-

-
-

   

Kendi Yerden Isıtmamı Kendim Yapabilir miyim ?

 

Yerden Isıtma ; projelendirmeden uygulamaya kadar uzmanlık gerektiren bir konudur. Uzman mühendislerce hesaplamalar yapılmalı ve uzman teknik elamanlarca uygulanmalıdır.

 

Kendi yerden ısıtmanızı kendiniz yapmak istemeniz durumunda mimari projenizi bize ilettiğinizde size kolay montajı yapılabilen malzemelerle malzeme teklif çalışması yapmaktayız.

Malzeme alım onayınız sonrası her mahalde ne kadar boru döşeyeceğinizi ve boru uzunluklarını projeniz üzerinde şematik olarak işaretleyip gönderiyoruz.

Malzeme alım onayı öncesi yerleşim projesini ücret karşılığında yapmaktayız. Daha sonra malzeme alımınız olursa bu ücreti malzeme tutarınızdan iskonto yaparak düşüyoruz.

Mazlmelerinizi Türkiye.nin tamamına uygun nakliye araçları ile gönderiyoruz.

Danfoss ürünlerinde 2000 TL + KDV alımlarınızda Modülasyon Paneli hariç olmak üzere tüm Türkiye sevkiyatlarımız ücretsizdir.

Modülasyon paneli nakliyeleri ücretlidir.

Standart modülasyon panellerimiz MODPAN marka ve 30 Dansitedir.

 

 
     
 

YERDEN ISITMA PANELİ , YERDEN ISITMA BORUSU , YERDEN ISITMA DOLABI , YERDEN ISITMA KOLLEKTÖRÜ VE OTOMASYONU KADAR KOMPLE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER

 
 

Sulu borulu Yerden ısıtma hesabı , zeminden ısıtma yapımı , elektrik kablolu zeminden ısıtma , banyo döşeme ısıtması , karbon filmle ısıtma , ısı pompası , cami ısıtma , halı altı ısıtma , aluminyum radyatör ,termik güneş enerjisi , karbon film , sıcak tahta , ayak sobası , parke altı ısıtma . duvardan ısıtma , fan coil , hava kaynaklı ısı pompası , toprak kaynaklı ısı pompası , selektif yüzeyli güneş enerjisi toplayıcıları  , alternatif enerji kaynakları kullnımı

 
 

 KENDİ YERDEN ISITMA SİSTEMİNİZİ YAPMAK İÇİN ADIMLAR...

 
kendi yerden ısıtmanızı yapmak uygulaması kolay olan ürünlerle mümkündür.
Öncelikle ısıtma yapılacak mahalin duvar çevresine kenar ısı yalıtım bantı yapıştırılır.
bütün yüzey modpan modülasyon paneli ile kaplanır.
 Bütün yüzey Modpan yerden ısıtma modülasyon paneli ile kaplanır.
hesap edilen boru aralıkları ve boru uzunluklarına göre döşeme tamamlanır.
 Hesap edilen boru aralıkları ve boru boylarına göre serme işlemi tamamlanır. Reglaj ayarlı kollektörler ile her hattaki boru uzunluğu 40 ile 140 Mt arasında olabilir. Reglaj hesaplamaları projedeki değerlere göre ayarlanır. Borular malzeme yapısına göre 8 ile 25 cm dönüş çaplarına göre döşenebilir. Bu nedenle ısıtma cihazınız yok ise kolay , ısıtma gerektirmeden döşenebilen borular tercih edilmelidir. Bu seçimlerde firmamız size destek verecektir.
 Döşeme işlemi sonrası uygun özelliklerdeki şap ile sistemin üzeri kapatılır. Minumum şap 5 cm olmalıdır.

SELF SERVİS YERDEN ISITMA

Günümüzdeki pratik ürünlerle  birçok uygulama kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Yerden ısıtma malzeme teknolojisinin gelişmesi ile zemin ısıtma sistemleri de kullanıcılar tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. KONERJI tarafından sizlerin kendi yerden ısıtma sisteminizi yapabilmeniz için kolay uygulanabilen malzemelerden seçim yapılmaktadır.

KENDİ YERDEN ISITMANI KENDİN YAP...

Yerden Isıtma Projelendirmeden uygulamaya kadar uzmanlık gerektiren bir konudur. Uzman mühendisçe hesaplamalar yapılmalı ve buna uygun uygulama yapılmalıdır.

Kendi yerden ısıtmanızı kendiniz yapmak istediğinizde sizin için seçtiğimiz malzemeleri kullandığınızda çok rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz. Seçmiş olduğumuz  malzemeler son derece kolay işlenebilen malzemelerdir.

Aşağıda alternatifli paketler oluşturulmuş olup ; mimari projenizi gönderdiğinizde ücretsiz malzeme ve fiyat teklifinizi kesin olarak alabilirsiniz. Aşağıdaki örnekler bilgi amaçlı olup projenize bağlı olarak kesin hesaplamalar yapılmalıdır.

Self Servis yerden ısıtma sistemlerimizde projenizin tarafımıza ulaşmasından sonra size yazılı teklif sunulacaktır.

danfoss yerden ısıtma borusu , danfoss ısıtma borusu , danfoss döşemeden ısıtma

 

Oksijen Bariyerli ve Oksijen Bariyersiz Borularla Alternatifli Teklifler Sunmaktayız.

MODPAN Modülasyon paneli ile soğuk serilebilen ( yani boru serme esnasında ek bir kazan gerektirmeyen ) borularla kendi ısıtma sisteminizi yapmanız çok pratik olarak tamamlanabilir.

