-

-

 

cami ısıtma , halı altı cami ısıtma


Cami Isıtma Sistemleri

-

 

Cami ısıtma / halı altı cami ısıtma  / Halı altı ısıtma / Karbonik halı Altı Isıtma / Camii Isıtma /

 cami kaloriferi / karbonik cami ısıtma

 

OCAK 2011 BASKISI CAMI ISITMA BROŞÜRÜNÜ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

Camilerin ısıtılması ;

1. Karbon folyolu :

karbon film cami ısıtıcı , cami ısıtma sistemleri , halı altı ısıtma

Cami ısıtma panosu ve Karbon filmleri birlikte kullanarak düzenli bir şekilde camileri ısıtabilmekteyiz. Karbon ısıtıcı filmlerin uçlarındaki bakır şeritlerin arasına fiber karbon taneciklerinin lamine edilmesi ile oluşturulmaktadır. Bakır bilindiği üzere çok güçlü bir iletkendir. Bu sayede ısı ieltiminde en çok tercih edilen maddedir.  Karbon filmler çeşitli katmanlardan oluşturulur. Bu katmanların karbon filmin kalitesini belirler. Örneğin bazı karbon filmlerde her katmanda yüzde yüz oranında karbon kullanılırken bazılarında ise karbon oranı daha düşük seviyelerde tutulmaktadır. Bu tamamen alıcının alım gücü ile alakalıdır.
Ekonomik gücü yüzde yüzlük karbon filmlere yetmeyen insanlar için daha ucuz olan yüzde 60 veya 80lik karbon filmler üretilmektedir. Karbon filmlerin en önemli özelliklerinden biri de nano teknolojinin kullanılıyor olmasıdır. Karbon filmler yukarıda da bahsettiğimiz gibi genelde katmanlardan oluşur ve bu katmanların ortasında nano teknoloji ısıtma partikülleri kullanılır. Bu sayede sıcaklık daha dengeli dağıtılır ve diğer ısınma problemleri ortadan kalkmış olur.

 

Ekonomik Isınma
Karbon film ile ısınmak diğer ısınma çeşitlerine nazaran çok daha ekonomiktir. Elektrikli ısıtıcılar ile camiyi ısıtmak da mümkündür. Fakat bunun için öncelikle geniş bir camiye en az 10-15 adet ısıtıcı almak gerekir.
En az masraflı ve kesin çözüm üreten yöntem ise karbon film ısıtma yöntemidir. Camilerin parkelerinin altına bu karbon filmler döşenirse karbon filmlerin üzerindeki bakır uçlar sayesinde ısı eşit olarak sağa ve sola doğru dağıtılır ve caminin her tarafı çok sıcak olur. Bu sayede ne elektrik faturası ile ne de kömür ve köz gibi uğraştırıcı şeyler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

karbonik cami ısıtıcı

Karbon Isıtma Filmi Kullanım Yerleri?
Karbon film halı altı ısıtma yöntemlerinde en az masraflı ve kesin çözüm sunan sistemdir. Bu sistem birçok alanda kullanılabilir. En çok yaygın olduğu alanlar cami, konut, iş yeri, okul ve anaokullarıdır. Buralarda karbon film alttan ısıtma sistemleri yaygın şekilde kullanılır. Son zamanlarda müteahhitler yeni yapılarda sıkça bu yöntemi tercih etmeye başladılar. Hem ev sahiplerinin talepleri doğrultusunda hem de çağın gereksinimleri açısından bu yöntemi kullanmak müteahhitler için kaçınılmaz olmuştur. Özellikle Güney Kore ve Japonya'da karbon film ile ısıtma yöntemi neredeyse hayatın her alanında kullanılmaktadır.
Ev ısıtmada da oldukça etkili olan bu sistem sayesinde evlerinizde ısınma masraflarınızı yarı oranında azaltabilirsiniz. Akıllı tekniği sayesinde yeterli oda sıcaklığına ulaşıldığı vakit kendiliğinden kapanmaktadır ve bu sayede yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

