-
-

 


-
     
     
 

TÜRK HAMAMI ISITMASI ( Hamam zemin ısıtması , hamam duvar ısıtması , göbektaşı ısıtması , sırt ısıtması )

 

TÜRK HAMAMI MERMER ALTI ISITMA

Hamamlar, yıkanmanın yanında banyonun, show'a dönüştüğü turistik mekanlar haline geldi.
Turistik oteller, Tatil Köyleri tesislerinde Türk hamamına, mutlaka yer verirken turistlerden büyük ilgi görmektedir.
Oteller için işletme kolaylığı ve işletmenin ekonomik olması en önemli tercih olmaktadır.

Turistik tesislerin yanında artık birçok villa ve dairedede hamamlara yer verilmektedir.Bunun nedeni hamam yapımının kolaylaşması ve ısıtma sisteminin çok pratik hale gelmesindendir. Kablolu hamam ısıtma sistemlerimizin kullanımı çok ucuz ve pratiktir.

TÜRK HAMAMI ISITMA YÖNTEMLERİ ( Elektrik kablolu hamam ısıtması ve Borulu hamam ısıtma )

                  ELEKTRİK KABLOLU HAMAM ISITMASI ( Çelik Zırhlı , manyetik alan korumalı , eksiz ısıtma kablosu ile )

 

elektrik kablolu hamam ısıtması

Elektrikli ısıtma kabloları ile hamam ısıtması çok pratik hale gelmiştir. Kurulum ve işletme maliyetleri son derece düşüktür.Hamam iç mekanında göbektaşı, oturma , sırt yüzeyleri , ayak basma yüzeyleri çok homojen ve kontrollü olarak ısınmaktadır.

elektrik kablolu hamam ısıtması

İstenirse her bölgenin sıcaklığını ayrı ayrı ayarlayabilmekteyiz. Göbektaşını 50-60 C, sırt ve oturma yüzeyini 40-45 C , ayak basma bölgesini 40 C ayarlayabiliriz. Yada uzak sensörlü tek termostat ile hamam iç sıcaklığına göre kontrol sağlamaktayız.

Hamam Isıtma Kablosu Özellikleri

hamam ısıtma kablosu

 % 100 su geçirimsiz kablolar ile hamam ısıtması yapılmalıdır. Kullandığımız ısıtma kabloları eksiz ve çelik zırh korumalıdır.Patenti bir teknoloji olan soğuk uç , kablonun gizli bir uzantısı olarak ısıtma kablosunun ucuna makaronsuz olarak metalik zırh ve orjinal kın içinde eklenmesi şeklinde tanımlanır. Kabloların son  2,5  metrelik kısımları soğuk uçlardır ve başlangıçları ***** ======> SPLICE <====== ******* yazısı ile işaretlidir.  Soğuk ucun el yapımı bir bağlantı olmaması ve kablonun kendi ceketi ile korunması özellikle uzun vade yıpranmayı önlemek açısından önemlidir.Sistemin kazana veya ilave bir ısıtıcıya ihtiyacı yoktur. Özellikle ılık bahar ve yaz aylarında sıcak sulu kalorifer kazanlarının çalıştırılması büyük enerji ve tesisat kayıplarına neden olmaktadır. NEXANS uygulamasında bütün enerji mahal içerisinde kalmaktadır. Kazan dairesi , tesisat ve bunların bakım masrafları olmayacağından ilave tasarruf sağlanmaktadır. .
 

Isıtma kablolalarımız testleri yapılmış olarak uygun boyutlarda paketlenerek sevk edilir.Kablolar ısıtma güçlerine göre sonlandırılmıştır. 300 , 400 , 500 ,600 ,700,840 , 1000 ,1250, 1370 , 1700 , 2100 , 2600 , 3300 Watt güçlerinde sonlandırılmıştır. Bu kablolarda ek yapılamaz. Kesme işlemi sadece soğuk uç noktasına kadar ( splice) yapılabilir. İhtiyacımız olan kablolar bu değerlerden seçilir

hamam ısıtma kablosu , elektrikli hamam ısıtma , kablolu ısıtma , elektrikli zemin ısıtma , kablo ile hamam ısıtma , göbektaşı ısıtması , sırt ısıtması

Hamam Termostatı Özellikleri

dijital göstergeli , uzak sensörlü , 16 A duvar tipi termostat , hamam termostatı , yer sensörlü termostat

Küçük hamamlar için yer sensörlü duvar tipi termostat.Duvara gömme olarak monte edilen on- off düğmesi ve sıcaklık ayarı bulunan termostat. Toplam güç 3600 Watt.

