-

-Mühendislik Isı Sist.Ltd.Şti.

Döşemeden Isıtma

-

 

Daha az Enerji tüketimi ile , daha fazla konfor daha sağlıklı yaşam ürünleri...

 

Alttan Isıtma,Döşemeden Isıtma

 

Danfoss Döşemeden Isıtma Sistem Seçenekleri

 

Danfoss Yerden ısıtma boruları

Danfoss yerden ısıtma boru 2 çeşittir.

1. Danfoss PE-RT 16 x 2 mm EVOH oksijen bariyerli yerden ısıtma borusu . Maksimum çalışma basıncı 6 bar olan tesisler için seçilmelidir.

 

2. Danfoss PE-X a 16 x 2 mm EVOH oksijen bariyerli yerden ısıtma borusu . Maksimum çalışma basıncı 10 bar olan tesisler için seçilmelidir.

Danfoss PEX-a borular Almanya tesislerinde üretilmektedir.

Borular akıllı boru dediğimiz hafıza özelliğine sahiptir.

 

 

   
geliştirilmiş icon ısıtma soğutma sistem kontrolü

Danfoss ICON Gelişmiş Yerden ısıtma ve serinletme Kontrol sistemleri

 

Danfoss tarafından geliştirilen ICON serisi kontrol sistemleri ile zeminden ısıtma yanında zeminden serinletme sistemleri de güvenli olarak kontrol edilebilmektedir.

 

Zeminden ısıtma sistemi serinletme olarak kullanılması için zemin döşemesi taş cinsi olmalı , ısıtıcı ısı pompası olarak seçilmelidir.

 

Sistem hesabı yapılarak soğutma yükü hesaplanarak dizayn yapılmalıdır.

   
yerden ısıtma kollektör seçenekleri

Danfoss Kollektörler :

1. Reglaj ayarlı prinç kollektörler . Otomasyona uyumludur. Boru mesafesine ve çapına göre reglaj ayar imkanı vardır.

2. Reglajlı Göstergeli prinç kollektör : Her katta giden su debisini üzerinden görebiliriz. Reglaj ayar imkanı daha kolaydır.

3. Paslanmaz çelik göstergeli kollektör

   
termostat seçenekleri Danfoss Termostat Seçenekleri :

1. Analog göstergeli

2. Dijital göstergeli

3. Dijital göstergeli programlı

4. Kablosuz termostat

5. WEB ile kontrol edilebilen kablosuz termostat

 

 İstediğiniz malzeme ve kontrol sistemlerine göre teklif tutarları değişecektir , bu nedenle bize gönderdiğiniz mimari projelerde bu tür bilgilere de yer vermeniz gerekmektedir. Bu tür isteklerin belirtilmediği durumlarda standart termostatsız teklif çalışması yapılacaktır.

 

 

 

 

uyulaması yapılmış yerden ısıtma sistemi

 

25 yıllık Konerji ekip uzamnlığı ile80 yıllık DANFOSS üretim ortaklığı

danfoss döşemeden ısıtma sistemlerinde borudan kollektöre kadar komple bir bütündür.

DÖŞEMEDEN ISITMADA HAZIR ÇÖZÜMLER !

DANFOSS 80 yıllık geçmişi ile Danimarka.nın en büyük sanayi kuruluşudur. DANFOSS yerden ısıtma borusu , dağıtım kollektörleri , termostatları , aktüatörleri ile bir bütündür.

 

DANFOSS borular gizli EVOH oksijen bariyerlidir. DANFOSS boruların ısı iletim değeri diğer emsal borulardan daha yüksektir. DANFOSS borular soğuk olarak döşenebilen bir borudur.

 

DANFOSS yerden ısıtma sistemi komple DANFOSS ürünleri olmak ve KONERJİ tarafından uygulanmak kaydı ile 10 yıl garanti kapsamındadır.