 

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borularında Oksijen Bariyeri Korumadadır.

kendi kendine yerden ısıtma , kendi yerden ısıtmanı kendin yap

MODPAN Döşemeden Isıtma Yalıtım Paneli

Boru alaıkları 7,5 cm , 15 cm , 22.5 cm , 30 cm , 37.5 cm , 45 cm ve katları olarak dizayn edilmiştir. Hassas geçme sistemi ile istediğiniz kalitede döşeme sağlayabilirsiniz.

 

Toplam yükseklik boru döşeme işlemi sonrası 45 mm.dir.

 

Türkiye.nin tamamına Kargo yada Ambar ile gönderilir.

 

 

 

Oksijen bariyerinin nerede olduğu önemsiz gibi görünebilir. Ancak gerçek şudur ki ; harici, boru dışında olan EVOH katmanı boru et kalınlığına eklenmez. Bunun sebebi 95 °C ' de yapılan testler sırasında, yüzlerce saat sonra EVOH katmanı sıcak su ve oksijen saldırısına maruz kalır. Sonrasında bozulur, çatlar ve borunun dayanıklılığına ve ürün ömrüne zarar verir. Fakat ısıtma boruları 95 °C'ye maruz kalmaz ve bu test neden gerekli diye düşünülebilir. Fakat birisi 50 °C'den hareketle ürün ömrü hesap eder ise tehlike orada başlar. Çünkü 10-15 yıl sonra oksijen bariyeri tamamen yok olur veya zarar görürse sistemde sonuç olarak alüvyon veya korozyon oluşur ve kullanılamaz hale gelebilir. Oksijen bariyerinin boru duvarı ortasına yerleştirilmesi sayesinde borunun zarar görmesine sebep olacak dış etkiler ile kalıcı temas etmesi engellenmiş olur. Oksijen bariyerinin zarar görme riski de bu sayede ortadan kalkar.

 

Projelendirmeler KONERJI tarafından uzman ısı mühendislerince yapılır.

Fiyatlandırma yapılıp teklifimiz onaylandıktan sonra malzeme bedeli ödenir ve daha sonra her mahalin boru metrajları ve döşeme aralıkları tarafınıza iletilir.

Kontrollük ve danışmanlık hizmetleri ücret karşılığı yapılmaktadır.

Uygulama projesi istenmesi halinde ek mühendislik-proje bedeli ödenir.

 

DANFOSS Borular Soğuk Olarak Serilebilir.

 

1. SULU BORULU SİSTEM DÖŞEMEDEN ISITMA UYGULAMA ADIMLARI

Proje ve Malzeme Teklifi

zeminden ısıtma projesi , yerden ısıtma proje hesabı

MİMARİ PROJENİZİ MAİL YADA FAX İLE BİZE ULAŞTIRIN

 

Mimari Proje ile birlikte gerekli olan bilgiler :

Binanın bulunduğu il ve ilçe                              :

Binanın konumu                                               : Ayrık yada bitişik yapı

Rüzgar Durumu                                                :

Odalardaki döşeme malzemesi                           : Ahşap yada seramik / taş cinsi

Binanın  malzeme yapısı                                   : Yalıtım sınıfı yazılmalıdır

Pencere malzemesi ve camları

Telefon numaranız

Email adresiniz

 

Binada ısıtma yapılmayacak alanlar var ise bunları belirtiniz.Firmamız tarafından yapılan hesaplamalarda uluslararası konfor şartları gözönün de bulundurulur.

   

zeminden ııstma hesabı , zeminden ısıtma malzemeleri , yerden ısıtma hesabı , döeşemeden ısıtma hesabı

 

MAİL ADRESİNİZE GELEN TOPLAM TUTARLI MALZEME TEKLİFİNİ İNCELEYİN.

Sizin bize ulaştırdığınız bilgiler doğrultusunda size toplam tutarlı teklif mail yada fax yoluyla ulaştırılır.

Projenize ait teklifi inceledikten sonra banka hesabımıza toplam tutarı yatırdığınızda malzemeleriniz Ambar yada Kargo yoluyla size ulaştırılır.

Satın alma işleminden sonra mühendislerimiz ve teknik elemanlarımız size montaj konusunda teknik destekte bulunacaklardır.

İsteyen kişi yada kuruluşlara firmamız teknikerleri yada bayilerimizin teknikerleri ücreti karşılığında montaj hizmeti de vermektedirler.

Teklif olarak sunduğumuz malzemelerin İzmir merkezimizden adresinize sevkiyatı ve bunun sorumluluğu satın alana aitdir. Firmamız sizin istediğiniz şekilde ve istediğiniz kargo şirketine malzemeleri teslim edecektir. Malzemelerin sigortası ve ulaşım bedelleri size aitdir.

Teklifinizin sizin tarafınızdan onaylanması ve teklif tutarının ödenmesini müteakip , size ayrıntılı fiyat listesi gönderilecek ve onaylanmanız istenecektir.

   

döşemeden ısıtma uygulaması , zeminden ııstma uygulaması , zemin ısıtma uygulaması

SATIN ALDIĞINIZ MALZEMELERLE DÖŞEMEDEN ISITMANIZI TAMAMLAYIN

Mimari projenize göre çıkartılan malzemeler adresinize ulaştıktan sonra uygulama için teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz gerekli metraj bilgilerini size verecektir.

Eğer isterseniz bizden yada yetkili uygulama bayilerimizden de ücreti karşılığı montaj hizmeti satın alabilirsiniz.

Borulu Zemin Isıtma Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Birçok zemin ısıtma uygulaması zor ve zahmetli bir işlem gerektirir , yıllardır bu zor işlemleri birçok firma sistemlerinde uygulamıştır.  KONERJİ Müh.Ltd.Şti. zemin ısıtmadaki çeyrek asırlık tecrübesi ile birçok ürünün daha pratik olarak uygulanabilmesi için sürekli geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktadır.

