-

-Karbonik Film Isıtma

-

KARBON FİLM İLE KONUT VE OFİS ZEMİNDEN ISITMA UYGULAMALARI ( Yüzey Isıtma )

Elektrikli YERDEN ISITMADA SON TEKNOLOJİ -KARBON FOLYO ISITMA

karbonik yüzey ısıtma folyosu

Karbon film ısıtıcı - Halı & Parke Altı Isıtma Sistemleri

Karbon film yerden ısıtma sistemi kullanılan konutlarda, villalarda,hastanelerde, otellerde, camilerde,tarım ürünlerini kurutmada, seralarda ,iş yerlerinde,yatlarda,ana okullarında, spor salonlarında kolaylıkla uygulanır. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altında da zemin ve ortam kontrollu termostatlar vasıtası ile çözümler sunmaktayız. Parke altı uygulamada, 32.sınıf ısıya dayanıklı parke tercih edilmelidir. Karbon ısıtıcı filmlerimiz, çıplak korunmasız olarak kullanılamaz. Konutlarda parke altı uygulamayı tavsiye ediyoruz eğer halı altına uygulanacaksa üzerine herhangi bir eşya gelmemelidir.

   

Karbon ısıtma filmlerimiz 80 cm eninde olup konut ve işyerlerinde binanın yalıtım ve bulunduğu il durumuna göre karbon ısıtma filmi modeli seçiyoruz.

 Rezistansız , Sağlıklı Zemin Isıtma

Oturulan evler yada kullanılan ofisler için karbon film ile zemin ısıtma uygulaması yapmaktayız.

Mevcut da bir parkeniz var ise bu parkenin: parkeci tarafından sökülmesi gerekmektedir. Eğer parke döşenmemişse öncelikle alüminyum folyolu ısı yalıtımını uyguluyoruz , üzerine hesap edilmiş değerdeki karbonik ısıtma filmini döşüyoruz.

Karbon ısıtma filmlerimiz 80 cm eninde olup konut ve işyerlerinde binanın yalıtım ve bulunduğu il durumuna göre karbon ısıtma filmi modeli seçiyoruz.

Ilıman bölgelerde 110-120 Watt/ m2 lik karbon film yeterli olabilmektedir. Soğuk bölgelerde 150-200 Watt/m2.lik ısıtma filmi hesabı yapılır.

 

Karbonik ısıtıcı film uygulamaları

cafe restoran alttan ısıtma sistemi

Cafe restoran zeminden ısıtma sistemi

cafe restoranlar için parke altı zeminden ısıtma

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. Karbonik ısıtıcı film

 

karbon ısıtma filmlerimiz özellikle çocuk odaları , oturma odaları ve ayak ısıtma için ideal konforu sağlar.

Karbonik ısıtma filmlerimiz ile ılık bir zemin ve zeminden yükselen tatlı bir sıcaklıkla ısıtma sağlanır.

Özellikle çocuk odaları , oturma odalarında ılık zemin ile gerekli konforun yaratılması sağlanır.

Karbon filmlerimiz 220 Volt elektrik ile termostat kontrollü olarak kullanılmalıdır.

Termostatlarımız 16 A yüke kadar çalışabilir.

Termostatlarımız çift sensörlüdür , hem zemin hemde oda termostatlıdır.

Karbon filmlerimiz tam ısıtma yanında istenirse bölge bölge ılık zemin amaçlıda kullanılabilir.

Isıtma filmlerimiz oda ısı kaybına göre hesaplanmalıdır. Her bölgenin ihtiyacı farklıdır. Genellikle mahalin % 50-%80.i arası ısıtma için yeterli olmaktadır.

   

karbon ısıtma filmlerimiz su alamyan kapalı balkonlarda da kullanılır.

Karbon ısıtma filmlerimiz su almayan kapalı balkonlarda da kullanılır.

Kapalı balkonlarda da ısıtma filmlerin gücü bulunduğu bölgeye göre seçilir. Isıtma filmleri termostat kontrollü olarak kullanılır.

Karbon ısıtma filmlerimiz parke döşeme işlemi öncesi yada duvardan duvara halı yada PVC döşeme altında kullanılır.

Karbon ısıtma filmlerimiz çıplak korunmasız olarak kullanılmaz.

Karbon filmlerin elektrik tüketimi termostatsız 180 Watt / mt.dir. ( 80 cm.lik film )

Zemin ve oda sensörlü termostatımız sayesinde toplam tüketim diğer elektrikli ısıtıcılara nazaran çok düşüktür.