       

 

Danfoss yerden ısıtma komponentleri ve çözümleri için geniş bir yelpaze sunmaktadır. Kontrol sistemleri optimum konforu ve enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Kontrol sistemleri kendinden tahrikli kontrolü, kablolu elektronik kontrolü ve kablosuz kontrolü kapsamaktadır.

 

 

 

 

yerden ısıtma oda termostatı , kompakt karışım devresi , otomatik kontrole uyumlu , reglaj ayarlı kollektörleri ile komple çözümler sunarız.

 

Danfoss otomasyonlu yerden ısıtma

 

kızılötesi ışınlarla hem yer sıcaklığını hemde ortam sıcaklığını ölçebilen yerden ısıtma termostatları ile güvenli ısıtma çözümleri

 

 

danfoss yerden ısıtma borusu , pert boru , pe-rt boru , esnek yerden ısıtma borusu

Danfoss PE-RT Esnek Boru
Isıtma sistemlerinin sıcak sulu uygulamalarında uzun ömürlü yapısı ile iki tip plastik boru kullanılmaktadır. Bunlardan biri PE-X (Polietilen cross-linked) diğeri de PE-RT (Polietilen Raised Temperature Resistant)?dir. PE-X ve PE-RT borularının her ikisi de kimyasal olarak polietilenden üretilmektedir. PE-X boruların PE-Xa, PE-Xb, PE-Xc şeklinde isimlendirilen alt sınıfları mevcuttur. Moleküller arası bağ yoğunluğu c ' den a ' ya doğru artmaktadır ve bağ yoğunluğuna paralel olarak borunun basınca ve ısıya dayanımı da artmaktadır ancak buna karşılık esneklik özelliği azalmaktadır. Bu da uygulamalarda zorluk çıkarmakta ve boruların esneklik kazanması için ısıtılarak döşenmesini gerektirdiği için zaman ve işçilik kaybına neden olmaktadır. PE-RT borularda ise, kullanılan hammadde ve geliştirilen özel yöntemler sayesinde en yüksek esnek yapı yakalanırken borunun basınç ve ısı dayanımı da aynı yüksek oranda korunabilmektedir.
Mevcut döşemeden ısıtma standardı DIN 4726?ya göre boru 2,5 emniyet faktörü ile en az 50 yıl ömre sahip olmalı ve mevcut boyutlandırma tolerans seviyelerini karşılamalıdır. Danfoss PE-RT boru Dowlex 2388 boru hammaddesinin moleküler yapısı ve oksijen bariyerinin boru duvarının tam ortasında yer alması neticesinde bu özelliklere sahiptir. Oksijen bariyeri EVOH?un boru duvarı ortasında olması, boruda mekanik bozulma olmaksızın daha düşük bükme çaplarına eğilmesine olanak sağlar.

   

danfoss yerden ısıtma borusu ALMANYA imalatıdır.

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borusu Almanya Fabrikasında İmal Edilmektedir.
DANFOSS döşemeden ısıtma boruları PE-RT TIP II malzemeden Almanya Fabrikalarında imal edilmektedir. Boru çapı 16*2 mm ve 5 KAT EVOH oksijen bariyerlidir. Borular 250 ve 500 mt.lik karton kutularda satışa sunulmuştur.

DOWLEX 2388 su bazlı döşemeden ısıtma ve radyatör ısıtması plastik borulama sistemlerini düzenleyene DIN 4721 standartlarına uygundur. Bu standartlara uygun üretilmiş boruların üzerinde bu belirtilit ve Danfoss PE-RT borular üzerinde olduğu gibi PE-RT ibaresi yer alır. PE-RT döşemeden ısıtma ve radyatör ısıtması gibi evsel alanlarda , sıcak ve soğuk su borulamasında 20 yılı aşkın bir süredir başarıyla kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklıkta uzun dönem hidrosttaik dayanıklılık sağlamak için çapraz bağlanma gerektirmeyişi PE-RT malzemesinin eşsiz özelliğidir ve boruya doğaya geri dönüş özelliği kazandırmaktadır.

