-

-
Kış Bahçesi Isıtma

-

 

KONERJİ Müh.Ltd. Kapalı Balkon Isıtma , Kış Bahçesi Isıtma , Balkon Isıtma , Elektrikli kapalı balkon ısıtma , kablolu kış bahçesi ısıtma

kablolu kış bahçesi ısıtma

Kış bahçesi elektrik kablolu zemin ısıtma sistemi

 

Isı yükselir . Bütün ısıtma sistemlerinin temel prensibi budur. Ayak bölgesini iyi şekilde ısıtmak çoğu zaman gerekli konforu sağlar. Yerden ısıtmada ısınma ayaktan başlar ve hava yükseler bu ısıtmanın devamı sağlanır. Fakat hava yükselirken ısı kayıplarından dolayı yavaş yavaş sıcaklık düşer. Yerden ısıtmada sağlanan ayağını sıcak , başını serin tut atasözümüzdür.

 

Kış bahçeleri ısı kayıplarının en yüksek olduğu bu nedenle de ısıtmanın en zor olduğu mekanlardandır. Isı kaybı çepeçevre camlardan , zeminden ve tavandan kaynaklanır ve aynı alana sahip ev içi mekanlardan çok daha fazladır.

 

Bu ısı kayıpları uygun yöntemlerle karşılandığında kış bahçeleri ısıtılabilir. Camlar , tavan ve döşeme altı malzemeler ısı kayıplarını azaltacak şekilde seçilmelidir.

Isı kayıpları çok fazla olduğundan bu tür yerlerde uygulanan güçte diğer yaşam mahallerinden daha fazla olacaktır.

Kış bahçelerinde konforlu yaşam alanı için uygun ısıtma şekli zeminden ısıtmadır. Zeminden ısıtmada ısı yükleri hesaplanarak güç uygulanır. Isıtma yükünü kış bahçesinin mimarisi , binanın bulunduğu iklim bölgesi ve inşai malzemeler belirler.

 

Kış bahçelerinde ısıtma sistemi zemin ve ortam sensörlü termostatlar ile kontrol edilmelidir. Programlanabilir akıllı termostatlar vasıtası ile sistemin boşa çalışması da önlenebilir.

Zeminde taş , mermer veya seramik türü malzemeler kullanılacaksa kablolu sistem , halı veya laminant parke döşenecekse karbon yüzey ısıtma seçilebilir.

Karbon yüzey ısıtma yapılacaksa mahale su girmemelidir.

 

 

 

KAPALI BALKON yada KIŞ BAHÇELERİ ZEMİNDEN ISITMASI 2 TÜRDE YAPILABİLİR.

 

Elektrik Kablolu Kış Bahçesi -Balkon Isıtması

Karbon Film İle Kış Bahçesi - Balkon Isıtması

kış bahçesi yerden ısıtmasında elektrik kablolu sistem kullanılabilir , bu durumda mekanınızın tadilatda yada yeni yapılıyor olması gereklidir.

Karbon filmel kış bahçesi ısıtmasında yapıştırma türden üst malzeme kullanılmaz.

Kablolu sistem ile kış bahçesi zeminden ısıtması tadilat yada yeni inşaat halinde iken kurulur. Isıtıcı kablo üzerine şap atılmalı yada seramik , mermer türü malzemeler direkt olarak yapıştırlır. Kablolu ısıtma sistemimiz son derece güvenli ve uzun ömürlüdür. Isıtıcı kablolarımız 20 Yıl garantilidir.

Isıtma kablolarımız DEVI yerden ısıtma termostatları ile kontrol edilir.

Karbon filmle kış bahçesi ısıtma bitmiş fakat üst döşemesi yapılmamış alanlarda uygulanır. Karbon filmle kış bahçesi ısıtılmak istenirse üst döşeme malzemesi laminant parke , pvc yada duvardan duvardan halı olmalıdır. Seramik yada mermer gibi döşemelerde karbon filmle zemin ısıtma kullanılmaz.

kablo güçleri binanın özelliklerine göre değişir. 500 watt ile 3400 watt arasında muhtelif güçlerde sonlandırılmış kablolar mevcutdur.

yüzer tip ısıtma uygulması , direkt parke altıan döşenmiş karbonik ısıtma filmlerimiz.

Kablolu balkon ve kış bahçesinde ısıtma gücü illere ve mimari yapıya göre değişiklik gösterir. Kablolarımız sonlandırılmış olup ekleme yada kesilme işlemi yapılmaz. 200 Watt ile 3550 Watt arasında muhtelif güçlerde sonlandırılmış kablolarımız mevcutdur.