   
 

KARBONİK ISITICI FİLM OCAK 2011 BROŞÜR BASKISINI BURADAN PDF FORMATINDA İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

Karbon film ile zeminden ısıtma uygulaması

Karbon ısıtma filmlerinin uygulaması çok kısa zamanda tamamlanmaktadır . Genellikle 50 - 60 m2 .lik bir evin yada işyerinin karbon filmle döşemeden ısıtması uzman ekiplerimizce bir iş gününde tamamlanmaktadır.

karbon film ile parke altı zemin ısıtma

karbonik yerden ısıtma , parke altı zemin ısıtma , parke ısıtma

Karbon ısıtma filmlerimiz ile zeminleriniz her zaman sıcaktır. Isıtma filmlerimiz termostat kontrollü olarak çalıştırılır. Ortam yada zemin sıcaklığının kaç derecede çalışacağı kullanıcının kontolündedir. Maksimum taban sıcaklığı 32 C , ortam sıcaklığı 23-24 C , zemin sıcaklığı ortalama 27-28 C olmalıdır. Bu sıcaklık değerleri canlılar için ideal olan değerlerdir.

 

Karbon filmle zemin ısıtma uygulama öncesi zeminde ısı yalıtımı uygulanır. Zemin ısı yalıtımının bir tarafı alüminyum kaplamalıdır. Isı yalıtımının üzerine karbon film döşemesi yapılır.

Karbonik Filmlerimiz ile KONFORLU ISITMA

 

Karbon film ile zemin ısıtma uygulaması

Karbon filmle zemin ısıtma uygulama öncesi zeminde ısı yalıtımı uygulanır. Zemin ısı yalıtımının bir tarafı alüminyum kaplamalıdır. Isı yalıtımının üzerine karbon film döşemesi yapılır.

 

Her oda bağımsız olarak ısıtılır. Parke altındaki sıcaklığı sürekli ölçen termostat sistemi ile kurulum tamamlanır.

  Karbon ısıtma filmi hangi şarlarda kullanılır ? Hangi şartlar ve durumlarda kullanılamaz yada uygulanması önerilmez ?

 Karbon ısıtma filmleri kesinlikle ıslak hacimlerde kullanılmaz. Çünkü ısıtıcı filmlerin sonunda kablo ile lehim yapılmaktadır. Her ne kadar elektriksel yalıtım yapılmış olsa bile buralardan sorun oluşabilir. Olabildiğince ve mecbur kalınmadıkça ıslak yerlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çok iyi yalıtım yaparak yada elektriksel koruma ile uygulama yapabilirsiniz.Islak hacimlerde uygulama yapmamakta ve önermemekteyiz.Islak hacimler için uygun olan ürünümüz kablolu ısıtmadır.

  Parke Altı Karbon Film Döşemede Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 Karbon filmle parke altı ısıtma pratik bir uygulama olmasına rağmen dikkat edilecek önemli noktalar vardır.En uygun parke türü geçme olarak monte edilen parkelerdir. Eğer yapıştırma yapılacaksa bu durumda ısıtıcı film üzerine 2-3-4 mm kalınlığında kontrplak türü bir malzeme ile kapatılıp üzerine yapıştırma parke uygulanır. Film üzerine direkt parke yapıştırılmaz.

 Eğer iyi bir genleşme payı bırakılmaz ise ısınmadan dolayı parkelerde genleşme sesi oluşur. Buda rahatsızlık verebilir.Isınma ve soğuma esnasında yerden ısıtmaya uygun olmayan parkelerde bu sesler oluşabilir.Uygulama yapılacak parkelerin yerden ısıtmaya uygun olması ve ısıya dayanıklılık sertifikası olmalıdır.

 Taş cinsi seramik cinsi malzeme altında karbon film uygulamak çok zorlu bir işlemdir. Maliyetler iki katına çıkmaktadır.Bu tür yerlerde kablolu ısıtma sistemimizi önermekteyiz.

 KARBON ISITICI FİLMLERİN DİĞER UYGULAMA YERLERİ

 Karbon zemin ısıtma filmleri tek bir model , kapasite yada güçte olmayıp birçok modele sahiptir. Kullanım yerlerine göre aşağıda ürünleri tanıtmaya çalışacağız. Burada yazılı yerler haricinde birçok alanda da kullanıma sahiptir. Çözüm istenen yerlere göre karbonik ısıtma film önerilir.Bu konuda firmamız satış bölümünden yada teknik personelden yardım alabilirsiniz.En ucuz filmler PE .den mamül şeffaf ısıtma filmleri olup genellikle ısıtma güçleri 110 Watt/m2 ile 240 watt/m2 arasında değişir.% 100 karbonlu 7 katmanlı zemin ısıtma filmlerimiz birçok alanda kullanılır. Isıtma filmlerimiz 110 Watt ile 300 Watt arasında değişir.