 İş yerleri, yurtlar ve okullar için de en az zahmetli ısıtma tekniği budur.  İş yerlerinizde bizzat siz veya okullarda bizzat öğretmenler bu sistemi 5 saniyede çalıştırabilir.

karbonik ısıtıcı teknik özellikleri

Karbon Isıtıcı Film Fiyatları ?
Karbon film fiyatları belirlenirken metre kareye göre fiyat çıkarılmaktadır. Aynı zamanda kullanılacak karbon filmin kalitesi de önemlidir. Şu an piyasada birkaç iyi marka karbon film konusunda pazarda öncüdür. Eğer caminin tamamına karbon film ısıtma sistemi kurdurmak istiyorsanız bunun için caminin metrekaresini ölçmeniz gerekir veya daha kısa bir çözüm yolu olan camideki halıların uzunluğuna göre karbon film döşenebilir. Her halının altına halının uzunluğu kadar karbon film döşenir.
 

Halı altına saflara direkt uygulanır. Sistem elektrik enerjisi ile çalışır. İnşaatı tamamlanmış camiler için ucuz ve pratik bir ısıtma çözümüdür. Burada amaç camiyi değil cemaati ısıtmaktır. Sistem namaz saatinden belirli bir süre önce otomatik olarak devreye girer namaz bitimi tekrar otomatik olarak devreden çıkar.

Karbon folyolu ısıtma öncesi zeminde ısı yalıtımı yoksa ısı yalıtımı yapılmalıdır.

karbonik ısıtıcı montaj şeması

Karbon Cami Isıtıcı Filmlerin Özellikleri
- Karbon filmlerin en önemli özelliği ayakları sıcak tutmasıdır.  Ayaklar soğuk havanın vücudumuza girişinin başladığı bölgedir.  Karbon filmler, camilerde veya evinizde namaz kılarken veya dolaşırken ayaklarınızın sıcak tutulmasını ve hastalıklardan korunmanızı sağlar.
-Elektrikli ısıtıcıların gereksiz masraflarından sizi korur. Ülkemizde elektrikli ısıtıcı fiyatları son yıllarda katlanarak artmaktadır. Bu da insanlara ısınma konusunda çok ciddi bir yük bindirmektedir. Karbon filmler sizleri ekstra bir yükten kurtararak ısınma probleminizi ekonomik hale getirmenize yardımcı olur. 
- Karbon filmlerin bir diğer önemli özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmalarıdır. Alacağınız elektrikli ısıtıcıların ömrü maksimum 5 yıl ile sınırlı iken karbon filmlerin ömrü 30 yıla kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda karbon filmlerin tamamında en az 2 yıl garanti vardır. 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamayacağınızın garantisi verilmektedir.
- Karbon filmler elektronik termostat ile kontrol edildiklerinden gereksiz yere harcama yapmanız engellenir. Bu sayede aylık ödediğiniz ısınma maliyetinde ciddi azalışlar meydana gelir.
- Bu sistemin cami gibi geniş yüzey alanına sahip yerlerdeki en önemli katkısı eşit bir ısı dağılımı sağlamasıdır. Caminin her bölgesi bu sistem sayesinde eşit bir şekilde ısınmakta ve cemaat aynı şekilde memnun kalmaktadır.

 Karbon filmler prefabrik evlerde de çok fazla kullanılmaktadır. Prefabrik evlerin ısınma problemi bu sayede minimuma indirgenmektedir. Dilerseniz tek bir odanız için veya evinizin tamamı için bu sistemi tercih edebilirsiniz. Isınmak için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek kalmaksızın tüm eviniz soğuk kış aylarında sıcacık olacaktır.

 

2. Elektrik kablolu şap içi ısıtma :

devi elektrik kablolu cami ısıtma

Cami inşaat aşamasında ise elektrik kablolu sistem uygulaması yapılır. Çok güvenli ve uzun ömürlü bir sistemdir. Akıllı zaman saatli termostatlar ile kullanılır.

3. Sulu borulu cami ısıtma sistemi :

İnşaat aşamasında uygulanır. Doğalgaz kombi , kazan , ısı pompası vb gibi ısıtıcı kaynaklarla kullanılır. Şap içerisine döşenen borular vasıtası ile ısıtma sağlanır.