MODPAN yerden ısıtma modülasyon paneli ile zemin ısıtma sistemleri çok kolay ve pratik uygulanabilir hale gelmiştir.  MODPAN yerden ısıtma modülasyon paneli düzgün olan zemine döşendikten sonra her mahal için gerekli boru miktarı gerekli aralıklarla mahale döşenir ve kollektörlere bağlantısı yapılır. Boruların kollektörlere bağlantısı adaptörlü rekorlarla sağlanır. Size önerdiğimiz DANFOSS borular son derece esnek ve soğuk olarak döşenebilen borulardır.

   

YERDEN ISITMA DAĞITIM KUTUSU , KOLLEKTÖR KTUSU , kollektör kutu , zeminden ısıtma kutusu

KOLLEKTÖR KUTUSUNU UYGUN BİR DUVARA MONTE EDİN...

Borulu yerden ısıtma sisteminde montaja başlangıç noktası kollektör ve kollektör kutusudur. Kollektör kutusunun seçimi çok önemlidir . Borular binanın her tarafına gideceği için genellikle döşeme alanının orta noktası yada orta noktasına yakın bir noktası kutu montajı için seçilir , bu konuda projenize göre gerekli açıklamalar teknisyenlerimizce yapılacaktır.

Kutu montajından sonra kollektör kelepçesi ve kollektörler kutu içerisine monte edilir. Kollektörler kendinden vanalı ve adaptörlüdür. Ek olarak herhangi bir adaptör gerektirmezler. Kutu montajı soldaki fotoğraftaki gibi olmalıdır. Eğer yeriniz uygun ise kutuyu sıva üzerine de monte edebilirsiniz.

Kollektörler montajı için kutu içerisinde gerekli askılar mevcutdur . Bütün montajı kelebek kollu somunlarla yapabilirsiniz ve bu somunlar kutu içeriğinde mevcutdur. Kutu ve kollektör montajından sonra MODPAN modülasyon panellerini zeminden ısıtma uygulayacağınız bütün alana döşeyiniz. MODPAN modülasyon panelleri birbirlerine geçme olarak monte edilir ve montaj bitiminde tek parça gibi bir görünüm alır.

   

UYGULAMA VİDEOMUZU İZLEYİN

Borulu uygulama videomuz size ön bilgi verecektir. Yanda izlediğiniz video dublex bir binadaki uygulama olup ana kolon hattı ile sistem tamamlanmıştır.

Burada PEX-b Oksijen bariyerli boru kullanılmış olup sistemin döşenmesi sırasında ısıtma kazanı kullanılmıştır. Burada yapılan uygulama daha zahmetli ve işçiliği daha uzundur. Size verilen teklifte uygulaması daha kolay olan PE-RT boru önerilmiştir ve ısıtma gerektirmeden döşeme tamamlanır. PE-RT boru PEX-b türü borulara göre daha pahalı olmasına rağmen birçok üstün özelliklere sahiptir.

DANFOSS boruların üstünlükleri

1. Soğuk olarak döşenebilir.

2. Isı iletim katsayısı daha yüksektir.

3. Isıtma ve serinletme amaçlı kullanılabilir.

4. Daha esnek bir yapıya sahiptir.

5. Daha uzun ömürlüdür.

6. Basınç dayanımı daha yüksektir.

7. Duvardan ısıtma / serinletmede uygulanabilir.

8. EVOH oksijen bariyerine sahiptir.

Borulu zeminden ısıtma sisteminin en kolay uygulaması MODPAN Modülasyon paneli ve DANFOSS Almanya  imalatı  ısıtma / serinletme borusunu en ekonomik olarak size sunuyoruz.

   

PROJELENDİRME VE MALZEME DÖKÜM LİSTELERİ

Mimari projeniz üzerinde yaptığımız çalışmaya göre size toplam malzeme dökümü ve toplam fiyat sunulacaktır . Hazırlanan teklifimizde malzeme özellikleri ve toplam malzeme miktarları yer almaktadır.

Verilen teklifin onaylanması ve ödemenin yapılmasından sonra mimari projenize bağlı olarak hazırlanan boru gruplandırması tarafınıza iletilecektir.

Malzeme alımı öncesi malzeme ayrıntılı dökümü almak isterseniz proje hesap bedeli ödemelisiniz , bu bedel malzeme alımı gerçekleştiğinde malzeme bedelinden düşülecektir. Malzeme alımı gerçekleşmez ise bu tutar size mühendislik bedeli olarak fatura edilecek olup geri ödeme yapılmayacaktır. Boru döşeme planı hesap ve çizimi yapılmışsa Proje çizim bedeli malzeme bedelinden düşülmez.

Ödenmesi gereken tutarları aşağıdaki gibidir.

Ayrıntılı Malzeme Döküm Listesi  : Proje olarak fiyat alınız

   

TEKLİFİMİZDE YER ALAN MALZEME BİLGİLERİ

ÜRÜN FOTOĞRAFI VEYA ŞEMATİK RESMİ

ÜRÜN KISA AÇIKLAMASI VE ÖZELLİKLERİ

ÜRÜN MARKASI

MODPAN MODÜLASYON PANELİ , yerden ısıtma paneli , yerden ısıtma döşeme paneli , setli strofor , zemin ısıtma yalıtımı

MODPAN MODÜLASYON PANELİ

Borulu yerden ısıtma sistemleri için dizayn edilmiş ısı yalıtım ve modül özelliklerini bir arada taşıyan paneldir.

16 ve 17 mm çaplarındaki boruların döşenmesine uygundur.

MODPAN modülasyon panelleri mevcut zemininize döşendiğinde 45 mm yükseklik oluşturur.

MODPAN modülasyon panelleri 11.34 m2.lik ambalajlarda satışa sunulmuştur.