Cami Halı altı ısıtma

 Cami cemaat ısıtmada emsalsiz tek çözümdür. Karbon filmler ile cami yerine cemaati ısıtırız , çünkü caminin tamamını ısıtmak nerdeyse imkansızdır , mümkün olsa bile işletme maliyetleri cemaatin karşılayamacağı oranlara çıkar. 

 Diğer ısıtma sistemleri ile özellikle radyatör ve klima ile cemaat yerine kubbe ısıtılır , çünkü ısınan hava yükselir.

 Bütün ısıtma sistemlerinde dah az enerji harcamanın tek yolu ısı yalıtımıdır. Aynı kural camiler içinde geçerlidir. Cami halı altı ısıtmada halı ve ısıtma sisteminin altına iyi bir yalıtım yapılmalıdır.

 Firmamız bütün cami ısıtma sistemlerinde enerjinin verimli olarak kullanılabilmesi ve cemaatin ödeyeceği enerji bedelinin düşürülmesi için iyi bir yalıtım kullanır. Cami ısıtma sistemlerimizde aluminyum giydirilmiş PE yalıtım kullanmaktayız.

 Cami halı altı sıcaklığı 35-40 C arasındadır ve bu sıcaklık cemaatin ibadetini konforlu bir ortamda yapmasını sağlar.  Camilerde amacımız camiyi ısıtmak değildir. Cemaatin ısıtılması yeterlidir.

Cami cemaat ısıtmada emsalsiz tek çözümdür. Karbon filmler ile cami yerine cemaati ısıtırız , çünkü caminin tamamını ısıtmak nerdeyse imkansızdır , mümkün olsa bile işletme maliyetleri cemaatin karşılayamacağı oranlara çıkar.

Cafe-bar-restaurant ısıtma

Yarı Açık Alan ISITMA

 Cafe - bar ve restaurantlar geniş ve çoğunlukla hava sirkulasyonun fazla olduğu mekanlardır. Bu tür yerler,in ısıtılmasında karbon filmlerimiz ideal çözümdür.Çok daha az enerji ile çok daha fazla konfor elde etmekteyiz. Sistem zone kontrollu olarak çalıştığından müşterilerin artmasıyla sistem bölge bölge devreye alınabilir

 Cafe - bar- restaurantlara karbon filmli ısıtma uygulanması için parke yada en üst döşemenin yapılmamış olması yada mevcut döşeme varsa kaldırılıp sistemden sonra tekrar döşenmesi gereklidir. Firma olarak döşeme malzemesinin kaldırılması yada tekrar döşenmesi işlemlerini biz yapmıyoruz.

 Cafe , bar , restaurantlarda kullandığımız termostatlar hem ortam sıcaklığını hemde döşeme sıcaklığını ölçer ve ayarladığınız değerlere kadar ısınan ortamda ısıtma durdurulur.

 

 Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcaklığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşanılan bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır.Döşeme sıcaklığının 27-28 C olması uluslararası bir standartdır.

cafe bar restaurant ısıtma

Ofis - iŞYERİ Anaokulu Isıtma

 Ofisler için ideal bir ısıtma sistemidir. Döşeme malzemesinden önce karbon filmler döşenir. Her mahalin ayrı termostatı bulunur. Parke yada pvc yer döşemesi altına filmler çok kısa sürede monte edilir.

 Bütün ısıtma sistemlerinden daha konforlu ve işletilmesi kolaydır. Bütün canlılarda olduğu gibi insanında ayağının ısıtılması konforlu ısınma hisini artırdığından daha düşük ortam sıcaklıklarında bile daha fazla konfor sağlar.

 Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız.

Ofisler için ideal bir ısıtma sistemidir. Döşeme malzemesinden önce karbon filmler döşenir. Her mahalin ayrı termostatı bulunur. Parke yada pvc yer döşemesi altına filmler çok kısa sürede monte edilir.

Ev Isıtma

Oda Isıtma

Çocuk ODASI ISITMA

 

 Karbon ısıtma filmleri evlerde çok kolay şekilde kurulur . Parke döşenmeden önce sistem yapılmalıdır. Eğer parke döşenmiş bir ev ise parkelerin kaldırılması gereklidir.