 

camilerde ısıtma yanında yerden soğutmada mümkündür.

Camilerde sulu borulu sistem kullanarak ısıtma yanında yerden serinletme imkanı da mevcuttur. Bunun için ısı pompası cihazı ve uygun otomasyonlar tercih edilir.

Camilerin ısıtılmasında ortamın ısıtılmasından ziyade cemaatin ısıtılması yeterlidir.

 

 

 

Firmamız Cami Halı Altı Isıtma Sistemlerinin ;

Mühendislik Hesaplamaları

Isıtma Projesi Çizimi

Kesif Özeti

Malzeme Satışı

Uygulama Taahhüdünü yapmaktadır.

 

 Isı yükselir . Bütün ısıtma sistemlerinin temel prensibi budur. Ayak bölgesini iyi şekilde ısıtmak çoğu zaman gerekli ısıtma konforunu sağlar. Açık ve yarı açık alanlarda en iyi ısıtmayı güneş gerçekleştirir. Bizim yaptığımız ısıtma güneş kadar etkili olmasa da insanların üşümeden camii ve mescidler de ibadet yapmasını sağlamaktır.

 

Cami ve ibadethanelerde en fazla kullanılan sistem karbon folyo ile halı altı ısıtma sistemidir. Halı altı ısıtma sisteminin uygulama ve kullanım kolaylığı nedeni ile son derece pratik bir cami ısıtma sistemidir.

 

Camilerde 3 Türlü Zeminden Isıtma Uygulanır

Camilerde Cemaatin Isıtılması ve Serinletilmesi  ancak zeminden ısıtma ile mümkündür.

Sulu Borulu Yerden Isıtma

Elektrik Kablolu Zeminden Isıtma

Karbon Filmle Halı Altı Isıtma

 

sulu borulu cami ısıtma sistemimiz son şap atılmadan önce uygulanır. Doğalgaz , kömür yada ısı pompası ile ekonomik ve tam ısıtma sağlar.

Borulu Cami Yerden Isıtma Avantajları

Dezavantajları

Elektrik kablolu cami ısıtma sistemimiz son şaptan önce uygulanır. Direkt olarak elektrik enerjisi kullanır. Uygun otomasyon ile uzun ömürlü ve konforlu bir cemaat ısıtılması sağlanır. Orta ve küçük camile için uygundur.

Karbon film ile cami ısıtma sistemimiz hizmette olan camilerde de uygulanır. Ekonomik bir cemaat ısıtmadır. Sadece cemaat ısıtılır . Safların 80 cm.lik bölümünde ısıtma vardır.

Borulu sistemle cami ısıtma sistemi ile konfor şartları mükemmel sağlanır .İlk kurulum bedeli kazan veya ısı pompası gerektirdiğinden kurulumu daha zor ve pahalıdır. Camide halıların her noktası mükemmel ısınır. Sulu borulu sistemin rejime girme süresi diğer yerden ısıtma sistemlerinden daha uzundur ve bu nedenle kesikli kullanımda sorunlara yol açar , sürekli düşük sıcaklıkta ısıtma gerektirir. Isı pompası ile kullanımda ekonomik ısıtma sağlanır aynı zamanda yazında serinletme ihtiyacı giderilir.

Elektrik kablolu cami ısıtma sistemlerimiz inşaat yada tadilat halinde uygulanır. Konforlu bir ısıtma sağlanır. Kablolarımız 20 yıl garantilidir. Sulu borulu yerden ısıtmaya göre nispeten daha kısa sürede ısıtma sağlanır. Sıcaklık bütün cami yüzeyinden eşit olarak hissedilir. Orta ve küçük camiler için sorunsuz ve yeterli ısıtmayı sağlanabilen uzun ömürlü bir sistemdir. Ortalama ömür 60 Yıl olarak test edilmiştir. Kurulum maliyeti karbon filmlerden daha pahalıdır.

Karbonik filmle cami ısıtması en ucuz ve en kolay uygulamadır.