Karbon ısıtma filmlerimiz 230 - 240 Watt/m2 gücünde olup direkt olarak halı , pvc yada laminant parke altına döşenir. RODELA  termostatlar ile ortam ve yer sıcaklığı kontrol altında tutulur.

kış bahçesi ısıtmasında kullandığımız ısıtıcı kablolarımız çelik zırhlı ve manyetik alan korumalıdır.

karbonik ısıtıcı filmlerimiz Güney Kore imalatı olup 5 yıl ürün garantisi vardır.

Büyük alanlı kış bahçesi ısıtılmasında sulu borulu yerden ısıtmada kullanılır.

büyük alanlar için sulu borulu yerden ısıtma uyguluyoruz.

ENERJİ KAYNAĞINA GÖRE SİSTEM SEÇİMİNİ YAPIYORUZ.

KONERJİ Mühendislik Ltd.Şti. tarafından uygulanan zemin ısıtma sistemleri 25 yıl tecrübeli mühendsilerce önerilir. Sizin için ilk defa yapılacak olan zemin ısıtma sistemleri bizim tarafımızdan her gün yapılan işlemlerdir.

Öncelikle sistemlerimizde çok iyi ısı yalıtımı uygularız. Bunun için MODPAN ısı yalıtımı panellerini tercih etmekteyiz.

Ana amacımız mekana en uygun çözümü en ekonomik olarak uygulamaktır. Bu tür mekanlarda ısı kaybının hesaplanması nerdeyse imkansızdır , çoğu zaman mimari yapı , yapı elamanları ve hatta hava durumu bile ısı kaybını direkt olarak etkiler.

   

kapalı balkon ısıtması , kış bahçesi ısıtması

Kış bahçesi ısıtılmasında sulu borulu sistem kullanılması durumunda yapılacak yatırımla ilgili iyi bir fizibilite çalışması yapılmalıdır. Sulu borulu sistemle kış bahçesi ısıtılması yapıldığında ısıtıcı bir cihaz gereklidir. Eğer binada ısıtma cihazları var ve kış bahçesine kolayca bağlantı yapılabiliyorsa bu mümkündür.

 

 

 

 

Kış Bahçesi yada Kapalı Balkonlarda  Sıcaklık Kontrolü:

kış bahçesi ısıtmasında termostat

KIŞ BAHÇESİ ISITMASINDA KULLANILACAK TERMOSTATLAR

Dokunmatik ekranlı olan bu termostatımız ile haftanın 7 günü için ayrı çalışma programı yapılabilmektedir.

Model sıva altı modeldir.

 

Dijital termostatımız ister ortam ister yer isterseniz hem yer hem ortam sıcaklığına göre sistemi kontrol altında tutar.

 

Kış bahçesi ısıtılmasında  cihaz termostatı yada ortam termostatı fazla yakıt giderine neden olur , bu nedenle yer sıcaklığı da kontrol altında tutulmalıdır.

kış bahçesi ısıtmasında termostat

 

kapalı balkonlar için çift sensörlü termostat , kış habçaesi ısıtması , restoran için termostat , uzak sensörlü termostat , yer sensörlü termostat

 Kış bahçesi zemin ısıtılmasında Sıcaklık Kontrolü:

 KONERJİ Mühendislik tarafından projelendirilip uygulaması yapılan zemin ısıtma sistemlerinde ya cihaz yada cihazdan bağımsız olarak çalışan DEVI termostatlar ile kontrol sağlanır.

  DEVI termostatlar zemin ısıtma sistemleri için geliştirilmiş birçok özelliği bir arada toplayan termostatlardır. DEVI termostatlar iki ayrı noktadan sinyal alarak çalışma şekline karar verirler . Örneğin termostatın bulunduğu yer haricinde ikinci bir nokta daha seçilerek o bölgeninde sıcaklığı baz alınabilir , bu sayede ısıtıcı cihazın daha az çalışması ve boşa enerji harcanmaması sağlanmış olunur.

 DEVI dijital termostatlarda oda sensörü ile 35 C , uzak sensör ile 50 C.ye kadar sıcaklık kontrolü sağlanır.

 

Yarı açık alan ısıtmasını üç şekilde yapabiliyoruz.

 

1. Borulu zemin altı kış bahçesi ısıtma :

Kış bahçesinin döşemesinin altına ısı yalıtımı üzerine bulunduğunuz bölgeye göre boru hesabı yapıyoruz ve bu boruları uygun şekilde döşüyoruz. Sistem doğalgaz , kömürlü kalorifer kazanı , mazotlu kalorifer kazanı , elektrikli kombi yada ısı pompası ile beraber çalışabilir. Uzun vadeli çözüm olarak ve borulu yerden ısıtmamızla alternatif enerji kaynaklarını kullanabildiğimiz için daha mutlu oluyoruz. Özellikle ısı pompası çözümümüzle Dünya'nın en ucuz işletme şartlarına sahip ısıtma sistemine sahip oluyorsunuz.