 Karbon ısıtma filmleri parke altına , halı altına yada pvc altına döşenir. Parça halı altına uygulanması durumunda tehlikelidir. Bağlantıların açılması olasılığı olduğundan parça halı altında tavsiye etmiyoruz ve firma olarak uygulama yapmıyoruz.

  Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcalığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşadığımız bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır.

Karbon ısıtma filmleri evlerde çok kolay şekilde kurulur . Parke döşenmeden önce sistem yapılmalıdır. Eğer parke döşenmiş bir ev ise parkelerin kaldırılması gereklidir.

Ayna Isıtma ve Ayna Buğu Önleme

 Karbon ısıtma filmlerinin diğer bir kullanım yeri ayna buğu önlemedir. Karbon ısıtıcı filmlerin kalınlığı 1 mm.den daha azdır. Isıtma filmleri direkt olarak ayna arkasına yapıştırılarak kullanılır. Ayna ısıtma filmlerimiz 220 Volt ile çalışır ve m2 .de uygulanan güç 300 Watt.dır.

 Isıtıcı filmler banyo lambasına direkt bağlanabileceği gibi istenirse uzak sensörlü termostat aracılığı ilede sıcaklığı kontrol edilir.

 Ayna ısıtma filmlerinin enleri 33 cm , 50 cm , 66 cm , 100 cm. dir. Bu ölçülerde toplam boylar 100 mt.dir. İstenen ölçüye en yakın ürün hazırlanarak gönderilir.

 Ayna Buğu Önleme Kullanım yerleri : Oteller , wc ve banyo aynaları , sergi salonları , hol aynaları

 Gerekli miktarda ve güçte kullanılırsa bulunduğu ortamı da tam olarak ısıtabilir.

ayna buğu önleme , ayna ısıtma

Kapalı Balkon ısıtma - Kış Bahçesi Isıtma

 Balkon ve kış bahçesi ısıtılmasında karbonik ısıtıcı filmlerimiz ideal çözümdür. Parke , pvc yada halı altına direkt uygulanır. Isıtma sistemi yer ve oda sensörlü termostat aracılığı ile kumanda edilir.

 Isıtma sistemi her balkon için bağımsız olup kullanılacağı zaman açılır ve böylece gereksiz enerji harcamasının önüne geçilmiş olunur.

 Kullanılan ısıtıcı filmlerimiz 50 cm , 80 cm yada 100 cm enindedir. Balkonunuzun özelliğine göre seçim yapılır.

 Balkon ısıtmada fiyatlandırma nasıl yapılır ? Balkonun en ve boy ölçüsünü bize bildirdiğinizde bir kaç dakikada kurulum dahil fiyatını öğrenebilirsiniz.

 Montajı kendiniz yapmak isterseniz sadece malzeme tutarını ve montaj şeklini teknisyenlerimizden öğrenebilirsiniz.

 Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcalığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşadığımız bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır.

kapalı balkon ısıtma , kış bahçesi ısıtma

Sebze Kurutma

 Tabla şeklinde sebze kurutmada ideal bir çözümdür. Kurutulacak sebzenin özelliğine göre 450 watt yada 1100 wattlık filmler kullanılır. Sistem tam otomatik termostatla kumanda edilir.

 

Tabla Türü

Sebze Serası Isıtma

  Tabla türü sebze yetiştiren küçük ölçekli seraların ısıtılması için çok uygun bir yöntemdir. Seradaki her tablanın altına karbon filmler istenen boyut ta serilir ve üzerine koruyucu malzeme serilir. Bir termostat vasıtası ile sistem kumanda edilir. Her tablaya film serilmelidir. Filmlerimizi enleri 33 cm , 50 cm , 80 cm ve 100 cm.dir. Ürünlerinizin yetişme süresi çok kısalacak ve çok sağlıklı ürünler elde edeceksiniz.

 Ayrıca tohumların belirli bir sıcaklıkta kurutulması için kullanılır . Sistemin her noktası aynı sıcaklıktadır ve çok knotrolludur.

tabla türü sebze sera ısıtma

Yat Yerden Isıtması

 Yerden ısıtma sistemi binalar yanında yatlarda da kullanılmaktadır. 

 Yatın AutoCAD çizimini bize yolladığınızda maliyet hesabını kısa sürede yaparak sizlere teklif olarak sunuyoruz.

 Yanda fotoğrafı görülen bir krala ait yatın ( 380 m2 - 4 kat ) yerden ısıtması firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

yat yerden ısıtması

 

 KARBON ISITMA FİLMİ KULLANIM YERLERİ

 Karbon film : Cami Halı Altı ısıtılmasında , cafe - bar gibi mekanların parke altı ısıtılmasında , evlerde parke ve halı altı ısıtmasında , spor salonu döşeme altı ısıtılmasında , mescid halı altı ısıtılmasında , bekçi kulubesi döşeme altı ısıtılmasında , kış bahçesi ısıtılması ve ahşap içerisine preslenerek ayak sobası olarak kullanılabilir.