MODPAN modülasyon panelleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.modpan.com   veya www. modpan.com.tr  sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

DANFOSS YERDEN ISITMA BORUSU , danfoss döşemeden ısıtma borusu , pe-rt boru

DANFOSS ( Almanya ) PE-RT TIP 2 Isıtma Borusu

Boru Markası  : DANFOSS

Çok esnek , ön ısıtma gerektirmeyen yerden ısıtma , yerden serinletme , duvardan ısıtma , duvardan serinletme borusu.

DANFOSS PE-RT ( Poli Etilen Resistance Temparature ) zemin ısıtma boruları esnek yapısı sayesinde PEX-b , PEX-a ve PEX-c borulara göre daha kolay işlenebilirlik kabiliyetine sahiptirler.

DANFOSS ısıtma boruları 250 mt.lik kangallarda satışa sunulmuştur.

Ayrıntılı  web sitesi www.dosemedenisitma.com

 DANFOSS PE-RT borular Danfoss Almanya.da imal edilmektedir.

EVOH bariyerli DANFOSS borularda EXTRA koruma katmanı verdır.
Boru ısındığında çok küçük uzama olur (50°C'de, yaklaşık 0.3%, 90°C'de yaklaşık 0.7%) fakat boru tekrar soğuduğunda orjinal boyutuna geri döner. Bu nedenle PEX borularda olduğu gibi belirgin, büyük bir çekme olmaz.
İnşaatlarda imalat ortamı şartları genellikle zorludur. EVOH oksijen bariyeri dışındaki PE-RT dış katman sayesinde oksijen bariyeri taşıma ve uygulama sırasındaki darbelerden oluşabilecek mekanik bozulmalardan korunmuş olur. Ayrıca Danfoss PE-RT boru kangalları orjinal koli içerisinde tedarik edilmektedir ki bu da ekstra bir emniyet sağlamaktadır.
Boru yaşlanması, zarar görmüş bir oksijen bariyeri ile olumsuz etkilenir. Danfoss PE-RT boru da EVOH oksijen bariyeri katmanı muhafaza edildiği için ürün ömrü boyunca hemen hemen hiç oksijen geçişine izin vermez. Oksijen geçirgenliği 0.01g/m3d seviyesindedir ki bu değer DIN 4726 standardının gerekliliği olan değerin belirgin bir şekilde altındadır (0.1g/m3d). DOWLEX?in mükemmel özellikleri EVOH katmanı birleştirilerek geliştirilmiş ve
Danfoss kalitesi ile pazara sunulmuştur.

DANFOSS Boru Broşürü için TIKLAYINIZ

 

DANFOSS YERDEN ISITMA BORUSU , PE-RT BORU

Danfoss PE-RT Boru

Isıtma sistemlerinin sıcak sulu uygulamalarında uzun ömürlü yapısı ile iki tip plastik boru kullanılmaktadır. Bunlardan biri PE-X (Polietilen cross-linked) diğeri de PE-RT (Polietilen Raised Temperature Resistant)?dir. PE-X ve PE-RT borularının her ikisi de kimyasal olarak polietilenden üretilmektedir. PE-X boruların PE-Xa, PE-Xb, PE-Xc şeklinde isimlendirilen alt sınıfları mevcuttur. Moleküller arası bağ yoğunluğu c ' den a ' ya doğru artmaktadır ve bağ yoğunluğuna paralel olarak borunun basınca ve ısıya dayanımı da artmaktadır ancak buna karşılık esneklik özelliği azalmaktadır. Bu da uygulamalarda zorluk çıkarmakta ve boruların esneklik kazanması için ısıtılarak döşenmesini gerektirdiği için zaman ve işçilik kaybına neden olmaktadır. PE-RT borularda ise, kullanılan hammadde ve geliştirilen özel yöntemler sayesinde en yüksek esnek yapı yakalanırken borunun basınç ve ısı dayanımı da aynı yüksek oranda korunabilmektedir.
Mevcut döşemeden ısıtma standardı DIN 4726?ya göre boru 2,5 emniyet faktörü ile en az 50 yıl ömre sahip olmalı ve mevcut boyutlandırma tolerans seviyelerini karşılamalıdır. Danfoss PE-RT boru Dowlex 2388 boru hammaddesinin moleküler yapısı ve oksijen bariyerinin boru duvarının tam ortasında yer alması neticesinde bu özelliklere sahiptir. Oksijen bariyeri EVOH?un boru duvarı ortasında olması, boruda mekanik bozulma olmaksızın daha düşük bükme çaplarına eğilmesine olanak sağlar.
 

   

kollektör kutusu , kollektör dolabı , yerden ısıtma dolabı , zeminden ısıtma kutusu

MODPAN KOLLEKTÖR KUTUSU SIVA ALTI GÖMME TİP

DKP saçtan imalat sonrası fırın boyalı olarak imal edilmektedir.

Yükseklik 70-80 cm arasında hareket edebilir ayağa sahiptir.

40 cm , 60 cm ve 80 cm genişlikte ve 11 cm derinlikte kollektör grup sayısına göre seçim yapılır.

Kollektör kutularında ön kapak tamamen gövdeden ayrılabilmektedir.  Bunun birçok faydası vardır. İnşaat aşamasında sadece kasa duvara gömülmekte , sıva işleminden sonra ana kapak takılmakta böylelikle kapakta çizik oluşması yada kirlenme oluşması önlenmektedir. Aynı zamanda ana kapak sıva kalınlığına göre ayarlanmakta ; böylelikle kapağın tam olarak oturması sağlanmaktadır.

Önermiş olduğumuz kollektör kutusu içerisine kollektörlerin kelepçelerinin montajı için ek askı ayakları mevcutdur. Bu askı elamanları sayesinde rahat montaj yapılmaktadır. www.modpan.com

   

danfoss ayar çekirdekli yerden ısıtma kollektörü , yerden ısıtma kollektörü

DANFOSS Ayar Çekirdekli Kollektör;

 

DANFOSS yerden ısıtma kollektörleri tamamen prinç malzemeden imal edilmektedir.

