Kablo Termostatları 220-230 Volt gerilimde çalışmaktadır. Termostatların üzerinden geçebilecek akım miktarı modeline göre değişmekle birlikte 10-16 A aralığındadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Termostatları

nexans termostat nexans yerden/tabandan/alttan/döşemeden ısıtma

 

ısıtma kablosu duvar kesiti , termostat için kablo ve sensör kanalları bırakılır.

Zemin Isıtma Termostat Montaj Şeması

Yerden ısıtma sistemlerinde termostatlar zeminden 150 -160 cm yukarı yerleştirilmelidir.Zemin sıcaklığı ölçümü için ısıtma kabloları yanında ikinci bir boru çekilmelidir.Eğer uzak sensörlü termostat kullanılıyorsa termostatın yüksekliğinin önemi yoktur.Yeterli güçte besleme işveren elektrikçisi tarafından çekilir.Firmamız anlaşma anında oda dağılım güçlerini vermektedir. Hamamlarda tek termostat olabileceği gibi her bölgeye ayrı termsotat da konulabilir.

Zeminden ısıtma termostatları:

 * oda sensörlü

 * zemin sensörlü

 * oda ve zemin sensörlü olabilir.

 
 
 

 

yer sensörü yada uzak sensör

DEVI Termostatlar :

iç mekanda kullanılan ve duvara monte edilen termostatlardır.  Betonun iç sıcaklığı ile mahal sıcaklığını devamlı ölçerek ayarlanan değerlerde ortamın ısıtılmasını sağlarlar..Toplam güç maksimum 3400 Wattdır ( 220 - 230 Volt) Bütün termostatlarımızın ve kablolarımızın beslemesi 220-230 Voltdur. Bina girişinde 380 Volt olarak gelen elektrik odalara 220-230 Volt olarak dağıtılmalıdır.

DEVI termostatlar ile istediğiniz her odayı farklı sıcaklıklarda ayarlayabilirsiniz. Örneğin salon 24 C.de çalıştırılırken yatak odasını 20 C .de çocuk odasını 22 C.de çalıştırabilirsiniz.

dijital termostat , zemin ısıtma için termostat , kablolu ısıtma için termostat , uzak sensörlü termostat , oda ve yer sensörlü termostat , RODELA termostat

 

analog termostat , devi termostat

    Analog Seri Termostatlar :  

  İç Mekanlarda kullanılan ve duvara gömme olarak monte edilen on- off düğmesi ve sıcaklık ayarı bulunan termostat. Toplam güç 3600 Watt.Kablolu yerden ısıtma sistemi yanında infared filmli yerden ısıtma sistemlerindede kullanılır.  Toplam güç maksimum 3400 Wattdır ( 220 - 230 Volt) Bütün termostatlarımızın ve kablolarımızın beslemesi 220-230 Voltdur. Bina girişinde 380 Volt olarak gelen elektrik odalara 220-230 Volt olarak dağıtılmalıdır.

 

sıva üstü termostat , 16 A zemin ısıtma termostatları , kablolu ısıtma termostatları , manuel göstergeli termostat

 

PANO Tipi Termostatlar : Üzerinde sadece sıcaklık ayar düğmesi bulunan bir termostatdır. Açma kapama düğmesi bulunmamaktadır.MTU serisi termostatların datasheetini  ( 220 - 230 Volt) Bütün termostatlrımızın ve kablolarımızın beslemesi 220-230 Voltdur. Bina girişinde 380 Volt olarak gelen elektrik odalara 220-230 Volt olarak dağıtılmalıdır.

 
 

hamam ısıtma termostatı , pano tipi termostat

Pano Tipi Uzak Sensörlü Hamam Termostatları: Türk hamamlarında mermer altı sıcaklığını kontrol etmek amaçlı kullanılır. Yer ve sırt bölgesi ile göbek taşı sıcaklıkları farklı olacağından ayrı ayrı termostat kullanılır. 60 C sıcaklığa kadar ayarlanabilir.Pano içerisine monte edilir. Sensörler vasıtası ile istediğimiz noktalar kontrol altında tutulur.Göbektaşı için 110 C sıcaklığa kadar ayarlanabilen ikinci bir termostat kullanılabilir. Pano projelendirilmesinde termostat için montaj alanı bırakılmalı yada ayrı bir pano ile kontrol edilmelidir.Hamam termostatları sayesinde iç sıcaklıklar çok rahat kontrol altında tutulabilir.

   

Haftalık Programlı Termostat :  İç Mekanlarda kullanılan ve duvara gömme olarak monte edilen on- off düğmesi ve sıcaklık ayarı bulunan termostat. Toplam güç 3500 Watt.Kablolu yerden ısıtma sistemi yanında infared filmli yerden ısıtma sistemlerinde de kullanılır.  

Voltage ............................................. 187-242V~ 50Hz
Max.Akım. .......................................... 15 A
Ağırlık   .............................................. 150 gr
Koruma sınıfı........................................ IP 20
Remote floor temperature sensor............. NTC 6.8 kΩ
Sensor kablo uzunluğu............................ 2.5 m
Maintaining temperature........................ +5 ˚C - +35 ˚C
Hassasiyet ...........................................1 ˚C
 

1348 Sok. No: 3        IZMIR-TR
           T : + 90 (232) 458 32 52 ( PBX )   Fax: +90 (232) 458 32 54   

 

-

-