 

 Elektrikli veya sulu yerden ısıtma sistemi inşaat aşamasındaki yerlerde uygulanırken, Infrared film yerden ısıtma sistemi kullanılan(OTURULAN) evlerde (apartman dairelerinde) villalarda, konutlarda, hastanelerde, otellerde, endüstriyel fırınlarda, tarım ürünlerini kurutmada, arı kovanlarında, kapalı balkon ısıtılmasında , kış bahçesi ısıtılmasında , amatör seralarda yatak ısıtmada , fide yetiştirmede yatak ısıtılmasında ,camilerde halı altı ısıtmada , köpek çiftliklerinde, seralarda ,iş yerlerinde,ana okullarında, spor salonlarında kolaylıkla uygulanır.

 Özellikle camilerde halı altı ısıtma sistem uygulamasında emsalsiz çözümler sunmaktayız. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altındada kontrollu termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunmaktadır. Termostatlar muhakkak suretle yer sensörlü olmak zorundadır, taban döşemesinin sıcaklığı kontrol altında olmalıdır. Bunun için firmamız 3600 watt sıva altı ve 4 kw sıva üstü termostatlar vasıtası ile uygulama yapmaktadır. Kullanılan filmler 100 watt - 170 watt - 230 watt / m2 şeklindedir, seçim şekli kullanım şekliyle birebir doğru orantılıdır. Ilık zemin için 100 watt , tam ısıtma için 170 veya 230 watt / m2 filmler tercih edilir. Karbon film ile ısıtmada binanın elektrik besleme sistemi çok önemli olmaktadır. Toplam güc hesaplandıkdan sonra bina gücü kontrol edilmelidir. Bütün bu hesaplamalar için firmamızdan yardım alabilirsiniz.En doğru fiyatlandırma ve hesaplamalar için evin yada işyerinin ölçülü bir çizimini bize ulaştırınız. Özellikle evlerde elektrik besleme sisteminin yetersizliği nedeniyle çocuk odalarında ve oturulan odada kullanımı çok uygun olmaktadır.

Kullanılan filmler 100 watt - 170 watt - 230 watt / m2 şeklindedir, seçim şekli kullanım şekliyle birebir doğru orantılıdır. Ilık zemin için 100 watt , tam ısıtma için 170 veya 230 watt / m2 filmler tercih edilir. Karbon film ile ısıtmada binanın elektrik besleme sistemi çok önemli olmaktadır. Toplam güc hesaplandıkdan sonra bina gücü kontrol edilmelidir. Bütün bu hesaplamalar için firmamızdan yardım alabilirsiniz.En doğru fiyatlandırma ve hesaplamalar için evin yada işyerinin ölçülü bir çizimini bize ulaştırınız. Özellikle evlerde elektrik besleme sisteminin yetersizliği nedeniyle çocuk odalarında ve oturulan odada kullanımı çok uygun olmaktadır.

 Karbonik ısıtıcı FİLM

 Isıtma filmlerimiz 5 katmandan oluşmaktadır. Filmin ortasında nano teknoloji ısıtma partikülleri bulunmaktadır. 2 yıl garantilidir.  80 cm enindedir. 80 cm*100 cm boyutundaki filmin gücü 180 Watt.dır. Yani 1 mt.de 0,82 Amper akım çekmektedir. Ortalama yüzey sıcaklığı 45 C 'ye ulaşmaktadır. Eğer tamamen kapalı ısı dağılamayan bir ortam yaratılırsa filmlerde kavrulma meydana gelebilir. Montaj ve kullanımda bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 Piyasadaki diğer ürünlerden farkı filmin içinde rezistans ısıtma teli,ısıtma kablosu olmamasıdır. Görünmeyen UZAK KIZIL ÖTESİ ışınlarla çalışmaktadır. Filmler her noktasından aynı anda aynı sıcaklığı vermektedir. Filmin kesilip koparılmasında bile , ( kenar besleme bakırlarının koparılmaması durumunda)  çalışmaya devam etmektedir.Yerden ısıtma filmleri 50 cm , 75 cm , 80 cm , 100 cm ve katları şeklinde ithal edilmektedir. Filmlerin boyları 100 mt.dir. Boydan istediğimiz ölçüde kesim yapabilmekteyiz.