DANFOSS yerden ısıtma kollektörleri ayar çekirdekli yada debimetreli olarak imal edilir.

Siparişte bu durum belirtilmelidir.

DANFOSS kollektörler otomasyona yani oda termostatı kullanımına uygundur.

DANFOSS kollektörlerlerde ek olarak :

* Ana Vana

* Otomatik ayada manuel purjör

* Montaj kelepçeleri

* Termometre

sipariş verilir. Tekliflerde bunlar yer almaz.

     

danfoss debimetreli kollektör , debimetreli yerden ısıtma kollektörü

DANFOSS Debimetreli Kollektör;

 

DANFOSS yerden ısıtma kollektörleri tamamen prinç malzemeden imal edilmektedir.

DANFOSS yerden ısıtma kollektörleri ayar çekirdekli yada debimetreli olarak imal edilir.

Siparişte bu durum belirtilmelidir.

DANFOSS kollektörler otomasyona yani oda termostatı kullanımına uygundur.

DANFOSS kollektörlerlerde ek olarak :

* Ana Vana

* Otomatik ayada manuel purjör

* Montaj kelepçeleri

* Termometre

 

sipariş verilir. Tekliflerde bunlar yer almaz. 

     

kendinden vanalı kollektör , yerden ısıtma kollektörü , zemin ısıtma için dağıtım kollektörleri

TDS KENDİNDEN VANALI KOLLEKTÖR

12 gruplandırmaya kadar 1" , 12 grup ila 15 grup arasındaki sistem ihtiyaçlarında 1 1/4" prinç üzeri kromajlı kollektör tavsiye ediyoruz.

TDS kollektörlerde gidiş ve dönüş hatları üzerinde 16 mm boruların montajı için adaptörler monte edilmiştir.

Dağıtıcı ve toplayıcılarda hava alınması için hava purjörleri mevcutdur. TDS kollektörler 2 ile 12 grup arasında stoklarımızda belirli miktarda hazır tutulmaktadır. Birden fazla katı olan ve tek merkezden beslenen bir sisteminiz var ise kollektörlerin girişine 1" rekorlu kolon vanası takılmalıdır.

   

u klips , zemin ısıtma boru tutucu , yerden ısıtma kelepçesi , döşemeden ısıtma klipsi

U KLİPS

U boru tutucu klipsler boru metrajı ile doğru orantılı olarak teklifte yer alır. U klipsler boruların dönüşlerinde borunun kalkmasını önlerler. U klipsler elle bastırılarak modülasyon paneline monte edilirler. 16 ve 17 mm boru çaplarına uygundur. Ambalajda 1000 adet olarak satılmaktadır.

   

yerden ısıtma köşe dönücü , plastik köşe düzeltici , zemin ısıtma köşe dönücü

PLASTİK KÖŞE DÜZELTİCİ

Kollektör girişinde kullanılırlar . Boruların kollektör kutusuna girişinde zeminden kalkmasını önlerler. Böylelikle sistem tamamlandığında boruların zemin üzerinde gözükmesi önlenmiş olunur.

   

kollektör kelepçesi , kollektör montaj aparatı , zemin ısıtma kollektörü montaj parçası

KOLLEKTÖR KELEPÇESİ

Yerden ısıtma kollektörlerinin standart ölçüde kutu içerisine montajını sağlarlar. Kollektöe montaj kelepçesi ile hatasız olarak doğru ölçüde kutu içerisine kollektör montajı tamamlanır. Montaj için yıldız uçlu bir tornavida kullanmanız yeterlidir.

   

kenar yalıtım bantı , zeminden ısıtma dilitasyon bantı , yerden ısıtma yüzer şap uygulaması , yapışkanlı bant , kendinden yapışkanlı yalıtım

KENAR YALITIM BANTI

MODPAN kenar yalıtım bantları kendinden yapışkanlıdır. Bantlar 25 mt.lik ambalajlarda olup duvarlara yapıştırma şeklinde uygulanır. MODPAN modülasyon paneli uygulması öncesi bütün duvar diplerine MODPAN kenar yalıtım bantları uygulanır. MODPAN kenar yalıtım bantlarının uygulanması son derece basitdir. Kenar bantlarının arkasındaki beyaz kağıdı çıkarıp duvara elinizle bastırdığınızda çok güçlü bir yapışma sağlarlar. Zaman içerisinde ısınmadan oluşan genleşme farkları bu şekilde önlenmiş olur.

   

 1" REKORLU KOLON VANASI

Kollektörlerin girişine ve dönüşüne birer adet monte edilir.  Bulunduğu kollektörün kontrolünü sağlar. Açma kapama yanında test için kapatılıp açılabilir.

   

yerden ısıtma test göstergesi , zeminden ısıtma basınç göstergesi , yer kaloriferi testi

YER KALORİFERİ BASINÇ TEST GÖSTERGESİ

Zeminden ısıtma sisteminin döşeme işleminin bitiminde sistem teste tabi tutulur. Bu test işlmeinin tamamlanması ve sonrasında sürekli kontrolü için test basınç göstergesi kollektör üzerine takılır ve sürekli olarak basınç değişimleri gözlenir. Bina özelliklerine göre değişiklikler izlenir. Bu konuda projenize göre gerekli basınç aralıkları  size verilecektir.