Karbonik filmler direk halı altına uygulanır. Çoğu zaman küçük ve orta büyüklükteki camilerin uygulaması 1 günde tamamlanır.

Karbon filmlerde safların 80 cm.lik bölümü ısıtılır diğer 45-50 cm.lik bölümde ısıtma yoktur. Burada amaç cemaati ısıtmaktır. Kullanımı çok pratiktir. Hızlı ısınır hızlı soğur.Cemaatin ibadet boyunca ısınması sağlanır.

*Tesisat , makina dairesi gerektirir. Bakım gerektirir.

Kurulum Bölgesine göre projelendirme yapılır.

Isı pompası bölgeye göre seçilir.

*Tesisat . makina dairesi gerektirmez. Bakım gerektirmez.

Kurulum bölgesine göre projelendirme yapılır.

Elektrik onayı alınmalıdır.

*Tesisat , makina dairesi gerekmez.Yıllık kontrol gereklidir.Elektrik sistemi , uzman elektrikçi tarafından  onaylanarak uygulama yapılmalıdır.

*İlk ısıtma süresi uzundur , kesikli kullanılmaz

*İlk ısıtma süresi kısadır , kesikli kullanılabilir.

*Çok hızlı rejime girer , kesikli kullanılabilir.

 

Cami Halı Altı Isıtmada Karbonik Film Yöntemi ve Uygulama Şekli

 Karbonik filmler telsiz ve rezistansız bir ısıtıcıdır. İçerisindeki karbon ve özel karışım ile ısıtma sağlanır. Karışıma göre güçleri değişkendir. Karbonik filmlerin iki tarfında iletkenler mevcutdur ve elektrik beslemesi buralardan yapılır.   Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandı.r

Karbonik Cami Isıtma Filmi Nedir?

  Karbonik filmler telsiz ve rezistansız bir ısıtıcıdır. İçerisindeki karbon ve özel karışım ile ısıtma sağlanır. Karışıma göre güçleri değişkendir. Karbonik filmlerin iki tarfında iletkenler mevcutdur ve elektrik beslemesi buralardan yapılır.   Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandı.r

Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.

Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir. 

Karbonik filmlerimiz diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. 

Diğer yerden ısıtma sistemlerinden birisi olsa (elektrik kablolu, sıcak sulu) yüzey sıcaklığı 50 C iken, bazı noktalar 60-70, belki 100 C'ye ulaşacaktı.

Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir. Bu nedenle ömür sınırı yoktur.

 

Karbonik halı altı Folyo ; Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, zeminden ısıtma uygulamaları son derece kolay ve konforludur. Vücudun en çok ısıya ihtiyaç duyan bölgesi ayak tabanıdır. Buranın rahat etmesi, tüm vücudun ısınma hissini almasını sağlar.

 Zeminin tüm yüzeyinin hafifçe ısıtılması bu ihtiyacı giderir. Tavanı ısıtma gibi bir amacımız yoktur. Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken, Ondolia filmleri sadece insanı ısıtır.

 Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre % 30-50 arasında daha az enerji kullanır . Isı kaynağı olan elektrik pahalı olduğu halde, az enerji kullandığı için faturanıza yansıyan tutar da ekonomik olur.

 

Cami ısıtma filmleri , cami halı altı ısıtma filmleri ve yardımcı malzemelerin fiyatları için www.camiisitma.com 'u ziyaret ediniz.

 

Camilerde 25 yıldır ısıtma sistemleri uygulayan firmamız inşaat halinde yada bitmiş camiler için farklı çözümler sunmaktadır.İnşaat halindeki camilerde sıcak sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu tabandan ısıtma ve kullanılan camilerde halı altı ısıtma sistemi olarak adlandırdığımız karbon filmler ile çok pratik ve işletmesi çok kolay sistemler kurmaktayız.Yerden ısıtma bilinenin aksine oldukça sağlıklı bir sistemdir.

