-
-
-
 
 

İNFRARED (uzak kızılötesi) ISITICI FİLM İLE

Infrared Tedavi

İnfrared, Latince bir kelime olup, kırmızı ötesi anlamına gelir ve halk arasında enfraruj olarak da bilinir. Isının ışıkla taşınma şekli olup, güneş ışıklarının bir kısmına verilen addır. Infrared ışıkları güneş ışınlarının 0,76 – 300 mikrometre dalga boyu aralığındaki ışıklardır. Turuncu renginde olup, güneşin doğuşu ve batışı sırasında net olarak görülebilen ışıklardır.

İnfraredin tedavi amaçlı olarak kullanımı M.Ö. 300'lü yıllara dayanmaktadır. O zamanlarda Tibet Dağlarında yaşayan Finliler infrared ışıklarını tedavi amaçlı kullanmışlardır. İnfrared ışınları vücut dokularının 2–3 cm derinliğine kadar etkilidir.(kısa dalga-yüzeysel etki). Etki alanında dokuların ısısı artar

Işınlanan bölgede dolaşım artışı ile birlikte akyuvarların (lökosit) ı fagositoz (bakterileri yok etme) aktivitesi de artar. Bu etkisi ile infrared ciddi olmayan iltihaplarda kullanılır. İnfrared ile terleme artar ve birçok biyolojik aktif maddeler (toksinler, ağır metaller) atılır. Sauna etkisi meydana gelir. Klasik saunaya göre daha az ter daha çok toksin atılır.

Fizik tedavisinde infrared (uzak kızıl ötesi) kullanılmaktadır.

İnfrared ışınlarının etkisi hücre molekül seviyesinde de etkili olur. Hücrelerin metabolizması hızlanır. Ürettikleri fizyolojik maddeler artar. Isının etkisi ile hücre membranı (zarı) geçirgenliği artar. Infrared ışınları, kas tonusunu (gerginliği) azaltır. Böylece kaslardaki ve eklemlerdeki ağrı azalır. Kasları besleyen damarların spazmı çözülür, daha iyi beslenir ve birikmiş olan laktik asit atılır. Böylece ağrıya sebep olan laktik asidin kristalleri yok olur.

İnfrared tedavinin uygulandığı hastalıklar;

Prifer sinir sistemi hastalıkları (nörit, nöralji ,radikulit).

İltihabi ve dejeneratif eklem hastalıkları (artrit, artroz, osteoartroz, romatizma, diskondroz).İltihabi akut fazında-hemen başlamamış olması gerekmektedir.

Kas ve bağ hastalıklarında (miyalji-kas ağrıları, miyozit, tendomiyozit, tendovajinit, periartrit, sırt ve bel ağrıları kalça ağrıları.

Rinit, sinüzit, üst solunum yolları iltihabı, bronşit ve bazı jinekolojik hastalıklar.

Zayıflama
Kurşun, kadmiyum ve nikel gibi ağı metallerin vücuttan atılması.

Sellülit, akne, egzema,psöriazis gibi cilt hastalıkları
Kanser hastalıklarında tedavisi : kanser hücreleri ısıya dayanıklı değildir, normal hücrelerden farklı olup 42 derecenin üzerinde yaşayamazlar. Kimi kanser türlerinde ısı tedavisi uygulanır.

Ayrıca

- Romatizma ve kireçlenme şikayetlerini azaltır.
- Ayak mantarını, ve kokusunu giderir.
- Ayakları rahatlatır
- Vücuda canlılık verir
- Ayak pişiklerini giderir
- Uykuyu açar
- Ağrıyan, ezilmiş, kasılmış dokuları gevşetir
.

 
 
 
 
 

 

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.
1348 Sok. No: 3 / A            IZMIR-TR

Tel: + 90 (232) 458 32 52        Fax: +90 (232) 458 32 54

 
-
© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.. -