-

-Mühendislik Isı Sist.Ltd.Şti.

Zeminden Isıtma Projeler

-

 

Daha az Enerji , daha fazla konfor daha sağlıklı yaşam...

Sıcak Sulu Zeminden(Yerden, döşemeden) Isıtma Keşif , Keşif Özetleri

Alttan Isıtma,Döşemeden Isıtma

yerden ısıtma keşif özeti ücrete tabidir.

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. Keşif ve Keşif özetleri Ücrete Tabidir.

 

   
   

Yaptığımız kesifler ücrete tabidir ? Neden ? , Lütfen Okuyun .

KONERJİ olarak bugüne kadar Türkiye'nin her yerinde hatta yurt dışında  binlerce ücretsiz olarak kesif yapmışız.

Son zamanlarda gördük ki ücretsiz olarak yaptığımız keşifler binlerce saatimizin boş yere geçmesine neden olmasının yanı sıra iyi niyetli olmayan kişiler tarafından da ihmal edilmişiz.

Hem ülke ekonomisi , hem de firmamız ve teknik personelimiz için büyük kayıplar oluşmuştur.

 

Örnekle  açıklayacak olursak Ordu.da bulunan bir müşteri yerden ısıtma yaptırmak istiyor  Açıyor interneti bir anda onlarca firmaya ulaşıyor ve hepsinden fiyat alabilmek için çağırıyor. Türkiye.nin her yerinden  yola çıkan teknik elemanlar fiyat verebilmek için Ordu'ya gidiyor . Hepsi ölçüyor biçiyor hesap çıkartıyor. Herkes çalıştığı malzeme özelliklerine göre fiyat çıkartıyor ve teklif olarak sunuyor. Onlarca firmadan alınan onlarca teklif . Aynı malzeme özellikleri için  fiyatlar birbirine çok yakın çıkıyor.

Onlarca saat emek boşa gitmiştir. ( Firmamızdan 2 mühendis gitmiştir ve 6 işgünü harcanmıştır .) Sonuç ne oluyor . Ordu'ya kadar gidilen yol , otel ve iaşe bedelleri , teknik elemanların o kadar emekleri . Hepsi boşa gidiyor . Bu örnekte müşteri bizden aldığı teknik bilgiler ve keşif özeti ile malzemeleri başka yerlerden temin ediyor ve bulduğu ustalarla işi tamamlatıyor.

 

Yaşadığımız diğer olaylar

Firmamız teknik personelleri tarafından saatlerce hatta günlerce çalışma ile hazırlanan keşif özetleri teklif alan firma yada kişi tarafından birçok firmaya fax yada email ile ulaştırılarak emeğimiz boşa çıkartılmaktadır. Bunun önüne geçmek için artık malzeme miktarlarının yazılı olduğu teklifler sunulmayacaktır. KONERJİ Müh. çalışanları konularında tecrübeli elemanlardan oluşmaktadır. Firmanın müdürü yerden ısıtma , ısı pompası ve GES konusunda 25 yıldır mühendislik yapmaktadır. Diğer teknik personellerimizde en az 20 yıldır aynı konuda çalışan mühendis ve teknisyenlerden oluşmaktadır.

 

Yaşadığımız yüzlerce örnek olmasına rağmen hepsini burada anlatmak imkansız. Diğer bir örnekte çok iyi niyetli olarak gördüğümüz doktor bir ailenin şehir dışındaki müstakil evine gidilmiş ve 4 saat boyunca sistem hakkında bilgi verilmiş , hatta sözle anlaşma yapılmış ve peşinatın 1 gün sonra işyerine getirileceği taahhüt edilmiş olmasına rağmen bu doktor aile ertesi gün telefona bile yanıt vermemiştir. Doktor yada avukat ile bizim gördüğümüz eğitim süresi aynı olmasına rağmen biz hep bedava olarak görülmüşüz. Birçok kişi yada firma her türlü danışma ve hatta keşif özetlerini bizden bu güne kadar ücretsiz olarak almış ve kullanmış.

 

İşimiz uzmanlık gerektiren bir iştir , bu konuda yetişmiş teknik personelin zamanının boşa harcanmaması konusunda daha hassas davranılacağını ümid ediyoruz.

 

Yukarda yazdığımız örnekte olduğu gibi sadece 2011 yılında yaşadığımız olgu sayısı 2250 adet olmuştur.

 

Bunlar sürekli yaşanan olaylar bu anlattıklarınızda ne kötülük var diyebilirsiniz ?

 

Bizler hepimiz teknik personeliz. Türkiye için iyi projeler üretmek istiyoruz.  Gerçekten iyi bir çözüm için bizden danışmanlık ve uygulama istiyorsanız bunun için küçük bir bedel ödemeniz gerekiyor.  Bunu anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyoruz. Güven duymadığınız firmayı zaten tercih etmeyeceğinizi biliyoruz. 25 yıldır binlerce projeyi başarı ile uygulamış % 100.e yakın müşteri memnuniyeti olan bir firmanın keşifleri ve keşif özetlerinin ücretli olması kadar normal birşey yoktur.

 

Eğer kesif ve keşif özeti için ücret ödemek istemiyorsanız projenizin mimari özelliklerini , çizimlerini , bulunduğu yeri ve bütün ayrıntıları bize mail ile ulaştırırsınız , size toplam taahhüt yada malzeme tutarı fiyatlarını sunarız.

 

Sistemlerde kullanılacak malzemelerin miktarları sözleşme anında , sözleşme belgesine yazılacaktır. Yaptığımız çalışmalar en az 1 yıl arşivlerimizde saklanmaktadır.

  

Keşif Ücretleri Nasıl Belirlenecek ?

İzmir şirket merkezimizden keşif yapılacak alana kadar araçla gidilecekse km . başına 3.00 TL  , ayrıca keşife uzman mühendis gelecekse saat başına 200 TL alınacaktır. Teknisyenler için saat ücreti 100 TL / saatdir. Diğer şehirler için günlük bedeller ile iaşeler keşif yaptırana ait olacaktır.

 

Alınan Keşif Bedeli Sözleşme Bedelinden Düşülecektir.

Sizden aldığımız keşif ve keşif özeti hizmet bedeli iş anlaşması yapıldığında toplam tutardan düşülecektir. Eğer iş anlaşması yapılmamışsa hizmet bedeli olarak faturalandırılacak ve iade edilmeyecektir.

 

Keşif Bedeli Nasıl Alınacak ?
Aşağıdaki linke tıklayarak Keşif İstek Formunu dolduracaksınız. Form firmamıza ulaştıktan sonra keşif bedeli hesaplanmış olan Kredi Kartı Ödeme Formu mail adresinize gelecektir . Gelen formu doldurduktan sonra 3 Boyutlu Güvenlik sertifikası ile bankamız sizin kredi kartınızdan gerekli meblağı çekecektir. Daha sonra sizinle iletişime geçilecek ve randevu ile keşif gerçekleşecektir.

 

   
Bizim çeyrek asırlık tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.
1348 Sok. No: 3 / A            IZMIR-TR
           T : + 90 (232) 458 32 52      Fax: +90 (232) 458 32 54  

 
 
 

-

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.. -