1. Borulu zemin altı cami ısıtma :

Cami halısının altına ısı yalıtımı üzerine bulunduğunuz bölgeye göre boru hesabı yapıyoruz ve bu boruları uygun şekilde döşüyoruz. Sistem doğalgaz , kömürlü kalorifer kazanı , mazotlu kalorifer kazanı , elektrikli kombi yada ısı pompası ile beraber çalışabilir. Uzun vadeli çözüm olarak ve borulu yerden ısıtmamızla alternatif enerji kaynaklarını kullanabildiğimiz için daha mutlu oluyoruz.

 

2. Elektrik kablolu döşeme altı camii ısıtması :

Kablolu yerden ısıtmayı tercih ettiğimiz zaman belirli nedenlerimiz vardır. Kullandığımız ısıtıcı kablolar manyetik alan üretmeyen son derece sağlıklı kullanıma sahip ürünlerdir.  Çok kontrollu bir ısıtma yaparız , enerjinizi hiç boşa harcamayız .  Daha ayrıntılı bilgileri uzman mühendislerimizden alabilirsiniz .

 

3. Karbonik ısıtma filmi ile cami ısıtma :

Yeni nesil yerden ısıtma olarak adlandırdığımız karbonik ısıtıcı filmle cami ısıtma en ucuz ısıtma şeklidir.

Isıtma filmleri infrared kızıl ötesi ışın teknolojisi ile çalışmaktadır. Filmlerimiz 1 mm civarındadır. 50 ve 80 cm lik ısıtıcı karbon filmleri cami ısıtmada kullanmaktayız.

  Filmlerin yüzeylerini ısıtması 15 saniye sürmektedir. Yüzey sıcklığı ortalama 45 C civarında olmaktadır.

  Filmler otomatik bir kumanda panosu vasıtası ile kontrol edilmektedir. Filmlerin üzerinde sıcaklık hissedici sensörler mevcutdur. Bu sensörler film üzerinden aldığı sinyali panoya iletmektedirler. Pano üzerinden ayarladığımız sıcaklığa gelince sensör bunu hissederek panodan hattın elektriğini kesmektedir. Sıcaklığın tekrar düşmesi durumunda tekrar ısıtma başlamaktadır.

Isıtma filmleri infrared kızıl ötesi ışın teknolojisi ile çalışmaktadır. Filmlerimiz 1 mm civarındadır. 50 ve 80 cm lik ısıtıcı karbon filmleri cami ısıtmada kullanmaktayız.

Filmler otomatik bir kumanda panosu vasıtası ile kontrol edilmektedir. Filmlerin üzerinde sıcaklık hissedici sensörler mevcutdur. Bu sensörler film üzerinden aldığı sinyali panoya iletmektedirler. Pano üzerinden ayarladığımız sıcaklığa gelince sensör bunu hissederek panodan hattın elektriğini kesmektedir. Sıcaklığın tekrar düşmesi durumunda tekrar ısıtma başlamaktadır.

   Karbonik Cami Isıtmada Tüketim Değerleri Hesabı

EN EKONOMIK , EN GÜVENİLİR CAMİ ISITMA SİSTEMİ...

 Karbonik ısıtma filmleri tüm gün çalışmaz.
Namaza 10 dakika kala açılması halıların ısınması için yeterlidir.
Günde en çok 2- 2,5 saat devrede kalır. Elektronik termostat kontrollüdür, ayarlanan sıcaklığa gelince akım kesilir.

10 mt'lik bir caminin 10 safına 80 cm'lik film döşenildiği varsayılırsa bu caminin aylık elektrik tüketimi
şu şekildedir.

80 cm'lik filmlerin mt-tülde'de harcadığı elektrik tüketimi 180 W
1kw elektrik = 70 kuruş ( Güncel elektrik birim fiyatlarına göre bu hesabı kullanınız. )

10 mt x 180 W/mt

= 1800 Watt/saf

10 saf x 1800 W

= 18 kw

 

Günde 2,5 saat'lik çalışma ile ( 5 vakitde toplam çalışma )

18kw x 2.5 saat

= 45 kw/ gün

45 kw x 0.7

= 31,50 TL/gün

31.50 TL/gün x 30 gün

= 945.0 TL/ayda

Camilerin doluluk oranının yaklaşık %20 olduğu dikkate alınırsa, elektronik kontrol sayesinde bu büyüklükte bir caminin aylık tüketimi 300 TL 'nin altına çekilebilir. İstenilen saflar istenilen zamanda açılıp kapatılabilir. Cuma namazlarında bütün saflar açılır, diğer namazlarda istenilen saflar kolayca açılıp kapatılabilir.  25 yıldır Türkiye ' de binlerce konut , işyeri ve camide yerden ısıtma sistemlerimiz problemsiz olarak kullanılmaktadır.