   

ÖRNEK TEKLİFLER VE MALZEME LİSTELERİ ( 2012 yılına ait örneklerdir. )

Burada yer alan örnek hesaplamalar herhangi bir projeden alınmış olup hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Her proje için malzeme miktarları ayrı olarak çıkabilir. İl bazında değişiklikler olabilir. Döşeme malzemesine ve gruplamaya göre malzemeler değişiklik gösterir.Mimari projenizden malzeme hesabı yaparak size teklif sunarız. Tekliflerimizde malzeme nitelikleri ve toplam fiyat size sunulur. Sözleşme anında toplam malzeme dökümlerini ve uygulama ayrıntılarını alabilirsiniz.  Sözleşme yapılmadan malzemelerin ayrıntılı dökümleri verilmez. Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyoruz.

 

----------------------------------------------------2013 FİYATLARI İLE -----------------------------------

ÖRNEK 1 :

100 M2 kullanım alanlı - A sınıfı yalıtımlı , bitişik nizam , apartman dairesi , ara kat , karma döşeme tipi , İzmir , Rüzgarlı , Düşük Sıcaklık Dizaynlı

MODPAN YERDEN ISITMA PANELİ , DANFOSS BORU ve TDS KOLLEKTÖR İLE

Malzeme Adı

Özellikler

Birim/ adet/miktar

MODPAN Zeminden Isıtma Modülasyon Paneli

Modül panel

100 M2

DANFOSS Soğuk döşenebilen esnek yerden ısıtma borusu , ALMANYA iMALATI

16*2 mm EVOH Oksijen bariyerli

750 MT

MODPAN Kollektör dolabı 60 cm genişlikte

Ayar çerçeveli

1 adet

KENDİNDEN VANALI KOLLEKTÖR

Prinç üzeri kromajlı

8 grup

MODPAN Köşe düzeltici

Plastik

20 ad

MODPAN U KLİPS

 

300 ADET

Rekorlu kollektör vanası

1"

2 adet

Test Durum Göstergesi

 

1 adet

MODPAN , Kenar Yalıtım Bantı , KENDİNDEN YAPIŞKANLI

100 MM yükseklik , 5 mm kalınlık

100 mt

Kollektör Kelepçesi

1 "

1 Tk

Toplam Malzeme Tutarı ( Nakliye , işçilik , montaj ve Ek malzemeler hariç )

4950 TL + KDV

Yukarıda yazılı malzeme tutarları örnek bir projeden alınmıştır. Kaynak olarak kullanılamaz . Bütün hesaplamalarımız mimari projeniz üzerinden yapılır ve analizleme ile sonuçlandırılır. Malzeme alımı gerçekleştikten sonra döşeme ve analiz sonuçları size verilir. Burada yazılı fiyat sadece ön bilgi amaçlı olup hiçbir şekilde teklif olarak kullanılamaz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ÖRNEK 2 :

100 M2 kullanım alanlı - A sınıfı yalıtımlı , bitişik nizam , apartman dairesi , ara kat , karma döşeme tipi , İzmir , Rüzgarlı , Düşük Sıcaklık Dizaynlı

MODPAN YERDEN ISITMA PANELİ , DANFOSS BORU ve DANFOSS  KOLLEKTÖR İLE

Malzeme Adı

Özellikler

Birim/ adet/miktar

MODPAN Zeminden Isıtma Modülasyon Paneli EXPORT

EXPORT

100 M2

DANFOSS Soğuk döşenebilen esnek yerden ısıtma borusu , ALMANYA iMALATI

16*2 mm EVOH Oksijen bariyerli

750 MT

MODPAN Kollektör dolabı 60 cm genişlikte

Ayar çerçeveli

1 adet

DANFOSS Boru Rekoru

16*2 mm

16 adet

DANFOSS KOLLEKTÖR , manuel hava purjörlü , ayar çekirdekli

Prinç

8 grup

MODPAN Köşe düzeltici

Plastik

20 ad

MODPAN U KLİPS

 

300 ADET

Rekorlu kollektör vanası

1"

2 adet

Test Durum Göstergesi

 

1 adet

MODPAN , Kenar Yalıtım Bantı , KENDİNDEN YAPIŞKANLI

100 MM yükseklik , 5 mm kalınlık

100 mt

Kollektör Kelepçesi

1 "

1 Tk

Toplam Malzeme Tutarı ( Nakliye , işçilik , montaj ve Ek malzemeler hariç )

5850 TL + KDV

 

Yukarıda yazılı malzeme tutarları örnek bir projeden alınmıştır. Kaynak olarak kullanılamaz . Bütün hesaplamalarımız mimari projeniz üzerinden yapılır ve analizleme ile sonuçlandırılır. Malzeme alımı gerçekleştikten sonra döşeme ve analiz sonuçları size verilir.Burada yazılı fiyat sadece ön bilgi amaçlı olup hiçbir şekilde teklif olarak kullanılamaz.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÖRNEK 3 :

100 M2 kullanım alanlı - A sınıfı yalıtımlı , bitişik nizam , apartman dairesi , ara kat , karma döşeme tipi , İzmir , Rüzgarlı , Düşük Sıcaklık Dizaynlı

MODPAN YERDEN ISITMA PANELİ , DANFOSS BORU ve DANFOSS  KOLLEKTÖR ve DANFOSS TERMOSTATLI

Malzeme Adı

Özellikler

Birim/ adet/miktar

MODPAN Zeminden Isıtma Modülasyon Paneli EXPORT

EXPORT

100 M2

DANFOSS Soğuk döşenebilen esnek yerden ısıtma borusu , ALMANYA iMALATI

16*2 mm EVOH Oksijen bariyerli

750 MT

MODPAN Kollektör dolabı 60 cm genişlikte

Ayar çerçeveli

1 adet

DANFOSS Kablo Bağlantılı Oda Termostatı

24 Volt

4 adet

DANFOSS Aktüatör

24 Volt

6 adet

DANFOSS Merkez Kontrolör , 230 V Giriş , 24 V çıkış

 