 

 

KARBONİK FİLM ISITMA

 Isıtıcı filmlerimiz katmandan oluşmaktadır. 2 YIL GARANTİLİDİR. 33 CM , 50 CM , 66 CM , 100 CM enindedir. Güç olarak m2.de 110 Watt ile 450 Watt arasında güç seçenekleri vardır. 24 Volt DC , 110 V AC , 220 V AC seçenekleri mevcutdur.Yüksek kalitesi nedeniyle diğer ısıtıcı filmlerden daha yüksek kurulum bedeli oluşmaktadır. Ondolia filmlerimizdeki karbon zerrecikleri tüm yüzeye dağılmış durumdadır. Isıtıcı filmlerimizin tamamı ısınmaktadır. Arada çizgisel boşluklar bulunmamaktadır.  Her ürün sürekli olarak stoklarımızda bulunmamaktadır.

 

 KARBON ISITICI FİLM İLE ISITMADA KULLANILAN MALZEMELER

 

Filmin Gücü      : 230-240 Watt/m2 Karbonik Isıtıcı

Filmin Kalınlığı  : 1 mm.den ince

Filmlerin eni     : 80 cm ve 100 cm

Kullanım yerleri: Ev ısıtılması , ofis ısıtılması , anaokulu ısıtılması , kapalı balkon ısıtması , kış bahçesi ısıtılması , cami halı ısıtması , mescid ısıtılması , cem evi ısıtılması , spor salonu ısıtılması , bekçi kulubesi ısıtılması , kış bahçesi ısıtılması

Garanti Süresi  : Isıtıcı filmler 5 Yıl garantilidir.

Uygulama Şekli : Halı , geçme parke yada PVC döşeme altına uygulanır. Uygulama öncesi filmin altına aluminyum folyolu yalıtım yapılmalıdır.

Kontrol      : Uzak sensörlü yer termostatı yada yer ve ortam sensörlü termostat

Ayna ısıtma , ayna buğu önleme , radyatör imalatı , sebze kurutma , ayak sobası imalatı , halı soba imalatı , sıcak minder imalatı , tabla türü çiçek , sebze üretimlerinde bitki alt ısıtma , ısı ihtiyacının fazla olduğu mekanların ısıtılmasında . Filmler yerde yada duvardada kullanılabilir. Filmler ısı geçirgenliği olan bir malzemeyle korumaya alınmalıdır.

Filmlerin Gücü  : 240 Watt/ m2 , 300 Watt/m2

Filmin Kalınlığı   : 1 mm.den ince

Filmlerin eni      : 33 cm, 50 cm , 66 cm  ve 100 cm

Kullanım Yerleri : Ayna ısıtma , ayna buğu önleme , radyatör imalatı , sebze kurutma , ayak sobası imalatı , halı soba imalatı , sıcak minder imalatı , tabla türü çiçek , sebze üretimlerinde bitki alt ısıtma , ısı ihtiyacının fazla olduğu mekanların ısıtılmasında . Filmler yerde yada duvardada kullanılabilir. Filmler ısı geçirgenliği olan bir malzemeyle korumaya alınmalıdır.

Kontrol      : Uzak sensörlü yer termostatı yada yer ve ortam sensörlü termostat

 

 Kumanda Termostatları :

 Isıtıcı filmlerin yeterli sıcaklığa gelmesi durumunda kapatılmasını sağlayan , ortamın soğuması durumunda tekrar çalıştırılmasını sağlayan termostatlarımız sıva altı ve sıva üstü olmak üzere iki ana tiptedir.

 Sıva üstü modelimiz Güey Kore imalatı olup toplam güç 220 Volt için 15 ve 16 A.dır.

 Sıva altı termostatlarımız 3500 Watt güç kaldırabilirler. Sıva altı termostatlarımızda ayrıca haftalık programlı dijital ve programsız dijital modellerimiz mevcutdur.

Karbon filmler far infrared teknolojisi ile çalışır. Yani karbonik ısıtma filmlerinin alta sıcaklık göndermemesi için aluminyumlu yalıtım uygulanmalıdır.

PE ısı yalıtım plakası : ( 75 mt- 75 m2 yalıtım rulosu )

 Karbon filmler far infrared teknolojisi ile çalışır. Yani karbonik ısıtma filmlerinin alta sıcaklık göndermemesi için  yalıtım uygulanmalıdır.

 Yalıtım sayesinde sıcaklık sadece üste çıkacaktır. Ürün imalatı Türkiye.de  Güney Kore standartlarında yapılmaktadır.