RODELA Hamam Termostatlarını Özellikleri:

* Uzak sensörü sayesinde 50 mt.ye kadar kontrol sağlar.

* Üzerinden 16 A ( 220 V ) akım  geçebilir . küçük hamamlarda ek bir elektrik pano ihtiyacını ortadan kaldırır.

* Sensör üst sıcaklığı sınırlandırılabilir. Hamamın kullanım şekline göre 40-60 C arasında limit ayarı yapılabilir.

* Çalışma hassasiyeti ayarlanabilir. 1-10 C arası hassaiyet ayarı vardır.

* Duvarda çok şık bir görüntüye sahiptir.

* Alçıpan kutusuna monte edilir ( Termostatın arakasında bulunan elektronik kart alçıpan kutusuna çok rahatlıkla monte edillmektedir. )

* Sensörün arıza yapması yada kopması durumunda termostat kendini emniyete alarak sistemi korur.

hamam termostatı

Pano Tipi Uzak Sensörlü Hamam Termostatları: Türk hamamlarında mermer altı sıcaklığını kontrol etmek amaçlı kullanılır. Yer ve sırt bölgesi ile göbek taşı sıcaklıkları farklı olacağından ayrı ayrı termostat kullanılır. 60 C sıcaklığa kadar ayarlanabilir.Pano içerisine monte edilir. Sensörler vasıtası ile istediğimiz noktalar kontrol altında tutulur.Göbektaşı için istenirse 100 C sıcaklığa kadar ayarlanabilen ikinci bir termostat kullanılabilir. Pano projelendirilmesinde termostat için montaj alanı bırakılmalı yada ayrı bir pano ile kontrol edilmelidir.Hamam termostatları sayesinde iç sıcaklıklar çok rahat kontrol altında tutulabilir

SICAK SULU BORULU HAMAM ISITMASI

borulu hamam ısıtması

12 ay enerji beslemesi gerektiren ve bu olanağı olan yerlerde uygulanmalıdır. Eğer hamam kesikli kullanılacaksa borulu sistem yerine kablolu sistemimiz tercih edilmelidir.Borulu hamam ısıtması çok büyük hamamlarda ve enerji maliyetinin düşük olduğu işletmelerde tercih edilir. Özellikle villa hamamlarında kullanımı zordur. Sistemin ısınmada rejime girme süresi 24 saati bulmaktadır. Kablolu ısıtmada ise bu süre kaplama kalınlığına bağlı olarak çok kısa zamanda olmaktadır.Borulu hamam ısıtmasında kullanılan borular sistemin uzun vadeli hizmet verebilmesi için çok önemlidir. Esneme kabiliyeti yüksek olan boruları kullanmaktayız.Hamamlarda boru çevrimleri çok kısa mesafelerde olduğundan sert borularda kılcal çatlamalar oluşabilmektedir buda zaman içinde bazı sorunlara yol açabilir.

 Konerji Müh.Ltd.Şti. borulu hamam ısıtmasında birçok üstün özelliklere sahip PE-RT boruları tercih etmektedir.

   

sıcak sulu borulu hamam ısıtması

Türk Hamamı ısıtmasında borulu sistemin dizaynı sistemin sağlıklı çalışmasını direkt olarak etkilemektedir.Otomasyon sistemi oransal yöntemlerle yapılmadığı takdirde ısınmada konfor dışı şartlar oluşmaktadır. Sistem eğer otomatik kontrollu yapılacaksa oransal ölçümlemeli sensörler ve otomasyon ürünleri kullanmaktayız. Hamamların boru yerleşimleri bölgesel ısıtma faktörlerine göre yapılmalıdır. Göbektaşından verilen enerji ile diğer ısınma bölgelerinden verilen enerjiler farklı değerlere sahiptir.

 

HAMAM ISITMASINDA KULLANDIĞIMIZ BORULARIN ÜSTÜNLÜKLERİ:

* Poli Etilen Temparature Resistance ( PE-RT ) diye adlandırdığımız borularımız DOW hammaddesi ile üretilmektedir.

* Çok esnek bir yapıya sahip olduğundan uygulamada büyük kolaylık sağlar.

*  Isı iletim katsayısı diğer borulara göre daha yüksektir.

* Basınç dayanımı ve dayanaklığı daha yüksektir.

* Daha uzun ömürlüdür.

* Soğuk olarak döşenebilir.

 

OCAK 2011 BASKISI TÜRK HAMAMI ISITMA BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bizim Tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.
Merkez : Teknik Malzeme İş Merkezi 1348 Sok. No: 3 / Z-17 Yenişehir – IZMIR-TR

T: + 90 (232) 458 32 52       F: +90 (232) 458 32 54     Satış : 0 533 629 59 69
 
 
-
-