   

danfoss esnek yerden ısıtma borusu , DANFOSS PE-RT TIP II yerden ısıtma borusu , EVOH oksijen bariyerli boru

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borularında Oksijen Bariyeri Korumadadır.

Oksijen bariyerinin nerede olduğu önemsiz gibi görünebilir. Ancak gerçek şudur ki ; harici, boru dışında olan EVOH katmanı boru et kalınlığına eklenmez. Bunun sebebi 95 °C ' de yapılan testler sırasında, yüzlerce saat sonra EVOH katmanı sıcak su ve oksijen saldırısına maruz kalır. Sonrasında bozulur, çatlar ve borunun dayanıklılığına ve ürün ömrüne zarar verir. Fakat ısıtma boruları 95 °C'ye maruz kalmaz ve bu test neden gerekli diye düşünülebilir. Fakat birisi 50 °C'den hareketle ürün ömrü hesap eder ise tehlike orada başlar. Çünkü 10-15 yıl sonra oksijen bariyeri tamamen yok olur veya zarar görürse sistemde sonuç olarak alüvyon veya korozyon oluşur ve kullanılamaz hale gelebilir. Oksijen bariyerinin boru duvarı ortasına yerleştirilmesi sayesinde borunun zarar görmesine sebep olacak dış etkiler ile kalıcı temas etmesi engellenmiş olur. Oksijen bariyerinin zarar görme riski de bu sayede ortadan kalkar.

   

danfoss yerden ısıtma borusu pe-rt tip ıı dir.

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borusu özellikleri
Dowlex 2388, Dowlex PE boru hammadde ailesinin yeni üyesidir ve bu hammadde ile yapılan üretimlerde boru üzerinde PE-RT TYPE 2 ibaresi yer alır. Dowlex 2388, yüksek esneklik ve yüksek sıcaklıkta uygun uzun dönem hidrostatik basınç dayanımı kombinasyonuna sahip olmanın yanında ISO 10508, Class 1 & 2 (Sıcak su temini 60°C & Sıcak su temini 70°C) kapsamındaki yekpare tesisat borulama uygulamalarında ve endüstriyel uygulamalarda etkin rekabet sağlamak için geliştirilmiştir (1*). Danfoss PE-RT borular Dowlex 2388 hammaddesi ile üretilmektedir ve boru üzerinde PE-RT TYPE 2 ibaresi yer alır.
Borunun oksijen yayılma bariyeri EVOH, DIN 4726 standartlarına göre test edilir.
EVOH oksijen bariyeri boru duvarı ortasında yer aldığı için boru kimyasal etkilere ve mekanik bozulmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Danfoss PE-RT boru 5 katmandan oluşmaktadır. Oksijen bariyeri katmanı yapışkan polimer malzeme ile birleştirilmiş iç ve dış olmak üzere 2 yapışkan polimer katman ilavesi ile çevrelenir. Bunları saran iç ve dış katmanlar ise yüksek kalite polietilen Dowlex 2388?ten yapılmıştır (Dowlex; Dow Chemical Cooperation firmasının markasıdır).

   

DANFOSS DEBİMETRELİ - OTOMASYONA UYGUN YERDEN ISITMA KOLLEKTÖRLERİ
DANFOSS döşemeden ısıtma sistemlerinde debimetreli yada debimetresiz kollektörler kullanılır.
DANFOSS kollektörler prinç malzemeden imal edilmektedirler.
Bütün kollektörler kablolu yada kablosuz termostat kullanımına uygundur.
DANFOSS kollektörler 2 ile 12 ağız arasında imal edilmektedir.
Kollektörlere otomatik hava atıcı , doldurma - boşaltma musluğu ve ana vana takılabilir. Bu tür ek parçaların tamamı DANFOSS imalatlarında mevcutdur.