 

CAMİ HALI ALTI ISITMADA EN UCUZ , EN UZUN ÖMÜRLÜ ÇÖZÜM...

 Çünkü, caminin tamamı döşenmeyebilir.

Isitma sistemi dösenen saflarin ayak kisminda 80 ( 180 W)  cm eninde dösenir .Yalıtım ve diğer çözümler cami özelliklerine göre ayrıca önerilir.Karbon filmlerimiz infrared teknolojisi ile çalıştığından Aluminyum kaplamalı PE yalıtım yapılmasını önermekteyiz. Keçe veya diğer malzemeler kullanıldığında harcanan elektrik artacağı gibi istenen sıcaklıklara da ulaşılamaz.

 

 EN KOLAY CAMİ ISITMA...

Çünkü, kırmadan dökmeden sadece iki vakit arasında karbonik ısıtma  sistemi döşenebilir.

 

 EN KONFORLU CAMİ ISITMA...

 Karbonik Cami Isıtma filmlerimiz , cami kubbesini degil cemaati isitir. Ayaktan dize kadar olan bölge isitilmaya en çok ihtiyaci olan yerimizdir. Radyatörle yada klima ile camiyi veya cemaati ısıtmanız imkansızdır. Karbon ısıtma teknolojisi ile tam emniyetli ve güvenli şekilde camiyi değil cemaatimizi ısıtmaktayız.

Karbonik Cami Isıtma filmlerimiz , cami kubbesini degil cemaati isitir. Ayaktan dize kadar olan bölge isitilmaya en çok ihtiyaci olan yerimizdir. Radyatörle yada klima ile camiyi veya cemaati ısıtmanız imkansızdır. Karbon ısıtma teknolojisi ile tam emniyetli ve güvenli şekilde camiyi değil cemaatimizi ısıtmaktayız.

 Karbonik filmler telsiz ve rezistansız bir ısıtıcıdır. İçerisindeki karbon ve özel karışım ile ısıtma sağlanır. Karışıma göre güçleri değişkendir. Karbonik filmlerin iki tarfında iletkenler mevcutdur ve elektrik beslemesi buralardan yapılır.   Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandı.r

KARBONİK FİLMLE CAMİ ISITMA

1.)Cami Halı Altı Isıtma Kurulum maliyeti ne kadardır?

Camilerde her safın 80 cm'lik bölümüne ısıtma filmleri döşenir. Dolar olarak ithalat yapıldığından güncel fiyatlar için lütfen bizi arayınız. Türkiye'nin her yerine malzeme göndermekteyiz..  Pano caminin büyüklüğüne ve toplam güce bağlı olduğundan her cami için ayrı fiyat çıkmaktadır.

 

2.) Karbon film ile cami ısıtma ne kadar enerji tüketiyor?

80 cm. enindeki filmlerimiz mt/tül.de saatde 170 -180 watt enerji harcar.10 metre uzunluğundaki bir safın saatlik tüketimi 1800 Watt.dır

 Yukarda yazılı film güçleri 1 saat içinde sürekli çalışma halinde geçerlidir. Termostatın devreye girmesiyle sistem otomatik olarak açılıp kapanacağından tüketim miktarları düşecektir.

 

3.)Isıtma Filmlerinin Özellikleri Nelerdir ?

