-

-

 


-

 
ISI POMPASI KULLANIMI

Isı pompası kullanımı

Isı pompaları ile ısıtma yanında serinletme ve boyler ilavesi ile de 12 ay sıcak su sağlamaktayız.

Isı pompaları elektrikle çalışan cihazlar olup 1 kw elektrik tüketimine karşılık bize 4-5.5 kw arası enerji sağlarlar.Bu orana COP diyoruz. Cihazların COP değeri ne kadar yüksekse elektrik tüketimleri o derece azdır.

Firmamız projelerinde çok yüksek COP değerlerine sahip İsveç menşeili NIBE ve ÜNTES ısı pompalarını kullanmaktadır.

NIBE ısı pompaları modele göre -20 ve - 25 C ye kadar ek ısıtıcı olmadan istenen sıcak suyu sağlayabilmektedir. Özellikle soğuk iklimler için çok uygun cihazlardır.

 

 

►Mühendislik ,Projelendirme ►Keşif Özeti ►Uygulama Taahhüdü ►Malzeme Satışı

 

Firmamız sulu borulu yerden ısıtma sistemlerinde enerjinin efektif kullanımı için ısı pompasını önermektedir. Firma olarak yerden ısıtma proje , tasarım ve uygulamalarımızı düşük sıcaklık beslemesine göre yapmaktayız. Yani sistemlerimiz 35 - 40 C ortalam besleme su sıcaklığı ile ortamdaki konfor şartlarını sağlayabilir. Bu besleme suyu sıcaklıkları ısı pompalarının en az elektrik tükettiği çalışma aralığıdır.

ISI POMPASI KONTROL MODÜLLERİ

 

Firmamız ısı pompasında NIBE ve ÜNTES yetkili bayidir.

 

firmamız NİBE yetkili bayisidir.

Bütün ısı pompaları ısı pompasına uygun boyler ilavesi ve kurulumu ile 12 ay - 365 gün sıcak su ihtiyacınızda karşılar. Isı pompaları uygun dizayn ile termik güneş enerjisi ile de desteklenebilir. Güneş enerjisi desteği sadece sıcak su ihtiyacı için olabileceği gibi ısıtmaya destek olarak da kurulabilir.

Isı pompalarının nominal kapasiteleri belirli şartlar için çıkartılmıştır. 16 kw . nominal kapasiteli bir cihazın 16 kw . enerji üretmesi için dış ortam - hava sıcaklığının + 7 C , besleme su sıcaklığının ise +35 C olması gereklidir. Bu şartlardan herhangi biri değiştiğinde kapasite ve harcanan elektrik değişecektir. Bu nedenle kurulum şartları ve kurulum dizaynları verimde önemli olmaktadır.

Aynı mimari özelliklerdeki 3 binayı karşılaştırırsak bu verimler daha iyi anlaşılabilir.

200 m2 büyüklüğündeki 3 bina farklı illerde kurulum yapıldığında tüketim değerleri farklı olacaktır. Örneğin ortalama kış sıcaklığı 0 C olan İzmir de aynı sistem aylık 1000 TL elektrik tüketirken İstanbul da 1200 , Antalya.da 800 Tl civarında elektrik tüketecektir.

Aynı sistemler yerden ısıtma yerine radyatör olarak kurulursa besleme suyu 55 C olacağından tüketimleri de en az % 50 oranında aratacaktır.

Isı pompaları ısıtma , sıcak su ihtiyacı yanında serinletme işlevi de görürler. Aynı klima gibi +7 C soğuk su üretirler. Bu soğutulan su uygun bina dizaynı ile serinletmede kullanılır.

nibe display ile cihaza ait bütün ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Serinletme için 2 seçenek söz konusudur.

1. Serinletemeye uygun dizayn edilmiş yerden ısıtma / yerden serinletme : Bina dizaynında yerden ısıtma sistemine uygunluk kontrol edilmelidir. Binanın ısı kazancı yapılır. Eğer sistem kazançları karşılıyorsa yerden serinletme uygulanır. Her yerden ısıtma sisteminde yerden serinletme kullanılamaz. Boru - kollektör ve diğer aksamlar buna uygun olmalıdır.

nibe havadan suya ısı pompaları -25 C ye kadar çalışma aralığı

2. Fan Coil Cihazları : Aynı klimalar gibi çalışır. Yer tipi , duvar tipi, kanallı gibi modelleri vardır. Drain hattıyla birlikte inşaat aşamasında altyapısı tamamlanır.

 soğuk iklimlerde çalışmaya uygundur.

   

 .

 

Isı Pompası konusunda daha ayrıntılı bilgiler için www.isipompası.net sitesini ziyaret ediniz.

ısı pompası ve yerden ısıtma ekonomik bir ısıtma çözümüdür.

Firmamız kurucu ortaklarının çeyrek asırlık mühendislik , müşavirlik ve uygulama tecrübesi ile Türkiye yanında yurt dışın da da güvenle hizmet vermektedir.

 

-

Endustriyel

             

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz. -