DANFOSS Debimetreli kollektör

 

 

DANFOSS YERDEN ISITMA KOLLEKTÖRLERİ

Yerden ısıtma kollektörleri üzerine :
-Oda sıcaklık kontrolü için vana motoru
-Termometre
-Doldurma - boşaltma ağzı
-Otomatik hava tahliye
-Ana kesme vanası takılabilir.
Bu tür ek aparatlar siparişte belirtilmelidir.

 

DANFOSS REGLAJ AYARLI KOLLEKTÖR

 

KABLOSUZ YERDEN ISITMA TERMOSTATI , GÖSTERGELİ KABLOSUZ ODA TERMOSTATI

DİJİTAL GÖSTERGELİ KABLOSUZ TERMOSTAT

 

Danfoss tarafından üretilen kablsouz yerden ısıtma termostatları sıcaklığı kontrol edilmek istenen ortama monte edilir.Uygun iletim koşullarında 30 mt.ye kadar kablosuz sıcaklık kontrolünü sağlar.

DANFOSS kablosuz yerden ısıtma termostatı

 

YERDEN ISITMA İÇİN ANA KONTRÖLÖR

KABLOSUZ TERMOSTAT İÇİN ANA KONTROLÖR

Kablosuz oda termostatlarından alınan sinyaller bu kontrölörde toplanır. Buradan termal vanalar kumanda edilir.

Sinyal güçlendirici için ek anten girişi mevcutdur.

DANFOSS ANA KONTROLÖR

 

kablo bağlantılı yerden ısıtma termostatı , yerden ısıtma termostatı

DANFOSS ODA TERMOSTATI , STANDART --6 - 30 C

 

Sıcaklığı kontrol edilmek istene mahal ile ana kontrölör arasında kablo bağlantısı gerektirir. 220 V ve 24 V seçenekleri mevcutdur.

DANFOSS yerden ısıtma termostatı

 

yerden ısıtma için termal vana motoru , termal vana , yerden ısıtma kollektör vanası

DANFOSS TERMAL VANA MOTORU

Oda termostatlarından alınan sinyale göre ilgili odaların hatlarını açarlar yada kapatırlar. 230 V yada 24 V olmak üzere 2 ayrı modelde ve NA yada NK olarak imal edilirler.
 

DANFOSS aktüatör

 

tek hatlı sistemler için duvar tipi yerden ısıtma termostatı

TEK HATLI SİSTEMLER İÇİN DUVAR TİPİ YERDEN ISITMA TERMOSTAT

Bu kontrol sisteminde termostat ve termal vana bir aradadır. Duvardan kontrol edilir. Kontrol edilmek istenen mahalin duvarına monte edilir. En fazla 1 hat için kullanılır.

   

Kompakt karışım devresi , yerden ısıtma için karışım suyu kontrolü

KOMPAKT KARIŞIM DEVRESİ

 

Birçok şekilde kullanımı mevcutdur. Sistemlerdeki kullanım şeklini sistemi kuran mühendis tesbit etmelidir.

Kompakt karışım devreleri manuel termostat karışımlı olarak kullanılabileceği gibi ek parçalar ile termostat kontrollü olarakta kullanılır.

DANFOSS kompakt karışım devresi direkt olarak yerden ısıtma kollektörlerine bağlanabilir.

DANFOSS KOMPAKT KARIŞIM DEVRESİ

yerden ısıtma sistem otomasyon parçaları

   

Konerji , danfoss yerden ısıtma ürünleri ana dağıtıcısıdır.

Bizim çeyrek asırlık tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.

 

Konerji ; kurucu ortaklarının 30 yıllık mühendislik ve uygulama tecrübesi ile hizmet vermektedir. Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; mimari projenizi bize mail olarak iletiniz. Projenize en uygun çözümleri teklif olarak size sunarız.

Firmamız yerden ısıtma sistemleri yanında fan coil ile ısıtma-soğutma ve ısı pompası sistemlerinin de kurulumunu yapmaktadır.

 

 

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.. -