Isı yalıtım ölçüleri :

En             : 100 cm

Boy            : 50 veya 75 mt

 İstediğiniz mt.de kesilip uygun ambalajla sevk edilir.

 

infrared karbon film ile parke altı ısıtma

parke altı karbon film uygulaması

 Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. Isıtıcı filmlerin her noktası 45-50 C olup, ulaşılan en yüksek sıcaklık da yine 45- 50 C'dir.Tabanda yer sensörleri sayesinde sıcaklığı istediğimiz derecede sabitleyebilmekteyiz.Isıtma filmlerinde kullanılan termostatlar yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Kullanılan termostatlar 3400-4000 Watt arasında modele göre elektriksel yük taşımaktadır. Her termostata 220 Volt yeterli güçte besleme işveren tarafından yapılmaktadır. Firmamız termostata kadar yada panoya kadar olan bölümden sorumludur. Diğer elektriksel yeterlilikler binanın elektrikçisi tarafından kontrol edilmeli gerekiyorsa güçlendirilmelidir.

 Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için, ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir. Bu nedenle ömrü 50-60 yıl olarak öngörülmektedir.

 Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, zeminden ısıtma uygulamaları son derece kolay ve konforludur. Vücudun en çok ısıya ihtiyaç duyan bölgesi ayak tabanıdır. Buranın rahat etmesi, tüm vücudun ısınma hissini almasını sağlar.Zeminin tüm yüzeyinin hafifçe ısıtılması bu ihtiyacı giderir. Tavanı ısıtma gibi bir amacımız yoktur. Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken Isıtma filmlerimiz sadece insanı ısıtır. Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre % 30-50 arasında daha az enerji kullanır. Isı kaynağı olan elektrik daha pahalı olduğu halde, az enerji kullandığı için faturanıza yansıyan tutar da ekonomik olur.

cafe vb. mekanlar için karbon yerden ısıtma

cami halı altı ısıtma sistemi

Ekonomik ısınmanın yanı sıra, karbonik ısının vücuda uyumu nedeniyle sağlık açısından olumlu yönleri de vardır.

Alan genişledikçe veya tavan yükseldikçe Karbonik Filmli  Yerden Isıtma en ekonomik ısıtma olmaktadır. Klasik sistemler tavanı, kubbeyi ısıtırken; Karbonik Filmli Yerden Isıtma insanların kullandığı zemini ve küçük bir hacimi ısıtır. Cami ve spor salonu gibi hem yüksek tavanlı ve hem de kısa süreli kullanılan yerler için çok daha ekonomiktir. 

 

Özellikle Anaokulu , kreş ve camiler için hem tasarruflu hem de ekonomik bir ısıtma sistemi sunmaktayız.

ZEMİN DERGİSİ YIL : 12 SAYI : 47 den alınmıştır. Orijinal yazıyı www.zeminonline.net sitesinden okuyabilirsiniz.
CAMİ ISITMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ EFEKTİF KULLANIMI
Abdunnur Günay : Camilerde sadece cemaat bölümünün ısıtılması yeterli olmaktadır. Yerden ısıtma haricinde hiçbir sistem bunu sağlayamamaktadır. Yerden ısıtma haricindeki bütün sistemler önce kubbeyi sonra cemaati ısıtabilmektedir.