1 adet

DANFOSS Boru Rekoru

16*2 mm

16 adet

DANFOSS KOLLEKTÖR , manuel hava purjörlü , ayar çekirdekli

Prinç

8 grup

MODPAN Köşe düzeltici

Plastik

20 ad

MODPAN U KLİPS

 

300 ADET

Rekorlu kollektör vanası

1"

2 adet

Test Durum Göstergesi

 

1 adet

MODPAN , Kenar Yalıtım Bantı , KENDİNDEN YAPIŞKANLI

100 MM yükseklik , 5 mm kalınlık

100 mt

Kollektör Kelepçesi

1 "

1 Tk

Toplam Malzeme Tutarı ( Nakliye , işçilik , montaj ve Ek malzemeler hariç )

7600 TL + KDV

 

Yukarıda yazılı malzeme tutarları örnek bir projeden alınmıştır. Kaynak olarak kullanılamaz . Bütün hesaplamalarımız mimari projeniz üzerinden yapılır ve analizleme ile sonuçlandırılır. Malzeme alımı gerçekleştikten sonra döşeme ve analiz sonuçları size verilir.Burada yazılı fiyat sadece ön bilgi amaçlı olup hiçbir şekilde teklif olarak kullanılamaz.

 

 

 

 

SULU BORULU HAMAM İÇİN EK MALZEMELER

 

klipsli lama , yerden ısıtma lama , hamam ısıtma için lama , plastik lama , hamam duvar ısıtma için kelepçe , hazır lama

KLİPSLİ LAMA

Hamam ısıtma sistemlerinde ısı yalıtım panelinin üzerine geçme olarak monte edilir.

Her bir klipsli lama 35 cm uzunluğunda olup birbirlerine geçerek istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Klipsli lamalarda boru montaj aralıkları 5 cm.dir.

Klipsli lamalar yer ve duvar uygulamalarında kullanılır. Bina zemin ısıtmasında MODPAN modülasyon paneli kullanılırken bazı durumlarda modülasyon panelinin boru geçme aralıkları yetersiz kalabilir. Bu durumlarda düz ısı yalıtım paneli üzerine klipsli lamalar monte edilerek 5cm aralığa kadar döşeme imkanı sağlanır.

 

***********KENDİ KABLOLU DÖŞEMEDEN ISITMANI KENDİN YAP***********

KABLOLU ZEMİNDEN ISITMA KURULUMU , elektrikli yerden ısıtma kurulumu , zminden ısıtma nasıl yapılır ? , döşemeden ısıtma yapımı , kablolu zemin ısıtma , yer kaloriferi , yerden ısıtma maliyeti , zemin ısıtma fiyatları

ELEKTRİK KABLOLU

                     ZEMİNDEN ISITMA

                                              MALZEME VE KURULUMU

Elektrik Kablolu Zeminden Isıtma Nedir ?

Kabloların ısıtıcı rezistans olarak kullanıldığı direkt elektrik ile çalışan zeminden ısıtma sistemidir. Kullanılan ısıtıcı kablolar uzun yıllar hizmet verecek şekilde tasarlanmış olup 10 yıl garantiye sahiptirler. ( Uygulama standartlarında belirtilen şartlarda uygulanmışsa )

 

Kablolu Isıtma Sistemi Nerelerde Uygulanır ?

Elektrik kablolu ısıtmanın birçok kullanım yeri vardır. Kablolu zemin ısıtmanın uygulması son derece kolaydır. Birkaç kritik noktaya dikkat edildiğinde sistem ömür boyu çalışacaktır. Kablolu ısıtma sisteminin kullanım yerleri :

1. Ev içi tam ısıtma - Ev içi ılık zemin ısıtması

2. Banyo zemin ısıtma - Banyo tam ısıtması

3. Mutfak zemin ısıtma

4. Bina içi merdiven ısıtma

5. Türk hamamı ısıtma

6. Fin hamamı ısıtma

7. Buhar banyosu zemin ve duvar ısıtma

8. Soğuk hava deposu zemin ısıtma

9. Rampa Isıtma

10 .Hayvan Barınakları ısıtması

11. Havuz çevresi ısıtma

12. İşyer i - Ofis ısıtması

13 . Yarı açık alan ısıtması ( CAFE-RESTORAN vb )

14. Sera kök ısıtması vb.

 

Kablolu Zemin Isıtma Malzeme Teklifi Nasıl Hazırlanır ?

Kablolu zeminden ısıtma sisteminde her mahal ( oda , bölge , zone ) ayrı termostatlarla çalıştırıldığı için her oda yada bölmenin alanına ihtiyaç vardır.

Elektrik Kablolu Zemin ısıtma teklifi alabilmeniz için aşağıdaki bilgilerin bize ulaştırılması gereklidir.

 

AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ MAİL YADA FAX İLE BİZE ULAŞTIRIN

 

Her odanın m2 cinsinden ölçüsü yada mimari ölçülü projesi ( Her oda mahal ismi ile verilmelidir)

Binanın bulunduğu il ve ilçe                    :

Binanın konumu                                   : Ayrık yada bitişik yapı

Rüzgar Durumu                                    :

Odalardaki döşeme malzemesi                 : Ahşap yada seramik / taş cinsi

Binanın  malzeme yapısı                         : Yalıtım sınıfı yazılmalıdır

Pencere malzemesi ve camları

Telefon numaranız

Email adresiniz

 

Binada ısıtma yapılmayacak alanlar var ise bunları belirtiniz.Firmamız tarafından yapılan hesaplamalarda uluslararası konfor şartları gözönünde bulundurulur.

ELEKTRİK KABLOLU ZEMİNDEN ISITMA MALZEMELERİ

 

DANFOSS Döşemeden Isıtma Termostatları ; İki modelden oluşmaktadır.