 Infrared ısıtma filmleri Güney Kore'den ithal edilmektedir.Halı altı ısıtmada kullanılan bu filmlerin içersinde rezistans türü kablo yerine karbon zerrecikleri kullanılmıştır. Karbon zerrecikleri sayesinde ısıtma infrared ışığı sayesinde oluşmaktadır.Filmler çok uzun ömürlüdür. Nötr ve faz uçları filmlerin iki ucunda bulunduğundan yangın çıkartma ihtimali fizik kanunlarına göre mümkün değildir. İki besleme ucu arasında su ile temas oluşursa elektriksel iletkenlik oluşabilir . Kumanda panosu önüne muhakkak surette yetkili elektikçi tarafından kaçak akım rölesi konulmalıdır.

 

4.) Camilerde nereye döşeniyor? Cemaat gelmeden kaç dakika önce çalıştırılmalı?

Cami zeminleri genellikle çıplak betondur veya üstüne tahta döşenmiştir.

Beton zemin veya tahta üzerine yalıtım serilir. Yalıtımın üzerine, cami halısının tam altına ısıtıcılar konur.

Bu nedenle, 5 -10 dakika içinde halı sıcaklığını 10-12 C'den, 20-25 C'ye yükseltir.

Cemaat gelmeye başladığında açılsa yeterli olur.

Çok soğuk günlerde vakit aralarında kısık ayarda tutulması (15 -20 C gibi) gerekebilir.

Yaz-Kış haftada bir gün, örneğin Cuma namazı öncesi tüm saflar açılarak en yüksek sıcaklığa gelene kadar 15-20 dakika çalıştırılırsa, halıların hijyenine katkıda bulunur ve kokuları giderir

 

5.) Yer sıcak olunca ayaklarımız şişmez mi?

Yerden ısıtma sistemleri hakkındaki söylentilerden birisi de budur.

Normal bir ortamda ihtiyaç duyulan zemin sıcaklığı en fazla 25 C'dir. Bahar aylarında bile ayaklarımız daha sıcağı görmekte, ayakkabı içinde yazları 45-50 C'yi bile bulmaktadır. Kışın ısıttığımız bir zeminde sistemi yüksek ayara getirip 30 C'yi geçirmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız. Sistemimiz elektronik olarak halı altı sıcaklığını ölçmektedir.Termostat sayesinde halı altı sıcaklığını istediğimiz derecede tutabiliriz.

Infrared yerden ısıtma sisteminde ayaklara gelen ısının rahatlatıcı bir etkisi vardır. Ayak ağrılarını giderir ve vücuda canlılık verir. Bu sadece "far infrared" ısıya ait bir özelliktir.

 

6.) Yeri ısıtınca toz böceklerini ve bakterileri arttırmaz mı?

Yapılan incelemelerde "far infrared" ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.

 

7.)Sağlığa ne gibi bir yararı var?

Sağlığa yararı iki türlüdür:

1- Ortamı temizleyici etkiye sahiptir.

2- Hücreleri canlandırır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kan hücrelerini harekete geçirir

Far infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur.

 

8.) Cami halı altı ısıtmada kullanılan filmlerin hangisini kullanmak doğrudur ? 80 cm.lik mi yoksa 100 Cm.lik mi?

Camilerde saf genişlikleri 125 ile 130 cm arasındadır. Karbonik filmlerle safın tamamı ısıtılmaz. 125-130 cm.lik saflarda genellikle 80 cm.lik bölgeyi ısıtmak yeterli olmaktadır , fakat çok soğuk bölgelerimizde veya cemaatin isteği doğrultusunda 100 cm enindeki filmlerde kullanılır. Isıtıcı filmlerin eni arttıkça güçleride artmaktadır. Çoğu zaman camilerin elektrik gücü yetersiz kalabilmektedir.

 

9.) Karbon Film ile Cami Halı altı ısıtmanın tehlikesi var mıdır?

Karbon ısıtma filmlerinin hiçbir tehlikesi yoktur ve çok güvenlidir. Tehlikeli durumlar ancak yanlış montajlarla oluşur. Karbon filmle oluşan en büyük tehlike besleme kablolarının ısınmasından oluşabilir.Besleme kabloların çapı taşıyacağı güce ve uzunluğa göre seçildiğinde ısınma oluşmamaktadır. Ayrıca karbon ısıtma filmleri ıslak yerlerde kullanılmamalıdır. Isıtma filmleri ıslanırsa elektriksel ark oluşabilir.