Cami ısıtma sistemleri konusunda 1987 yılından bu yana hizmet veren bir kuruluş olarak ‘karbon film’ tekniğini ülkemizde ilk kullanan firmalardan biri. Makine Mühendisi  Abdunnur Günay uzman olduğu yerden ısıtma sistemleri hakkında okurlarımızı aydınlatmak üzere sorularımızı yanıtladı.
Camilerde yerden ısıtma sistemi neden tercih edilmektedir?
Firmamız 1987 yılından bugüne kadar yerden ısıtma işi ile iştigal etmektedir. O yıllarda yerden sıtma sistemi Türkiye için çok yeni bir sistemdi.
1990‘lı yıllarda yerden ısıtma sistemi yavaş yavaş bilinmeye ve bir çok yerde uygulanmaya başlandı. 1990’lı yıllarda camilerde bir çok ısıtma sistemi uygulandı. Bunlar daha çok radyatör ve elektrik maliyetlerinin artması ile kömürlü sistemler kullanılmaya başlandı. Kömür ile ısınmanın kullanım sorunları çıkmaya başlayınca çok daha ekonomik kullanımı ve kurulumu kolay olan ‘karbon film’ ile halı altı ısıtma sistemlerinin cami ısıtmasında emsalsiz bir çözüm olduğu anlaşılmaya başlandı.
1990’lı yıllarda camilerde radyatör yanında sulu yerden ısıtma sistemleri de uygulanmaya başlandı.
Fakat borulu sistemin rejim süresinin uzun olması, sistemin 24 saat çalışması gerektiğinden dolayı enerji tüketimlerinin fazlalığına yol açtı. Camilerde sadece cemaat bölümünün ısıtılması yeterli olmaktadır. Yerden ısıtma haricinde hiçbir sistem bunu sağlayamamaktadır. Yerden ısıtma haricindeki bütün sistemler önce kubbeyi sonra cemaati ısıtabilmektedir. Buda aşırı derecede enerjinin boşa harcanması demektedir. Enerjinin efektif kullanımı ve konfor şartlarının tam sağlanması amacıyla camilerde yerden ısıtma sistemleri uygulamak daha akılcı bir çözümdür.
Çalışmalarınız nelerdir?
Camilerde ısıtma için üç çeşit çözümümüz vardır. Bunlarda birisi borulu yerden ısıtma sistemidir. Sistem, cami inşaat halindeyken uygulanabilmektedir. Enerji tüketim değeri yüksektir. Ve bütün gün sistemin çalışması gereklidir. Kısmi ve kesikli kullanıma uygun değildir.
Diğer bir cami ısıtma yöntemimiz elektrik kablolu yerden ısıtmadır. Borulu sisteme göre kullanımı daha kolaydır, kesikli kullanıma uygundur. Cami tabanındaki beton içerisine uygulanır. Rejime girme süresi borulu sisteme göre daha kısadır. Enerji tüketimi rejime girme süresinin uzun olmasından dolayı karbon filme göre yüksektir.
Cami ısıtma sisteminde gelinen son teknoloji ise karbon film ile halı altı ısıtma sistemidir. Karbon film ile ısıtma, camilerde uygulanabilecek en ekonomik, en pratik ve en tasarruflu ısıtma sistemidir. Kullanıcı açısından birçok avantajı vardır. Namaz saatlerinde sistem otomatik olarak devreye girmekte ve namaz sonrası otomatik olarak devreden çıkmaktadır. Beş dakika gibi bir zamanda halıların ısınması sağlanmaktadır. Kesikli çalışmaya çok uygun olduğundan önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamaktadır.Camilerde ısıtma işleri yaparken nelere dikkat edilmeli?
Camilerde ısıtma sistemi seçimi daha önemli olmaktadır. Klasik borulu sistem yerden ısıtmanın 24 saat çalışması gerektiğinden enerji tüketimleri fazla olmaktadır. Namaz saatlerine göre hızlı rejime girmesi ve hızlı rejimden çıkmasından dolayı karbon film ile ısıtma camiler için ideal çözüm olmaktadır. Enerji tüketimleri diğer yöntemlere göre beş kat azalmaktadır. Rezistans türü ısıtmalarda rezistans tellerinin kopma olasılığı olduğundan dikkatli kullanmak gerekmektedir. Karbon film ile sadece ayak bölgesi ya da ayak –diz bölgesinin ısıtılması yeterli olmaktadır. Bölgeye göre 50 ya da 80 cm enindeki filmler kullanılabilir. Sistem muhakkak termostat kontrollü olmalı ve kaçak akım rölesi ile güvenlik sağlanmalıdır. Kullanılan ürünlerin CE belgesi olmalıdır.
İyi bir ısınma sisteminde olması gereken özellikler nelerdir?
İyi bir ısıtma sistemi ekonomik olarak kurulmalı, hızlı rejime girmeli, gerektiği zaman ısıtabilmeli, işletme maliyeti düşük olmalı ve sağlığa Zaralı herhangi bir manyetik alan oluşturmamalıdır. Sistemi oluşturan parçalar sistemin ömrünü ve kullanımını direk etkilemektedir. Karbon film ile halı altı ısıtma ömürleri 50-60 yıl arasında olabilmektedir. Delici ve hırpalayıcı mobilya kullanılmaması gerekmektedir. Kullanıcılar ise sistemin; uygun fiyata kurulumu, düşük enerji tüketimi, konforu ve uzun ömürlü olmasını istemektedir.
Sizin oluşturduğunuz alternatifler nelerdir?
İki alternatifli olarak çalışıyoruz. Ilıman bölgelerde saflara 50 cm, daha soğuk yerlerde ise 80 cm ebatlarında ısıtma filmleri kullanıyoruz.
 

 

1348 Sok. No: 3 / A    Yenişehir – IZMIR-TR

T: + 90 (232) 458 32 52 ( pbx )      Fax: +90 (232) 458 32 54     

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.. -