Dijital Göstergeli Uzak Sensörlü Termostat,

Manuel Ayarlı Uzak Sensörlü Termostat.

 

Özellikler :

- 15 A / 220 Volt

- Ortam ve 2. Uzak Sensör

- Ortam , uzak sensör yada ortam ve uzak sensör çalışma ayarı

- Ek sensörle 60 C.ye kadar ayar imkanı

- Sıva Altı model

- Çalışma aralığı seçme

- Tek tuşla açma - kapama

- Çok şık dizayn

- Elektrik düğmesi boyutlarında

 

   

DANFOSS MANUEL AYARLI ZEMİN ISITMA TERMOSTATLARI

 

  Özellikler :

- 15 A / 220 Volt

- Ortam ve 2. Uzak Sensör

- Ortam , uzak sensör yada ortam ve uzak sensör çalışma ayarı

- Sıva Altı model

- Tek tuşla açma - kapama

- Çok şık dizayn

- Elektrik düğmesi boyutlarında

- Ayar aralığı 5 / 35 C

 

   
yerden ısıtma termostatı

TOUCH-DOKUNMATİK EKRANLI

Zemin ısıtma termostatı

Dokunmatik ekranlı

Programlı

 

yerden ısıtma termostatı

 

ısıtma kablosu , elektrikli zemin ısıtma , kablolu yerden ısıtma , yer kaloriferi , banyo zemin ısıtma , mutfak zemin ısıtma

 

ZEMİN ISITMA KABLOSU

 

Elektrik kablolu zemin ısıtma sistemlerinde kullanmış olduğumuz kablolarımızda manyetik alan koruması mevcutdur.

 

Her kullanım yerine uygun bir kablo çeşidi mevutdur. 10 Watt / mt. ile 30 Watt/ mt. arasında kablo güçlerimiz mevcutdur.

 

Kablolarımız 10 Yıl garantilidir. Garantinin geçerli olabilmesi için montaj şartlarına uygun olarak uygulama yapılmış olmalıdır.

   

kablo tutucu , zemin ısıtma montaj bantı , yerden ısıtma bantı , elektrikli ısıtma montajı

 

KABLOLU ISITMA İÇİN ÇELİK MONTAJ BANTI ( FESTEBANT )

 

Kablolu ısıtma sistemlerinin zemin yada duvara montajı için kullanılır. Her bir festebant 25 mt.lik rulolar halindedir.

 

Kablo tutucuları 25 mm.lik montaj aralığına göre hazırlanmıştır. ( Kablolalama da minumum aralık 50 mm olmalıdır. )

   

 

 

KENDİ KARBON FİLMLİ ZEMİNDEN ISITMANI KENDİN YAP

 

Karbon ısıtma filmi nedir ? Karbon ısıtma filmleri % 100 elektrik enerjisi ile çalışan belirli ölçülerde ve değişik güçlerdeki ısıtıcı filmlerdir. Karbon ısıtma filmleri birçok çeşide sahiptir.

Karbon Isıtma Filmi Nedir ?

Karbon ısıtıcı :  % 100 elektrik enerjisi ile çalışan belirli ölçülerde ve değişik güçlerdeki ısıtıcı filmlerdir. Karbon ısıtma filmleri birçok çeşide sahiptir.

KONERJİ Müh.tarafından 2004 yılından beri kullanılmaktadır.

 

KONERJİ Müh.Ltd.tarafından kullanılan ısıtıcı filmler Güney Kore.den ithal edilmektedir.

 

Isıtıcı filmlerimiz imal tarihinden itibaren kullanım ve montaj hataları hariç 5 yıl garantilidir.

 

 

karbon ısıtma filmleri nerelerde kullanılır ? . Isıtma filmleri ıslanma riski olmayan ve yüzer döşeme dediğimiz bütün döşeme altlarında kullanılır.

Karbon Isıtma Filmleri Nerelerde Kullanılır ?

Isıtma ihtiyacının olduğu birçok alanda uygulanır.  Islak bölgelerde kullanılması risklidir.

- Yüzer parke altında ılık zemin amaçlı

- Yüzer parke altında tam ısıtma amaçlı

- Boydan boya halı altında

- Boydan boya PVC döşeme altında

- Ayna arkasında buğu önleme amaçlı

 

Karbon ısıtma filmleri yapıştırma türü malzemelerin altında kullanılmaz. Lamine parke altında kullanılmaz.

 

Banyo zeminlerinde kullanılmaz. Yerden ısıtmaya uygun yapıştırma olmayan parkelerin altında kullanılır. Karbon filmler kontrollü bir termostatla kullanılır.

 

 

% 100 ısıtma maçlı karbon filmle bina ısıtma .

Karbon Isıtıcılar Nasıl Uygulanır ?

Öncelikle ısıtıcı filmimizin altına mahalin tamamına ısı yalıtımı uygulanır. Kullandığımız ısı yalıtım malzemesi 5 mm kalınlığında bir tarafı alüminyum lamine edilmiş PE ısı yalıtımıdır. Parke yada halı döşeme işleminden önce bu filmler duvardan duvara olacak şekilde zemine yapıştırılır.

Isı yalıtımından sonra karbon filmler hazırlanan boyutlarda ısı yalıtımı üzerine serilir. Isıtıcı filmler arasında 5-10 cm minimum boşluk bırakılır.

Isıtıcı filmlerin serilmesinden sonra termostat montajı yapılır ve kablo uçları bu termostata monte edilir.

Montaj sırasında daha ayrıntılı bilgileri teknik bölümümüzden alabilirsiniz.

   
   

 
1348 Sok. No: 3 / A        Yenişehir – IZMIR-TR
           Tel : + 90 (232) 458 32 52 ( PBX )             Fax: +90 (232) 458 32 54   

 

-

-