 

10.)Isıtma sistemi döşenmeden ne gibi önlemler alınmalıdır?

Karbon filmli cami ısıtma sisteminin temeli iyi bir elektrik tesisatı ve ısı yalıtımıdır. Karbonik filmle ısıtma sistemi düşünülüyorsa öncelikle caminin elektrik besleme sistemi uzman bir elektrikçi tarafından kontrol edilmelidir. Caminin alanına göre hesaplanmış toplam güç değeri firmamız tarafından size yazılı olarak iletilecektir. Caminin elektrik sistemi bu güce göre kontrol ettirilmelidir.

 

11.)Cami ısıtmada kullanılan ısıtıcı filmlerin farkları var mıdır?

Piyasada aynı işi görebilen her malzemenin alternatifleri her zaman mevcutdur . Bütün otomobiller dört dekerlidir fakat hepsinin kalitesi ve fiyatı farklıdır. Özelliklerine ve sağlamlıklarına göre fiyatları değişir. Halı latı karbon filmlerde fiyatı etkileyen faktörler şunlardır :

Isıtıcı filmin kalitesi

Montajda kullanılan malzemeler

Karbon film altına döşenen yalıtım malzemesi

Yaptığımız ve taahhüt ettiğimiz işi en kaliteli ve uzun ömürlü olarak sizlere sunmak birinci hedefimizdir.

 

12.)Firmalar arasında ki fiyat farkı neden oluşuyor ?

 Karbonik filmlerimiz yerli yada  Güney Kore.den ithal edilmekte ve nano teknoloji ile imal edilmektedir. Bu nedenle iki ürün arasında fiyat farkı oluşmaktadır. Kullanılan otomasyon sistemlerinde de fiyat farkları oluşmaktadır.

 

Karbon ısıtma filmlerinin hiçbir tehlikesi yoktur ve çok güvenlidir. Tehlikeli durumlar ancak yanlış montajlarla oluşur. Karbon filmle oluşan en büyük tehlike besleme kablolarının ısınmasından oluşabilir.Besleme kabloların çapı taşıyacağı güce ve uzunluğa göre seçildiğinde ısınma oluşmamaktadır. Ayrıca karbon ısıtma filmleri ıslak yerlerde kullanılmamalıdır. Isıtma filmleri ıslanırsa elektriksel ark oluşabilir.

Cami zeminleri genellikle çıplak betondur veya üstüne tahta döşenmiştir.

 Saf uzunluklarını veya m2 yi ölçüp bize bildirirseniz , halı altı ısıtma filmlerini hazırlayıp Türkiye'nin heryerine 72 saatde gönderiyoruz. İster 1 saf isterseniz 20 saf. Hazırlanan filmleri bir elektrikçi vasıtası ile kolayca panoya monte edip hemen çalıştırabilirsiniz.Panolar bizim tarafımızdan hazırlanabileceği gibi teknik şartlara uygun olarak elektrikçiniz tarafından da yapılabilir. İsterseniz ilinizde bu konuda eğitim almış montaj teknisyeninden de yardım alabilirsiniz.

firmamızca hazırlanıp yerinde uygulması yapılmış cami halı altı ısıtıcı

KARBON FİLM KESİM , SONLANDIRMA VE BİLGİSAYARLI PANO İMALAT ATÖLYEMİZ.

Firmamızca hazırlanmış cami ısıtma sistemi

 

Karbon ısıtma filmi kesim , sonlandırma ve pano hazırlık atölyesi

  Cami halı altı ısıtma sisteminiz belirli bir alanın üzerinde ise firmamızdan da montaj hizmeti satın alabilirsiniz.

Cami Zemin Isıtma ve Serinletme sistemlerimiz için www.camiisitma.com

Cami Merkezi Süpürge Sistemleri İçin : www.merkezisupurge.net  sitelerimizi ziyaret ediniz.

yerd

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.

 Kurucu ortaklarımızın 25 yıllık tecrübesi ile zeminden ısıtma sistemlerinin kurlumunu yapmaktayız.

-

-