Borulu sıcak sulu zemin ısıtma sistemini büyük mekanlarda ve ucuz ısıtma kaynakları ile uygularız. Çok kontrollü bir ısıtma sistemi değildir. Sistem kısa süreli açıp kapamaya uygun değildir.

Kış bahçeleri için  ideal ısıtma sistemi zeminden ısıtmadır. Isınan hava yükseleceği için en ekonomik ve konforlu ısıtma şekli zeminden yapılan ısıtma şekli olacaktır.

cafe restoran gibi açık yada yarı açık alanlarda borulu yerden ısıtma yada kablolu elektrikli yerden ısıtma uygulanır. Borulu yada elektrikli olması konfor şartını değiştirmez . Binanın bulunduğu yerdeki enerji kaynaklarına gör eısıtıcı tipi seçilir.

2. Elektrik kablolu döşeme kış bahçesi cafe ısıtması :

Kablolu yerden ısıtmayı tercih ettiğimiz zaman belirli nedenlerimiz vardır. Sizin mekanınızın ekonomik olarak ısıtılmasını garanti altına almışızdır.  Çok kontrollu bir ısıtma yaparız , enerjinizi hiç boşa harcamayız .  Kablolu ısıtma ile  zeminleriniz 15-30 dakikada ısındı hem de istediğiniz bölgeler  ( birden fazla zon varsa ).  Hem ucuz hem çok kontrollu kış bahçesi ısıtması . Daha ayrıntılı bilgileri uzman mühendislerimizden alabilirsiniz .

 

devi ısıtma kablosu , balkon ısıtma , kapalı balkon ısıtma , teras ısıtma , ısıtıcı kablo

Elektrikli -kablolu Kış bahçesi ısıtması

Seramik altı uygulamalar için çok uygundur.

Tamamen yer ve ortam sensörlü termostatlar ile çalışır.

Kablolu kış bahçesi ısıtma sonrası sistem üzeri tamamen kapatılır.

devi ısıtma , izmir kablolu ısıtma , elektrikli ısıtma , elektrikli kablo ile balkon ısıtma

Kış bahçesi ısıtma kabloları sonlandırılmış kablolardan oluşur. Kablolar bölgeye ve mimari yapıya göre seçilir.

Uygulaması son derece hızlı ve kolaydır.

Isıtma kabloları yetkili firmalarca monte edildiğinde 10 yıl garantiye sahiptir.

 

 

3. Karbonik ısıtma filmi ile kapalı balkon  ısıtma :

Eğer karbon filmle ısıtmayı size uygun görmüşsek , döşeme malzemenizin ve mekanınızın buna uygunluğundan emin olmuşuzdur. Karbon ısıtma filmleri pratik bir ısıtma ürünü olmasına rağmen belirli riskleri de taşır.  Risklerin sıfır olduğu durumda karbon filmleri size önerir ve uygularız. Karbon ısıtma filmlerinin diğer zemin ısıtma sistemlerinden avantajı vardır ; karbon ısıtma filmlerinin avantajları : Hızlı uygulanır , Çok hızlı rejime girer . Tesisat ve kazan dairesi gerektirmez. Çok kontrollü ısıtma sağlanır.

 

Dezavantajları : Sadece elektrikle çalışır. Su alan mekanlarda riskleri vardır . Sadece halı ve parke ile PVC döşeme altına uygulanır.

 

Yarı açık alanların tam olarak ısıtılması nerdeyse imkansızdır. Yarı açık alanlarda ancak zemin ısıtılabilir ve bu zeminden yükselen ısı ile ortamdaki eşyalar yada insanlarda belirli bir ısınma hissi yaratılabilir. Yarı açık alanlarda ortamda hava sirkülasyonu ve ortamdaki esinti ne kadar azaltılabilirse o kadar başarılı bir ısınma hissi yaratılır. Yarı açık alanlarda döşeme şekli hamamlara benzer şekilde uygulanır. Eğer normal bina gibi değerlendirme yapılırsa başarısız bir uygulama ortaya çıkar.

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.

kış bahçesi zeminden ısıtma , kapalı balkon ısıtma , zeminden ısıtma sistemleri kış bahçesi ve balkon ısıtma için uygun bir çözümdür.

Konerji olarak Türkiye.nin her yerinde hizmet vermekteyiz. Sizde ısıtmak istediğiniz alan ölçüsünü bize mail ile iletirseniz size uygun sistem fiyatını kısa zamanda bildiririz.

-

-